Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Obrišu sve ovi ološi.

Pa sve iz početka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam detaljno prelistao o Puntu 2, a onda zinulo dupe za Grandea :) a i cene kada se gleda 2006-7 godiste se ne razlikuju previse. Gledao sam Punta2 1.2 2009 i Grandea 2006 1.4 + gas. Oba cene 3500 i oba su na blizu 100000km. Vlasnici, nase table.

Po meni tu nema logike u korist Grande Punta. 

Nista, moram lagano da udjem u Grande Punto tematiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu ništa specijalno naspram kupovine drugog automobila. Kod polovnjaka je više manje sve isto. Kod punta 2 postoji problem sa el servom dok kod Grandea ređe ali opet treba obratiti pažnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Otac planira kupovinu automobila iz kategorije: fiesta, fusion, polo, fabia, clio, c3 i slicno.. Godiste negdje od 2007 do 2009. Kao prijasnji vozač fiata (sada vozim focusa) preporučujem mu kupovinu fieste/fusiona ili grande punta! Ako izbor padne na grande punto, interesuje me koji mi motor preporucujete? Cuo sam da benzinac 1.2 nije bas najbolje rjesenje ako je istina da mu u nekim situacijama van grada (preticanje i slicno) zafali malo vise snage, a da dizel 1.3 mjt dosta hvale kod omjera snage, potrosnje, odrzavanja ali posto otac vise preferira benzin, interesuje me konkretno kakvo je vase misljenje o benzincu 1.4 (77KS) ? Kakav se pokazao u odnosu na 1.2, kakva je pouzdanost i odrzavanje, jeli dovoljno jaci da bi bio neki optimum (ne treba mu auto za auto trke) i kakva je potrosnja? Radi se konkretno o ovom primjerku  http://www.olx.ba/artikal/20974606/fiat-punto-1-4-benzin/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Ja vozim 10 god. grande-a 1.2 65KS i jeste motor slab ali... Zavisi kako ga vozis, ja volim zustriju voznju i daleko od toga da ne moze da potegne, samo moras da ga drzis na 3500rpm-a..

Za voznju po gradu je sasvim dovoljan, na auto putu ide lepo do 140km/h, samo vise trosi. Dakle, ako je neko vozio auto od 100+ KS, onda je njemu 1.2 preslab, a da je auto upotrebljiv u svakodnevnom zivotu, to garantujem, drugo, taj motor se ne kvari i odrzavanje je smesno, ragistracija me je pre podizanja cena ispala 100 eura, sto je stvarno prihvatljivo, cak i za nase uslove. Cuo sam da se ljudi zale i na 1.4 sto se snage tice, ali ponavljam, sve zavisi sta si vozio pre i kakva ocekivanja imas od kola, da li zelis auto za svaki dan sa kojim preko vikenda mozes da vozis trke ili obicnu varijantu koja ne kosta mnogo... Najbolje je da odvedes oca do prodavca, covek sedne u oba automobila, provoza, vidi koji mu vise lezi i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Kao sto rekoh, nije mu potreban auto za auto trke, ali birajuci izmedju motora 1.2 i 1.4 covjek ocekuje da ovaj drugi bude malo agilniji od 1.2 jer nije zgoreg imati visak snage i bolja medjuubrzanja. Eh sad ne znam jeli u realnosti to tako i jeli birajuci izmedju ta dva bolje izabrati 1.4 tj osjeti li se ta razlika i jeli 1.4  zbog vece zapremine pod manjim opterecenjem i bolja kupovina?

Edited by sencci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. A jeli kada se sve uzme 1.3 mjt bolji po performansama u odnosu na njih.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od vise faktora, jel 1.3 6 brzina ili 5 brzina, stanja itd.

Da moram da podelim bilo bi otprilike ovako 1.3 6brz, 1.4 16v, 1.3 5brz, 1.4 8v pa tek onda 1.2 8v.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5.3.2016. at 9:34 PM, Ivan said:

Ne pricam o kilometrazi na instrument tabli, ako na to mislis. Pogleda se preko dijagnostike stanje na ECU vozila, uporedi sa stanjem na centralama drugih komponenti, kod dizela cak moze da se preracuna preko broja regeneracija DPF filtera, itd...

A sto kaze Zvezdo, i kad utvrdis tacnu kilometrazu, opet je samo jedan reper, a bitno pitanje je kako je auto vozen i odrzavan - tj. gleda se opste stanje vozila.

Kad sam kupio auto, drugar iz zgrade ga je kačio na komp. Razlika u odnosu na tablu je bila neka mizerna (20-30 km). E sad, on mi reče, a čitao sam

i čuo da po Novom Beogradu od par godina unazad rade za jako male pare takve muljaže da se pobriše sve i da kačenjem na komp nigde više ne možeš da vidiš

realnu kilometražu.

 

E, sad... ovo što tvrdite nekolicina vas (vezano za opšte stanje, nevezano za kilometar sat) podržavam. Kad sam kupovao punta, pitao sam vlasnika štošta, a pitanje

o kilometraži nisam ni dotakao.  Što napisa Zvezdo, džabe da piše i 57.000km  i 2012to (dodajem) godište, ako auto izgleda kao grob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan viđam taj auto- doduše Peugeot teretnjak je u pitanju, ali kilometrža je zaista prava. Uvezao čovek iz Francuske, polakomio se na kilometražu a kada je video sve ono što nije na slikama, zaplakao!

Motor je kao nov ali unutrašnjost brat bratu pola miliona ali samo vozačka strana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, kao vlasnik Grande punta (2007 god.) 1.2 ,65 ks, sa 125.000 pravih km , mogu vam reci da se u potpunosti slazem sa pricom Luftija par postova pre mene.Ovaj model je po meni primeren nasim mogucnostima (u Srbiji), pa mi se cini da ljudi ovde kad kupuju polovan auto vise treba da vode racuna o kvalitetu konkretnog Grande punta koji bi da kupe , a manje o modelu  (rasprave tipa benz. ili dizel, 1.2 ili1.4 itd.).Skoro sam na Mobile de video oglas za prodaju vise Renoa Megan neke firme starih 2 godine, sa 220.000 do 240.000 predjenih km. Ovo je samo drastican primer kako je sve moguce i kako je sve relativno kod kupovine polovnih automobila kod nas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega notalone, mi smo komsije:lol:, ako je location zvezdara a ne mirijevo:lol:

Izvinjavam se za skretanje s teme!!!

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je predjena kilometraza jako bitna, druga stvar je sto je ona kod nas obesmisljena jer je na 95% automobila vracena.

Tako da vredi pokusati naci tih 5 od 100 primeraka. Ne vidim sto bi poredili neke automobile koji nisuodrzavani, njih treba odbaciti i sa malom i sa velikom kilometrazom. Znaci sto bi rekli boje bogat i srecan nego siromasan i bolestan.

100 000 km kod kvalitetnih automobila podrazumeva samo menjanje ulja, filtera i plocica

100-200000 idu diskovi, set kvacia plivajuci ili ne, moguce alternator i anlaser

preko 200000 ide tj moguce je SVE ....turbo, egr, dizne moguce uz nase gorivo, delovi prenosa, diferencijal aksijalni, letva volana i td 

onda klimatizacija zakazuje, mali hladnjak, klapne glave, elektronika zeza, ECU, pa lezajevi tocka koji cesto idu sa celom glavcinom zavisno od modela, srafofi su zaribani, oblajznuti korozirani, plastika ispostena zabice pucaju, prekidaci otkazuju i jos MILION sitnica koje oduzimaju vreme, novac i zivce presvega

Po meni i te kako ima razlike u kilometrazi BEZ OBZIRA i ako je odrzavan auto, zub vremena i zamor materijala cini svoje.

Ovo pricam kao vlasnik nekada novog automobila (2008) koji sada ima 260000 km i odrzavan je po PSu.

Tako da meni ta da nije bitno koliko je presao ako je odrzavan ne pije vodu (inace primetio sam da je ovo  omiljena recenica i vlasnika nasih placeva) :)

 

Edited by Nenad777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ovo oko km itekako veze sa dosta stvari. Ako se utvrdi da je km prava-lakše se predvide problemi i isplanira održavanje, a samim tim i isplativost kupovine. 

Ja sam moj auto kupio sa pravih 110kKM. U tom trenutku sam uradio kočnice, kvačilo i servo.  Sve drugo do sada  je bilo redovno održavanje sa problemima normalnim za auto od 11god pa do danas kad ima 15 god i 190kKm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend je moj GP okrenuo stohiljaditi kilometar. Za sada od ulaganja sam imao "samo" zamjenu lanca i klackalica nakon pucanja lanca, dva grijaca i prednje disk plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pančevu je broj 081 na tablicama bio u decembru prošle godine što se vidi i po njegovoj registraciji. Dakle, auto je kupio verovatno u decembru prošle godine (pre 2-3 meseca) i već ga prodaje. Obrati pažnju na to, ne mora da znači ništa, a možda je on otkrio neku falinku pa da ga se reši što pre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jujujujuju papučice nisam ni video. Jedino opravdanje za ovakav izgled papučica može da bude mnoooogooo veća kilometraža ili problem sa stopalima ono sa one reklame pa da se češao o papučice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...