Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa sta jel sam siguran, gledam taj auto svaki dan a poslao sam ti i sliku tog bmw-a. Vidi se da je tu folija al ako pozadi stavis preko 80 posto opet dobijas efekat van-a kako forum strucnjaci kazu. 

Tih 30 posto se vidi pod uglom, desava se da stanes pored auta i vidis kroz prozor, a opet ako gledas iz nekog drugog ugla izgleda tamno.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta zavisi od ugla gledanja, a jos vise od intenziteta suncevog svetla. Ako je dan oblacan, naravno da ce stakla izgledati tamnije. Ako je zestoko sunce, pa jos prilicno svetla preko prednje soferke u enterijeru, tih 30% moze da deluje kao da stakla nisu ni zatamnjena. Na Stilu sam imao 65% Llumarke na svim staklima sem soferke i po jarkom suncu je delovalo skoro kao da nema folija. Naravno, cim bacis pogled na auto bez folija pored, vidi se razlika. Opet, kada je dan oblacan i tmuran, auto mi je delovao previse zatamnjen :).

Sada mi to i nije puno, jer su na Sportu tek je*ali kevu sa fabrickim zatamnjenjem iza B stuba :lol: , nema sanse da je ono ispod 85%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto kaze Ivan, sve zavisi od ugla gledanja, samo je bitno da policajac gleda iz najsvetlijeg ugla :lol:

 

IMG_20160911_093522.jpg

IMG_20160911_093545.jpg

 

napred 65% zatamnjenja, kao da nije ni zatamnjen bio :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tek sada razumeo sta vi pricate :mellow:

 

Meni je ono kako je HGT taman taman (nije greska u pisanju :D ) taman taman hi hi...

 

Kad bas ne budem imao sta drugo na kolima pozabavio bi se tim atestima i glupostima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike i procenti zatamnjenja da rešimo misteriju koliko je 30%.

 

Screenshot_2018-10-30-12-48-52.thumb.jpg.2a1d16e6dd3b2789f16ccdfec88a308e.jpgScreenshot_2018-10-30-12-49-19.thumb.jpg.228dd99d61a9c308f59ae07c980504f1.jpgScreenshot_2018-10-30-12-49-42.thumb.jpg.50ce310fab756b8d65b98f4bd4649cc9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% je nekako idealno pozadi, a 50% bi bilo napred (po meni). Džabe sve kada su bili u SAT emisiji i pričaju da je to zbog naše bezbednosti, jer folije mogu da se zapale. Ja iskreno nikada nisam čuo da se to desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveća prednost folija pored UV zaštite je da prilikom sudara staklo zadrže u jednom komadu a svi znamo da srča od stakla može ozbiljno da povredi. 

Sećam se da je kolega @gile smederevo pre nekoliko godina imao situaciju da je folija na zadnjem staklu sprečila da isto pukne i povredi putnike na zadnjoj klupi. Prolazio kroz neko naseljeno mesto i kamenčić od nekog ko je kosio pored puta odleti i pravo u staklo ili je tako neka situacija bila, objasniće on bolje kad bude video.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Najveća prednost folija pored UV zaštite je da prilikom sudara staklo zadrže u jednom komadu a svi znamo da srča od stakla može ozbiljno da povredi. 

Sećam se da je kolega @gile smederevo pre nekoliko godina imao situaciju da je folija na zadnjem staklu sprečila da isto pukne i povredi putnike na zadnjoj klupi. Prolazio kroz neko naseljeno mesto i kamenčić od nekog ko je kosio pored puta odleti i pravo u staklo ili je tako neka situacija bila, objasniće on bolje kad bude video.

Sve je takò bilo. Naći ću i fotke negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 03/08/2014 at 9:50 PM, gile smederevo said:

Svaki put kad prodjem pored kosaca sa trimerom razmišljam kako neki kamen moze da poleti ka autu. I eto, desilo se

Drugo staklo, pa opet folija...:-S

DSC_0249.jpg

Folija je zadrzala staklo na mestu , osim na ivicama. Uglavnom, da je nije bilo, grunulo bi i moglo da povredi nekog unutra.

Evo ovde ima fotka...ako neko ume da je izvuče. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, gile smederevo said:

Svaki put kad prodjem pored kosaca sa trimerom razmišljam kako neki kamen moze da poleti ka autu. I eto, desilo se

 

3 hours ago, totti said:

Opet si duvao Axicu... ko još kosi kamenje emoji3.png
 

0uw1h8cdJQLl.gif

@totti trenutno 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
providnu foliju mozes da stavis sigurno i da je atestiras ukoliko ne prelazi sa staklom 30%, par prijatelja je atestiralo bez problema, cak i komsija ima atest a folija napred mu je bar 50-60%..

Ja imam providnu UV foliju napred ali nisam stavljao ABS stiker. Na atestu nisam spominjao foliju da imam napred.. nisam stavljao ABS oznaku jer su stakla već fabricki zatamnjena 27% i nisam hteo da rizikujem da ukupno zatamnjenje sa UV folijom bude preko zakonskih 30% koliko je za prednja stakla. U principu, svaka tamna folija će napred napraviti preko 30% jer je svako staklo na autu već tonirano u nekoj meri..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Pluto said:

Džabe sve kada su bili u SAT emisiji i pričaju da je to zbog naše bezbednosti, jer folije mogu da se zapale. Ja iskreno nikada nisam čuo da se to desilo.

Pa takodje zbog nase bezbednosti su tuneli na deonici novog AP Preljina-Ljig u betonskim plocama koje razvaljuju trap. Iz istog razloga, posto asfalt u tunelu moze da se zapali...

Zamisli tek ove idiote po inostranstvu koji asfaltiraju tunele od po nekoliko kilometara. Prosto mi se strah uvuce u kosti dok kao na oblaku ne projezdim kroz njih. Pa na sve to je i ogranicenje brzine kroz njih par desetina km/h vece nego kod gore pomenutih, kako se tu tek ne vodi racuna o bezbednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, voodoons said:

Ja imam providnu UV foliju napred ali nisam stavljao ABS stiker.

Ja isto stavio providnu UV na mjetu na svim staklima osim šoferke. Niti sam pitao šta sa njima niti su oni primetili da su zalepljene. Valjda nisu toliki idioti da sad i za njih traže atest iako su providne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da si stavio nalepnice onda bi merili zatamnjenost stakala i ukoliko je Nego, jel neko gledao kroz providnu UV foliju sa naočarima sa polarizovanim staklima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Axic said:

Valjda nisu toliki idioti da sad i za njih traže atest iako su providne.

Mozes samo da se nadas da negde na putu ili ubuduce na tehnickom ne bude neke akcije ili kontrole stakala/folija (iole iskusno oko ih lako prepozna, pogotovo na fiksnim staklima, cak i te providne). U suprotnom znas sta te ceka.

Folija pored uslove propusnosti treba da bude i ispod max dozvoljnog stepena refleksije. Sad, sta je iza toga - i to takodje dobro znamo... Opet nasa bezbednost :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...