Jump to content
FAS Euroauto Goran

Recommended Posts

@Alekre, ne znam koje su ti distance, da li je velika guzva u Smederevo itd., ali sto kaze moj imenjak :) lagano bije preko 8l! Moja trosi 10 grad, 5/6 otvoreno...

Kako se sjedi..visok sam 196, doduse  88kg :blushing:, neces imati problem sa udobnoscu, Panda je prilagodjena svakom ljudskom tijelu, vrhunska ergonomija! Ima pristojan gepek, dosta stvari sa jednim djetetom - bez problema.

Dalje, moram te razocarati, "možda najkvalitetnijim FIAT tog perioda" ovo je daleko od istine.. izuzetno osjetljiv enerijer! Sjedista se lako cijepaju, nisam vidio pandu kojoj odmorste za nogu nije odrano (tu je samo tepih, nema plastike), koza rucice mjenjaca, volan - pohabano na malim kilometrazama.

Stvarno ne treba veliki budzet za Pandu, troskovi odrzavanja su mali (ovo ne vazi bas za mene - 4x4 dosta skup za odrzavanje), jeftina registracija, motor 8V nemas striktno postovanje intervala za veliki servis (klip ne moze da dohvati ventile ako pukne zupcasti kais).

E sad kako napraviti "realan" izbor?! :) Iako obozavam Pandu, preporucio bih ti Ideu ili Musu zato sto ce vam to biti jedino auto... oba modela imaju tu prakticnost a o atraktivnosti Muse necu trosit rijeci.. mislim da bi to i skuplje kostalo.

Ja imam citavu flotu pa Panda  nalazi svoju ulogu…

pogledah linkove, siva me demantovala, super stanje! Glas za nju

IMG_4814.JPG

Edited by Zan Batist

4 hours ago, Zan Batist said:

Iako obozavam Pandu, preporucio bih ti Ideu ili Musu zato sto ce vam to biti jedino auto... oba modela imaju tu prakticnost a o atraktivnosti Muse necu trosit rijeci

Idea/Musa su i za broj veci automobili...

Panda je isle na Fiatovu Mini platformu (uz 500 i Ypsilon). Dok su Idea/Musa na staroj B-platform na koju je isao Punto Mk2.

Klasa iznad - vece medjuosovinsko, primetno siri i duzi, veci gepek.

Off: Pozdrav za imenjaka, nisam znao da smo imenjaci :D .

3 hours ago, Ivan said:

Idea/Musa su i za broj veci automobili...

tako je, to sam izostavio.. a bitna stvar.

otpozdrav imenjace.. :cheers:

Kako njoj radi 4x4 pogon? Stalno je aktivan ili se ukljucuje samo kad prokliza?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

@MS PK, nema mehanicke spojnice kao na prvu pandu ili elektronike, nista..

viskozna spojka koja automatski ukljucuje pogon na zadnje tockove kada prednji proklizaju.

Cross verzija Pande2 (169) ima diferencijal lock.

Fiat-Panda-Cross-2006-interior.jpg

Edited by Zan Batist

On ‎12‎/‎20‎/‎2020 at 10:07 AM, Zan Batist said:

Ima pristojan gepek, dosta stvari sa jednim djetetom - bez problema.

+ naprijed LT torba, ranac i jakne. :santa:

IMG_0282.JPG

Fiat Panda 1.1 benzinac FIRE motor - 2006 godište

Prosecna potrošnja zimi u gradu je 8l, kad je vreme toplije oko 7.5. 

U Januaru prošle godine kad smo išli u Kragujevac na Balaševićev koncert (relacija Kumanovo - Kragujevac), auto je uspelo da potroši 4.9l ili 29 litara na 590 km. 

Da ne zaboravim, imam problem sa dihtungom glave jer curi ulje između glave i bloka već duže vreme (oko 200 ml na 10 000 km, gotovo ništa) , a i verovatno zbog toga nemirno radi na leru, slabije prima gas ispod 2000 obrtaja (kao da hoće da se ugasi) i trza prilikom motornog kočenja. Motor se malo trese kad se ugreje, dok je hladan je veoma miran. Na Multiecuscan registrovanu verziju svi parametri su izuzetno dobri. Ništa ne ukazuje na eventualni problem, a evidentno je da postoji.

Sve ovo sam naveo jer sam iznenađen potrosnje koje navodite. Mada vožnja pojedinih delova Beograda i Kumanova nije isto.

Pozdrav iz Makedonije.

Edited by Sketch