Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Fabricki zatamnjena 'Saint Gobain' i kod mene - apsolutno identicno (samo mladji DOT).

Ne znam sta te tacno zanima, ali fabricki zatamnjeno staklo ima tu 'V' oznaku (pisano vec X puta).

Kod pojedinih proizvodjaca postoji i oznaka procenta providnosti (Max Transparency), tj. stepena zatamnjenja.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa hteo sam da vidim kako izgleda to fabricki na Bravu sto mi je kolega i slikao.. Ima da nalepim V i zatamnim stakla :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam, ali želim da imam :D 

šalim se, totalno mi je nebitno a možda mi čak izgleda i ružno na bravu...

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo lepse izgleda sa tamnim staklima. Jos ako je crn kao Ivanov, bombona. Najlepsi deo brava je generalno taj bocni zadji deo i guzica, tamna stakla samo jos vise ulepsaju to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to sto milutin kaze, napred se sve providi a pozadi kao van, jos onako jajast...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

DA...ali kad je ceo taman a ne samo zadnji deo kao van neki :mellow:

Ili kad bi  i napred dozvolili ne preterano ali npr. da ceo auto sem šoferke bude na 30% ono jedva vidljivo zatamnjeno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Eh sad kao van, pa znaci onda svaki auto sa fabrickim tamnim staklima je van ? :D

 

Meni lici. Da sam dobio stakla nazad tamna ja bi ih skinuo...moje misljenje samo...jbg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Image result for fiat nuova bravo tinted glass

Da su prednji makar malo tamniji, ovako nazad kao da radim prevoz mrtvaka :D 

Mada se ne bih bunio da mi ponudi kljuc za kljuc :D 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze napred 30% da se stavi, ali ne igra ulogu, samo iz nekih uglova bude malo tamnije. 

Pa majku mu ovo je HB, ko radi prevoz mrtvaka u njemu :D

 

Edit: Cuj kljuc za kljuc, morao bi ti i doplatu da radis :D 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa midzeti i deca mogu da stanu u i HB kad se obore sedišta jbg :D 

Pfff, da doplatim za felne i lajsnu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, dekirs said:

Wtf, skidao bi stakla ? Pa i da tamnis stakla, 30% napred je nista, kao da nema folija, opet lici na van ko sto kazete :D 

Malo se primećuje a veruj mi da znači, pogotovo kad je kvalitetnija folija u pitanju. Ali problem je što su fabrička stakla tonirana 10-15% pa ta folija od 30% kad se stavi ispada blizu 50% a to neće da može na prednjim po zakonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je napred stavio 30% foliju i dobio atest. Znaci sigurno ali jedina primetna razlika je pod odredjenim uglom. Pozadi je stavio 80 il 85 napred 30% foliju i jbg slicno dodje ko moj auto sa fabrickim tamnim pozadi. :D 

Naravno zaustavlja vise zraka i bude hladnije, to je i meni sada jos kada parkiram guzicu ka suncu bude fino u kolima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko je jednom imao foliju onda zna koliko je leti prijatnije u kolima..  Na prolece cu tamniti stakla sigurno, samo da sredim nekako atest :D

 

soferka- providna folija

napred 50% 
nazad 90% 

 

i milina..

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, dekirs said:

Naravno zaustavlja vise zraka i bude hladnije,

Kako dišeš ako zaustavlja zrak (if you know what I mean):lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drugar je napred stavio 30% foliju i dobio atest. Znaci sigurno ali jedina primetna razlika je pod odredjenim uglom. Pozadi je stavio 80 il 85 napred 30% foliju i jbg slicno dodje ko moj auto sa fabrickim tamnim pozadi.  
Naravno zaustavlja vise zraka i bude hladnije, to je i meni sada jos kada parkiram guzicu ka suncu bude fino u kolima

Na prednjim staklima ne može da ide nikakva folija jer su fabricki zatamnjena 20-30% i bilo kakva folija prebacuje zakonom propisanih 30%. Znaci, na Atestu u AMSS-u ne može da prođe nijedan koji ima ABS oznaku između stakla i folije.. a ABS oznake su obavezne na svim staklima na kojima se radi atest...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

providnu foliju mozes da stavis sigurno i da je atestiras ukoliko ne prelazi sa staklom 30%, par prijatelja je atestiralo bez problema, cak i komsija ima atest a folija napred mu je bar 50-60%..

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, dekirs said:

 Pa i da tamnis stakla, 30% napred je nista, kao da nema folija, opet lici na van ko sto kazete :D 

 

20 hours ago, dekirs said:

Moze napred 30% da se stavi, ali ne igra ulogu, samo iz nekih uglova bude malo tamnije.

 

20 hours ago, dekirs said:

Znaci sigurno ali jedina primetna razlika je pod odredjenim uglom.

 

 

Jes ti siguran u to sto pricas? Mislim...ono...bas...bas...100% siguran?

30% Llumar folija, na svim staklima hvala Bogu...

 

0-02-04-4b24dbc2f833e88c55af82218fd5234da22de0f1c847e2d4179168347caaa1ea_2e34adbf.thumb.jpg.899fb45ee0a0336656a854568a1bfdf0.jpg

 

0-02-04-b5c6b857c00885b163e03872967b58634432a2101b9d231e379129ae34925b0a_8444714b.thumb.jpg.c760f87bdb3650114754293d01e22fd3.jpg

 

0-02-04-74c77ac81484b94406bab25904a709be0be58cb82fddf72c257a3638897ff570_633db9de.thumb.jpg.cf9947460ce140b43e5db6dc7a20aab0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...