Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

2 hours ago, Mijailović P. said:

Posle samo jednog Bensedina i meni su cool i bez folija! emoji16.png
 

Pa kad bensedin pomešaš sa alkoholom. :blink::cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam folije već 5 godina na zadnjoj polovini kola, no čitam da mogu da mi uzmu vozilo na putu ako nemam atest, pa ću ovih dana da uradim atest.

 

Najžalije mi para za  odobrenje od FIAT-a da mogu da uradim promene na autu. Ima li neko skenirano do odobrenje da vidim kako izgleda, šta tu piše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ostaje u ABS-u. Neces moci da uradis atest tih folija na staklu. Moraces da stavis nove folije sa specijalnom nalepnicom. Inače, auto ne mogu da ti oduzmu, ali mogu da te iskljuce iz saobracaja i da ti oduzmu tablice, sto su cesto i radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sam i mislio, da me iskljuce iz saobracaja..

Dogovorio sam sa ovima sto mi stavili folije da urade prepravku za 40 eura, Danas sam platio i dobio od FCS Kragujevas odobrenje za 30 eura..

 

Posle idem u AMSS, i to mu jto.. Sta da se radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da ih ostavim,  jes da ce na kraju da izadju 180 eura,  80 eura ugradnja + 100 eura dorada, no greota mi da ih sklonim, vrede mi leti, posebno deci pozadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisah i ranije, slicna prica kao i za obavezno osiguranje i tehnicke preglede kao poslednja farsa. Dok se svi lepo ugrade (a kako drugacije, nego preko ledja vozaca): republicka taksa, agencija za bezbednost saobracaja, centar za motorna vozila, tehnicki pregled, ovlasceni dileri.... Dolazimo do apsurda da je skuplja papirologija, nego ugradnja vrhunskih folija. Iako sam imao "Llumar" sa blagih 65% zatamnjenja, iskljucivo iz revolta sam ih skinuo sa bivseg auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/28/2019 at 8:13 PM, Ivan said:

Pisah i ranije, slicna prica kao i za obavezno osiguranje i tehnicke preglede kao poslednja farsa. Dok se svi lepo ugrade (a kako drugacije, nego preko ledja vozaca): republicka taksa, agencija za bezbednost saobracaja, centar za motorna vozila, tehnicki pregled, ovlasceni dileri.... Dolazimo do apsurda da je skuplja papirologija, nego ugradnja vrhunskih folija. Iako sam imao "Llumar" sa blagih 65% zatamnjenja, iskljucivo iz revolta sam ih skinuo sa bivseg auta.

legitimni reket gradjana od strane sopstvene drzave..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da gledam klip, ubi me nostalgija... Moje prvo mesto službovanja! Ulice kojima sam "terao" Tristaća i Tipa!:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mu je registrovan, naravno... :) video klip je tu da pokaže proceduru, sav njen besmisao i koliko sve to na kraju košta.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko ko je uradio atest za folije samo da mi kaže da li se oni brojevi ispod folije postavljaju na sva stakla ili samo pozadi. Čitam nešto po internetu pa me zbunjuje. 

 

IMG-8b7aa0d37d6a968cb71648f61f6a0964-V.jpgIMG-4aed60addbc1b80720a980594774c6ce-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz kakav je efekat na prednjim staklima sa tom providnom folijom što se tiče sunca. Vidim sada imaju i neke nano keramičke folije navodno ista zaštita od sunca kod providnih folija  kao i kod ovih tamnih

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Llumar" (koje sam imao na bivsem Stilu) garantuje isti stepen UV zastite za sve folije (>99%). Dok je stepen toplotne zastite naravno manji sa providnim folijama.

Nano keramicke folije su kod Llumar u seriji pod imenom Avantgarde i reklamiraju ih upravo sa poboljsanom zastitom od IC zracenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam lumar ali morao da skinem kad je počelo ovo cimanje,doduše samo pozadi. Hteo sam da kombinujem pozadi te klasika što rade u Black Glass bio sam prezadovoljan sa njima,sad je i to sigurno poboljšano jer ovo sam ugradio 2010. A napred te nano-keramičke to je samo 2 stakla mala je razlika u ceni čisto zbog bolje toplotne zaštite. Zato i pitam možda je već neko kombinovano da tim providnim

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, dach@ said:

kakav je efekat na prednjim staklima sa tom providnom folijom

pa isti kao sto je bio dok sam imao 15% obicne... ne przi sunce...doduse nikad i nisam imao bez folija pa i ne znam kako je bez.....a UV i ne mozes da "osetis"...samo im verujes kad ti pokazu onaj grafikon i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo se oseti gradacija sa spustenim prozorom, obicnim staklom i staklom sa folijom.

Kakvo god da je zatamnjenje, UV zastita je preko 99% (Llumar) + IC zastita (u zavisnosti od tipa folije i zatamnjenja), svakako primetno lakse nego golo staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...