Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Gde se nalazi klub i kada mogu da dodjem. Imam podugacku zanimljivu pricu  o porodicnom putovanju Avgusta 2016 ili 2017 do mesta Riba Roja u Spaniji na reci Ebro gde mi drug drzi ribolovacki kamp. 200 km posle Barselone ukupno BG - Riba Roja 2400 km. Isao na tamo Fiat Stilo Karavanom 2003 godiste 1.9 JTD valda 115ks. Ma tamo sa dva nocenja nazad sa 1 nocenjem. Posto je more na pola sata svaki dan u drugo mesto a nocu pecanje.Smestaj za dz posto je kod druga. Pricacu u klubu kako se auto ponasao sa kojim dieselom...cene i max potrosnja. Kako je kad imas cist put i sa nas 4 vozis 170 sat vremena ali svaki sekund i da li predjes bas toliko....ma mnoogo toga. 23 dana dole bez puta. Tamo i mazad je 4800km ...za 23 dana tamo i 3 dana u dolasku i 2 dana u povratku predjeno nesto preko 9000km.

Naravno pre puta kod gorana odradjeni mali i veliki servis i sve ostalo sto je majstor rekao da treba...istresoh 900e.

Gde je klub kad radi dosao bi uclanionse i savete da pokupim ,ponecu linkove favorita pa da vidim sta da kupim. 

Pozdrav samo javite gde koji termini i telefon

Pozdrav Laza

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, LazaDrljan said:

Gde se nalazi klub i kada mogu da dodjem

Imas redovna klupska/forumska druzenja, nedeljom od 18h kod Intera (pre Corone su bili i godisnji rostilji).

Pa isprati ovu temu i najave (posto idu praznici):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/&do=findComment&comment=1644409

 

Javi ako treba da doteramo neki Nuova Bravo ako te interesuje da pogledas, probas, itd... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada mi se generalno nije svidjalo kada OEM felne koje su stilski uskladjene sa jednim modelom, stave na drugi, tako da uopste ne prate taj dizajnerski jezik. Obicno cucne kao piletu si*e :) . A i ono kada pogledas nesto i znas da nije predvidjeno za to.

Jos su potkovice zastitni znak Alfi, a i ovo je verovatno neka kopija kada imaju 4 srafa? Alfe su sa 5 srafova, koliko se secam Giulietta 5x110 i CB 65.1mm, a Bravo ima PCD 4x98 i CB 58.1 mm.

Sagorela maglenka - neizostavan detalj na oba :D. Inace su made by "Mako" Turkey, "Al" grupacija (Magneti Marelli). Apsolutno svaka cast za trud, da ne budem pogresno shvacen :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Alex Tataru - vlasnik, Rumun.

Drago mi je da smo se upoznali, ne pratim drustvene mreze :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan said:

PS: Za zle jezike - ne sprema se prodaja :D

Ja definitivno nisam iz ove kategorije,ali htedoh da pitam :D

U svakom slucaju - hvala na postu i srecna dalja eksploatacija. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se razmisljalo na tu temu, jedino zbog uzimanja opet neceg par godina starog (svakako ne bih to radio ovako, nego bih postavio oglas :)).

Ali je ova suluda situacija, pre svega sa katastrofalno losom ponudom, to odlozila. A vrlo sam zadovoljan, da bih uopste srljao sa izborom na silu.

Svakako mi je ovako i lakse da ostavim jedan sabran post, nego da non-stop odgovaram na privatne poruke sa slicnim pitanjima. A i neka na forumu ostane jedan review iz prve ruke od vlasnika, nakon visegodisnje eksploatacije i sa linkovima do nekih karakteristicnih stvari za model i samostalnih radova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usrecio bi se po ovoj guzvi, da mu nije njegove plincuge :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi, tema ima preko 4300 postova i razumite sto ne mogu da citam celu temu :)
Razmatram kupovinu brava 1,6 mjet sa 105ks, sta su konkretne mane ovog auta i konkretno motora?
Ovaj mi je zapao za oko, planiram ga kao prelazno resenje dok ne uzmem bolje nesto:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20217414/fiat-bravo-16-mjet

 

ps.thumb.png.2d7c95cdb2d89c898c8ea36b82c7f943.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@somi92

Pravilo foruma je da sa uz eksterni link dodaje i PrintScreen oglasa. Kako bi prica ovde imala smisla i koristila ubuduce, kada navedeni link istekne.

O onome sto te zanima, tj. Bravu kao modelu, kao i o svim verzijama 1.6 MultiJet (90, 105 i 120) je pisano do u sitna crevca - razlike, performanse, menjaci, boljke, potrosnja, cene delova i odrzavanja... Pa prelistaj malo temu bar unazad, od novijih postova. Ili ako te, kao sto kazes, mrzi da citas - sacekaj ako nekoga ne mrzi da po ko zna koji put, do besvesti ponavlja te generalne detalje, za svakoga ko se javi zainteresovan za Bravo.

On topic, licno bih uvek preskocio kupovine za cifre boljeg Stila - a zasto, vidi se ocigledno iz gomile detalja. Ono sto mi prvo upada u oko - nije lose ukucati VIN u ePer i proveriti 1.6 motorizaciju u ulaznom 2007. godistu (posto su krenuli iskljucivo sa 1910 ccm blokom kod dizela, a 1598 i 1956 ccm blokovi dolaze tek kasnije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, vozio sam ford fiestu 4 godine i prodao sam je prosle nedelje, pa sam resio ponovo da se vratim na fiata. Konkretno sam pikirao fiat bravo sporting 1.9 150 konja. Ono sto me interesuje jeste sta da gledam prilikom kupovine? Ovaj mi je zapao za oko, ako neko nesto zna o njemu kojim slucajem, znacila bi mi informacija. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20020296/fiat-bravo-19-mjet

 

IMG_20220907_114435.thumb.jpg.2ccfc0c8281c7a2aaff4ec0b147422fd.jpg

 

Edited by Ivan
Ubačen printscreen, spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Scentic

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o kupovini Nuova Bravo. Do detalja na prethodne 173 strane (i za 13 godina) imas ispisano pogotovo o tim starijim motorima. Pa slobodno iscitaj bar deo teme ili novije postove, sigurno ces naci gomilu korisnih informacija i na sta obratiti paznju pri kupovini. Pogotovo oko nekih specificnosti za 1.9 16v - kao sto su usisne grane, njihovi tipovi, klapnice usisa (plasticne/metalne) i problematika njihovog (ne)skidanja, ili opstih stvari tipa DPF, EGR, zamajca, itd... Uglavnom su lepo ispeglani sa elektronikom i tu nema nekih problema (restyle pogotovo), delovi trapa su relativno jeftini, tako da je najbitniji pregled motora i karoserije (da nije ubijen). Uz generalno stanje i opremu, naravno, standardno kao i za bilo koji auto.

Konkretno na ovom, imas izgorele obe prednje maglenke za zamenu, prednji i zadnji bedz, cudi me da u ovoj opremi nema bar zadnjih parking senzora (proveriti u ePer na osnovu VIN da nije nesto budzeno). Auspuh visi. Na slici 13 su bukvalno oglodani kompletna kaseta i deo centralne konzole kod suvozaca. Standardno za ulazna godista Brava, oglodana koza volana/menjaca/rucne. Tj. vecim delom sminka, koja se sredjuje ako je sve ostalo bitno OK. Nego cisto da imas argumente za ubijanje cene i za te sitnice, malo po malo i nakupi se. 

PS: Pravilo foruma je da se uz eksterni link doda i PrintScreen oglasa. Sadrzaj foruma treba da bude nezavisan i da ima smisla i za buduce citanje kada taj navedeni link istekne ili bude obrisan.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim kako @Ivan pise da nije imao kvarova, krecu mi suze na oci, ali opet volim ja mog Brava dobar je iako me je ubio sa glupostima :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav kacio je nesa pre neki dan klip onog lika (najblaze receno) sto je menjao pezoa za bmw, pa tako i ti sa Bravom.

 

- ja sam ga kupio, sve sto krcka tako i treba, sve sto se pokvarilo to je normalno, potrosna roba, kad je bio nov kostao je 40k eur... I opet bih ga kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off, zamolio bih moderatore ili Nesu da mi dodeli posebnu rolu na forumu prikladnu mojoj sreci sa autima, tipa baksuz, nesrecnik i slicno, i da se sija u nekoj boji kao moderatorima, bio bih zahvalan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...