Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Evo sad sam i ja malo detaljnije testirao 159-ku karavan sa unutrašnjim prostorom. Igore, iste smo visine, imam 86 kg, tako da nisam gabaritan i ne zahtevam nešto previše mesta  :D

Prednje suvozačevo sedište sam podesio po daljini tako da ostane oko 3 cm rastojanja od kolena do table, a po visini tako da ostane nepun cm rastojanja od glave do krova. Da imam ovu modernu Cristiano Ronaldo frizuru, morao bih da spuštam sedište još dole  :laughing:

Kad sa tako knap podešenim suvozačevim prednjim sedištem predjem pozadi, situacija je sledeća - ako primaknem dupe uz naslon da mi kolena ne bi dodirivala naslon, moram dobrano da savijem glavu da ne bih udarao u krov. Ako hoću da sedim ispravljeno i da ne savijam vrat, onda moram da se privučem napred, ali tada kolena već poprilično dodiruju naslon. Da napred sedne neki dvometraš i da namesti sedište za sebe, ja pozadi ne bih mogao da se pristojno vozim...

Šta je moja poenta kad kažem da je poprilično skučena za svoju klasu? To da ovo nije sad nešto za neizdržati i slično, ali ovoliko unutrašnjeg prostora ima i u automobilima C segmenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 2m i iza mene u 159 moze Dzej da stane u najboljem slucaju. Probao sam 2-3, doduse nisu bile 2008 ili mladje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ nidza Upravo tako.Skupo je odrzavanju u odnosu na punta,stila,156 ali ako se poredi sa autima u toj klasi i tih godina onda je u istom rangu.Npr BMW 3,Audi A 4,Mercedes C klass,Honda Accord,Reno Laguna,Citroen C 5,VW Passat...

Moji utisci kada je prostor u pitanju su blizi totti-jevim nego igorovim :-)

185 cm 97 kg

I napred je mogla biti prostranija ali pozadi je definitivno skucena za ljude nasih gabarita.

Govorim o limuzini,2010.U karavanu se nisam vozio.

To je pre svega auto sa sportskom i agresivnom linijom zbog koje nam se toliko i sviđa,Tako da je prostranost svesno zrtvovana.Kao i kod vecine Alfi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složiću se sa vama da ima i automobila C segmenta koji imaju toliko mesta, ali nije sad baš da nema mesta. Ispred mene je bio čovek moje visine ili malo niži, sad stvarno  ne znam koliko je on imao mesta. 

Što se ostalih automobila D segmenta tiče nisam imao mnogo priliku da se vozim u novijima pozadi. A4 i 3ka imaju sasvim pristojno mesta napred, dok pozadi stvarno nisam zavirivao :)

U svakom slučaju nije situacija kao na primer u GT gde sam i dalje pod utiskom koliko je skučena. Bukvalno gde god mrdneš prstom dodiruješ nešto. Svakako klaustrofobični ljudi ne bi trebali da uzimaju ovaj auto  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A4 i BMW trojka nisu ništa bolji, ali zato recimo Mondeo i Passat ubijaju sa prostorom. Meni malo nelogično, ali u D segmentu se vodi i šampion prostora Škoda Superb, dok je zvanično Octaviji mesto u C segmentu... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni uopšte nije jasno gde se nalazi Octavia po novom planu Škode. Imaju Superba u D segmentu, "prejjeftini" Rapid u C(koji košta samo 9000e sa 1.6tdi, a u AutoČačku 14000 kada pogledaš cene  :laughing:  :laughing: ) i nije mi jasno gde tu Octavia upada.

 

Pre manje od godinu dana drugarov ćale je uzimao auto za firmu i hteo je Octaviu 2.0tdi, pogledao malo nivoe opreme i došao do 22 000e i kažu mu ljudi da ima na akciji Superb za 22 500 sa mnogo boljom opremom i takođe 2.0tdi.  E sad od koga oni očekuju u takvoj situaciji da uzme Octaviu nije mi baš najjasnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A4 i BMW trojka nisu ništa bolji, ali zato recimo Mondeo i Passat ubijaju sa prostorom. Meni malo nelogično, ali u D segmentu se vodi i šampion prostora Škoda Superb, dok je zvanično Octaviji mesto u C segmentu... :question:

Zato što je oduvek bila na Golfovoj platformi. Dakle C, gde će Rapid da uglave ? Verovatno u Logan segment, jeftin, plehan i velik.

Totti sutra za vreme puš pauze metar u ruke  i meri (i slikaj), a ja ću popodne da unesem mere na slike.  Auto čas je tesan, čas je komotan ko Pullman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lakše razumeti gde će Rapid jer za 14-16000e ima sa dobrom opremom, ali Octavia u full opremi je jako malo jeftnija od Superba koji je mnogo privlačniji i elegantniji auto tako da jedva čekam neku statistiku prodaje  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti sutra za vreme puš pauze metar u ruke  i meri (i slikaj), a ja ću popodne da unesem mere na slike.  Auto čas je tesan, čas je komotan ko Pullman.

 

:laughing:

Ma jok, samo kažem da nije ništa tesniji od A4 i BMW trojke... A to i nije baš teško :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo malo da uživate

 

 

image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

 103.jpg 109.jpg 115.jpg

 

121.jpg 122.jpg 150.jpg 151.jpg

 

152.jpg 159_s.jpg 159_s_1.jpg 159_sportwagon.jpg

 

159_sportwagon_1750_tbi_16v_distinctive_ 159_sportwagon_1750_tbi_16v_distinctive_ 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je uzeo pre 2 nedelje jedan kolega i to je prvi takav na taxiju u Novom Sadu. Baš ću ga pitati nakon nekog vremena koliko je zadovoljan. Mi prelazimo više kilometara i pod težim uslovima, pa je to najteži test. Žali bože što se vozi stalno po gradu. Njegova je inače obična 1,9 JTD.

 

Što se prostora tiče meni ne bi bio neki problem jer sam visok 174. Moj majstor mašta o tome da je kupi, a on definitivno nije lud. Trenutno vozi 156 JTD.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za ovo. Viđao sam kola koja prelaze i po 300 000km sa fabričkim zamajcem, ali grada videla nisu, ali zato drugar taksista je uspeo da rasturi zamajac za nešto preko 60 000km čini mi se neizlaženja iz grada. E sad koliko je pametno toliki auto uzeti za taksi to je već druga priča..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u BG ih na taksiju ima više, samo ja sam video dve kad sam proletos bio na aerodromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Turskog Francuza u pokusaju,zelja mi je jedna 159-ka.Nasao sam konkretan primerak.Interesuje me misljenje o autokuci Petrovic iz Panceva i naravno sta treba najpre odraditi prilikom kupovine Alfe 159?
Da li je ovaj konkretni primerak vredan paznje ili treba cekati i tarziti dalje.Hvala
 

cxca63050.jpg

http://www.polovniau...jtdm_exclusive/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala ispravka, ja onog kolegu nisam dobro odmah razumeo, njegova je 1,9 JTD, ali sa 16 ventila, dakle 150 ks. Ima je mesec dana, kaze da jos nije imao problema, ali kratko je to vreme za ozbiljniji zaključak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra je teram na servisni pregled pa ako sve bude ok,uzecu je,2010 ,mjet 120 ks

5e980e942b3c_800x600.jpg 23e59ae5a05d_800x600.jpg 63b531068f4e_800x600.jpg 82f9e80c0487_800x600.jpg

843ded50185b_800x600.jpg 2749d51ad50c_800x600.jpg 6918c7079d0e_800x600.jpg 018900a1fcfb_800x600.jpg

54431134d806_800x600.jpg b6fb984030a9_800x600.jpg b9dedde4c96b_800x600.jpg bf45caf04f06_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno u kupovini. Odlično izgleda na slikama.

A gume je opasno vade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odavno nisam sreo ok prodavca kao sto je Petrovic. Korektan i poslovan. Alo bre ljudi,covek pristao da auto natovari na slep i da teramo u koji servis ja kazem i plus sto tvrdi da je na automobilu sve u apsolutno ispravnom stanju.Meni tto dovoljno govori.Znaci covek je siguran u to sto prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako bi i trebalo da se radi. Uvek treba dozvoliti kupcu da isproverava sve šta hoće i gde hoće. Mi smo jednom dozvolili čoveku da šlepom otera auto iz Beograda kod svog majstora u Sremsku Mitrovicu.

 

Za auto iz uvoza, čovek nikad ne može 100% biti siguran u to šta prodaje, ali je ta Alfa faktički nov auto, tako da je minimalna verovatnoća da joj nešto bitno fali.

U svakom slučaju, pohvala za prodavca, a tebi želja da sa autom na pregledu bude sve u redu i da se ponoviš :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...