Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Sto se tice motornog prostora ovo nije "normalno". Takodje, kod mene na lijevoj strani motornog prostora, na dnu, ide plasticna zastita.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastika na poklopcu motora nije oguljena nego ju je neko nestručno krpio/vario lemilicom ili čime god. Oni kablovi kao nogama da je neko slagao i naknadno izolovao što u velikoj meri govori da je tu nešto debelo akano/skidano/budženo oko motora i propratnih mu elemenata. Sama činjenica da se ni broj motora ne poklapa po ePeru ti govori u prilog tome. Zaobiđi ti ovo u širokom luku i gledaj nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, definitivno cu preskociti ovog :)

Taj mi izgleda skroz super, ali mi je budzet problem.. Imam 3.5k i za sve preko bih morao neki kredit (Inicijalno sam mislio jos 2k pa da gledam Bravo-a, ali sad kontam da sa jeftinim Bravom mogu da prodjem kao sa ovim GP) tako da ono.. Deluje mi da cu ponovo da se vratim na kupovinu Stila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ovaj GP je najjeftiniji na oglasima koliko vidim.

Ocigledno je poenta da se zogledaju samo najjeftinija kola dok ona skuplja samo 200€  stoje  dok ne naleti neko  ko je shvatio da najjeftinija  maltene i ne treba gledati jer nisu najjeftinija dzabe.

A jos jedna  stavka je kupovina auta na misice.

Pa ljudi moji jel ne shvatate da kupujete polovan auto i da  tu moze uvek da se dogodi neki neplanirani trosak?

Sta ako ode turbo i treba da das 250€ za remont?

Sta ako odu duzne pa ti treba 400€ za remont?

Sve su to normalne stvari koje se desavaju a hocete da kupite kola na knap.

Ne ide to tako i bolje je da kupite jeftiniji auto a koji je prodajan jer svako ce ga kad skupite jos novca uzeti u zamenua izgubicete minimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je uvek tako, znam ljude koji su kupili auto a voze na celavim gumama i skoro bez kocnica, jbg nema se. Zamene ulje tek za 10-15k koje je ko zna zadnji put menjano i da ne nabrajam dalje. Ja sam do pre 2 godine vozio punta od 2k eur zato sto sam tada njega mogao najbolje da odrzavam i pored toga sto sam mogao odmah da kupim Bravo ili sta vec pa da mi stoji vise parkiran zato sto nemam za gume ili za servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bilo kom polovnom autu treba odmah uraditi servis, moguce je da je akumulator los, gume i svi ostali potrosni delovi. To je pored papirologije isto veliki trosak a ne daj boze da nesto neplanirano crkne. 

U startu jeftino uglavnom nakon nekog vremena izadje daleko skuplje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja kojom sam se vodio je da mi posle kupovine auta ostane jedno 300-400e kako bi mogao da pokrijem troškove velikog servisa i papirologiju, zato sam i pogledao najjeftinijeg GP-a (i realno, da mi nije na 5 min od kuće verovatno ga ne bih ni gledao).. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja topla preporuka je da se vratiš na gledanje Stila.

Za 2800-3000e uzimaš auto u savršenom stanju + ostane ti 600-900e da pokriješ evenutalne troškove.

 

A uzmeš GP za 3600e i platiš registraciju i tablice 200 i ne ostaje ti ni za veliki servis, a gde su tu gume, trapovi, akumulator, nosači.. i ostali neplanirani kvarovi koji mogu da itekako lupe po ušima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto mi stalno raste apetit.. Prvo sam gledao obicnog punta, kad sam skupio ~2500 poceo sam da gledam stila, pa sad kad imam ~3500 poceo sam da gledam GP i kako prelazim preko cifre od 4k sve sam bliži kupovini Brava, i to ide tako u nedogled :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko znaš na šta sam mislio kad sam rekao "savršeno" :)

Nije ni moj auto bez mana, ali jeste u stanju da mogu sad da odem na put od 2000km bez problema. Ne znači da neće biti nešto za zamenu kada se vratim, ali meni je ovo dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema auta koji je star par godina a kamoli deceniju+ u savršenom stanju....

Ima! Moj.

A znam ih još dosta iako si za većinu u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se Zvezdo ne računaš. Ljudi biciklom pređu više od tebe kolima na godišnjem nivou

A i što kaže beli nisi na oglasima...

@Vagenovac, moj nije! Pohabala mi se malkice kožica na menjaču...bar su mi tako rekli ovi u SAT reviji tako da će prilikom prodaje auta cena ići adekvatno dole

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg posao a ono malo slobodnog vremena leti ode na motor i bicikl.

Ako ovim tempom nastavim za nekih 10 godina ce na prodaju biti GP punoletan sa 100 000Km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, koja je fora kod Grande Punta, beli automobili uglavnom imaju crno plave ili crno sive enterijere, a crni uglavnom ove plavo krem ... :) 

Ovaj poslednji mi je privukao paznju sa kilometrazom od 323km :D

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7306493/fiat-grande-punto-13-mjet

 

beli_plavi.jpg
 

 

beli_sivi.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7241994/fiat-grande-punto-13-mjet-323-km

 

crni_plavi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi sa početka proizvodnje su uglavnom u svetlijim tonovima dok od 2007 su uglavnom crno sivi unutra. Zašto zaista ne znam kao i to da tipke na volanu posle ne svetle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...