Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Nisu, upozorili su me, ali sam znao svakako, čekao sam da istekne jer je isticala za tipa 6 meseci. 

Vozačka nema ama baš nikakve veze sa prebivalištem, ali ispada da na drugoj opštini ne znaš da voziš, tj da tu  ne važi tvoja dozvola :)

Ma idiotizam, danas makar sve te lične stvari tipa lk, zdravstvena i vozačka može da bude na jednoj kartici i po potrebi updateuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dzimbo said:

Kakve veze ima vozacka sa prebivalistem?

Procitas adresu lepo na njoj i sve ti bude jasno (br 8 spreda gledano). E sad, ako si u istom gradu mislim da nema veze (npr Beograd) ali ako je drugi grad onda da. 

 

Toliko o umrezenom sistemu podataka prebivalista. Ista je fora i sa maticnom knjigom rodjenih koja je, kao trajni dokument, morala da se prilaze ne starija od "X" meseci i ofc taksu si placao... Jest brate, radjam se svake godine... 

 

Uvek je bilo sva dokumentacija da ti vazi tamo gde si prijavljen. To je LK, sospa, saobracajna i vozacka. Medjunarodna ako je vadjena verovatno isto. E sad, sto mahom nije tako i sto sve nije na cip (izuzev pasosa) a i taj cip ne moze pola ustanova da ocita, to je drugi problem. 

 

Lesinari, ja kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najjace sto je na saobracajnoj dozvoli, adresa prebivalista (koja je mozda i jedini promenljivi podatak) - pored "zivog" cipa, ugravirana na samu karticu :lol: .

Kada sam kupio zadnju nekretninu i hteo da prebacim prebivaliste tamo (sve u okviru BG) - morao sam da menjam kompletan obrazac nove saobracajne pre par godina.

Secam se da je npr. u staroj papirnoj vozackoj, jos u SFRJ pre 40 godina (a sigurno i koju deceniju ranije :)) postojalo polje da se upise promenjena adresa. A ti sa modernom tehnologijom i cipom moras da menjas kompletnu plastiku, sa sve tim cipom, sta reci :blink: .

 

vozacka-dozvola-SFRJ-permis-de-conduire-YU.thumb.jpg.9283b3d768e0ca056fc377fce302dc19.jpg

 

Nove saobracajne smo dobili, koliko se secam, od 2011.

A papirnu vozacku istu kao ovu iznad (samo sa SRB oznakom) - giljao sam sve dok je moglo i dok mi nije istekla :D , cini mi se do 2017.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma apsurd do apsurda, sve u cilju izvlacenja novca narodu..

 

Elem, otac moj bio do Supa u Kvu, rekli mu da ne mora da se radi odjava tamo, da sve moze u Bgu da se zavrsi, posle posla idem do Supa pa javljam sta sam poradio.. nego pitanje za Beogradjane, glavni sup za vozila je u Ljermontovoj? Je l mogu tamo ili moram na svoju opstinu (nbg)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes u bilo koji sup, preporuka tamo gde je manja guzva i takodje preporuka nikako odmah posle posla. Svi se sjate odmah posle posla. 
Neko moje iskustvo je da je najbolje izmedju 8 i 9 navece i prepodne posle 10. 


Opet, sada ova kovid situacija komplikuje stvari i ne znam kako ide to sa zakazivanjem. Npr. ovde u NS je ludnica za pasos i LK jer primaju po desetak ljudi dnevno (makar sam tako cuo)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Meni je najjace sto je na saobracajnoj dozvoli, adresa prebivalista (koja je mozda i jedini promenljivi podatak) - pored "zivog" cipa, ugravirana na samu karticu :lol: .

Kada sam kupio zadnju nekretninu i hteo da prebacim prebivaliste tamo (sve u okviru BG) - morao sam da menjam kompletan obrazac nove saobracajne pre par godina.

Secam se da je npr. u staroj papirnoj vozackoj, jos u SFRJ pre 40 godina (a sigurno i koju deceniju ranije :)) postojalo polje da se upise promenjena adresa. A ti sa modernom tehnologijom i cipom moras da menjas kompletnu plastiku, sa sve tim cipom, sta reci :blink: .

 

vozacka-dozvola-SFRJ-permis-de-conduire-YU.thumb.jpg.9283b3d768e0ca056fc377fce302dc19.jpg

 

Nove saobracajne smo dobili, koliko se secam, od 2011.

A papirnu vozacku istu kao ovu iznad (samo sa SRB oznakom) - giljao sam sve dok je moglo i dok mi nije istekla :D , cini mi se do 2017.

 

I mene je to začudilo…uzeli mi dozvolu i kaže dodji za 2 nedelje,evo ti papir ako te zaustave….

čemu onda čip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, u svim onim silnim pravilima i objasnjenjima koja cine SSP ili sta vec gde treba da se usaglasimo sa pravilima EU stoji da moras imati biometrijska dokumenta. Posto su nase diplomate dovoljno strucne da neko mora engleski da im pise po Vuku a i imaju osecaj sa (sopstveni) biznis, onda je bilo "Koliko kosta taj cip? Daj 20 miliona".
Realno, dovoljan je 1 dokument na kome ce sve biti i koji ima Ime, Prezime, JMBG, sliku i broj dokumenta. Sve ostalo moze na cip.  Naravno, pasos je izuzetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da pozivam zapadne susede, ali kod Amera je to sve rešeno...vide brate gde si pio kafu i platio je karticom. Sve je umreženo, jednom menjaš i sve je povezano, ništa ne vadiš posebno, ako isto ne moraš.

 

U npr Litvaniji je sve digitalizovano. Još 2013 kada sam išao službeno da vidim njihov data centar tj centralni registar, tada su najavljivali da će do kraja godine (2014) kompletno da izbace papir iz upotrebe i da će online dokument biti 100% validan, čak i overe će se tako raditi. Ako hoćeš papir, papir platiš.

 

Ej, 2014te...pri tome, taj registar je državna kreacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, andreja.micovic said:

Mozes u bilo koji sup, preporuka tamo gde je manja guzva i takodje preporuka nikako odmah posle posla. Svi se sjate odmah posle posla. 
Neko moje iskustvo je da je najbolje izmedju 8 i 9 navece i prepodne posle 10. 


Opet, sada ova kovid situacija komplikuje stvari i ne znam kako ide to sa zakazivanjem. Npr. ovde u NS je ludnica za pasos i LK jer primaju po desetak ljudi dnevno (makar sam tako cuo)

Mosa opet, skraceno im radno vreme, rade do 20h, moracu da poranim sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah sam ja rekao, čast pojedincima, al mnogi su se okoristili o ovaj kovid kako bi se izvlačili i ne bi radili. Pogotovo državne institucije. Ionako su počeli da nazaduju u zadnjih 9 godina, tj da nas vraćaju na kampovanje ispred šaltera i na moljenje da urade svoj posao i da im budemo zahvalni. 

 

Nikad oni neće biti servis u službi građana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Imam neku ideju da kad obnovim ove godine treću polisu za kasko, aktiviram ga da sredim neke ogrebotine po autu što se nakupilo za ove dve godine, šta mislite o tome, da li je to pametno, neki savet, iskustva. Imam pozadi na zadnjem rubu jaču ogrebotinu, nije samo lak, malo je i u udubljenje; Par još sitnih ogrebotina, nešto može i poliranjem da se reši, ali nakuplja se polako, pa sam mislio kad već plaćam kasko, da aktiviram da to sredim, a da sačekam sad dok obnovim treću (u julu) po redovnoj ceni pa da posle uradim, ne ne znam da li će mi posle naplate štrete nešto korigovati cenu. NIsma se još raspitivao kod majstora, ali planiram da svratim da vidim šta oni kažu, kao ide saradnja sa osigurnajima, šta oni misle o radovima šta može da se izvede, pa rekoh da pitam ovde možda ima neki savet koje već to prošao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djole81ar said:

Imam neku ideju da kad obnovim ove godine treću polisu za kasko, aktiviram ga da sredim neke ogrebotine po autu što se nakupilo za ove dve godine, šta mislite o tome, da li je to pametno, neki savet, iskustva...

Pitaj u Osiguranju gde imaš kasko polisu koliko vremena ranije (pre njenog isteka) možeš da napraviš novu polisu. Verovatno će biti da mesec dana pre isteka postojeće kasko polise možeš da zaključiš novu, ali pitaj. Ako ti kažu mesec dana, onda u tom vremenskom rasponu odeš i zaključiš novu (treću polisu). Dobiješ popust jer nisi imao aktivaciju po prethodne dve.

Nakon što zaključiš treću polisu, a pre nego što istekne druga (aktuelna), prijaviš štetu.

Tako ti se ta aktivacija računa po drugoj polisi (koja ističe npr. za 15 dana), a ne po trećoj (novoj)...plus ne može da ti poskupi sledeća polisa (treća) jer si je već napravio (zaključio) npr. 10 dana pre toga. Plus, ostaju ti dve aktivacije po trećoj polisi ako zatreba (nisi već iskoristio jednu jer će se ta aktivacija morati računati po drugoj polisi jer je ona još uvek tada važila, iako je već bila zaključena treća).

 

1 hour ago, djole81ar said:

Imam pozadi na zadnjem rubu jaču ogrebotinu, nije samo lak, malo je i u udubljenje; Par još sitnih ogrebotina, nešto može i poliranjem da se reši, ali nakuplja se polako, pa sam mislio kad već plaćam kasko, da aktiviram da to sredim...

Ako su sva ta oštećenja na jednoj strani, šansa je da će se to farbanje videti (jer ćeš imati staru i novu farbu na istoj strani auta). Zato bi bilo idealno kada bi imao neku ogrebotinu/oštećenje po celoj strani auta, i onda sledi farbanje cele strane auta...i tada nema šanse da se primeti da je farbano jer je cela stranica u istoj nijansi boje. Ako imaš oštećenja na obe strane auta, to će ti računati kao dve aktivacije, tj. šanse nema da ti računaju kao jednu aktivaciju iako istovremeno prijavljuješ/popravljaš. Time je onda još važnije ono što sam gore pisao.

 

1 hour ago, djole81ar said:

...a da sačekam sad dok obnovim treću (u julu) po redovnoj ceni pa da posle uradim, ne ne znam da li će mi posle naplate štrete nešto korigovati cenu.

Kao što sam gore pisao, pre nego što ti istekne aktuelna polisa zaključi novu kasko polisu. A, onda dok još nije istekla stara polisa prijavi štetu.

Ako prvo prijaviš štetu, pa onda praviš sledeću polisu, ta sledeća polisa će ti biti skuplja jer imaš aktivaciju po prošloj kasko polisi. Koliko skuplja će zavisiti od iznosa štete koju je osiguranje moralo da plati, ali svakako značajno skuplja jer gubiš sve bonuse iz prethodnih godina, plus imaš štetu.

 

Kad istekne ta treća polisa i želiš četvrtu, ta osiguravajuća kuća će videti da imaš aktivaciju po drugoj polisi (a, možda nešto prijaviš i po trećoj), i daće ti jaču cenu za četvrtu polisu.

To zaobiđeš tako što četvrtu polisu praviš u drugoj osiguravajućoj kući. Nećeš imati bonuse kod njih jer si im nov klijent, ali nećeš imati još skuplje preko toga jer kod njih nemaš aktivacije.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @neshaoct pohvatao sam sve što si naveo, konkretni korisni saveti, bravo.  Ajd videću sad da razmislim šta mi je činiti, nisu to neka oštećenja velika da bih farbao celu stranu, iskrneo ja bih bio zadovoljan kad bi mi neko ceo auto malo prešao ispolirao, i ako je moguće tu ogrebotibotinu sitno korigovao, i da sve to podvučem pod kasko. Ili ako je sve to komplikovano, neispativo, da čekam još. ILi da za tih 50eur koliko bih dao za min učešće uradim nešto bez kaska, neko polirnaje barem, ima nekih delova gde su mi deca peskom ogrebala npr... Jbg napravilu su taj kasko da za sitno se ne isplati potezati...  Svakako su izgleda sada male šanse da to uradim, između druge i treće polise, jer druga ističe za mesec dana, u međuvremenu za dve nedelje idem na odmor, kasno je bilo to šta sada planirati, ali može za dogodine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, djole81ar said:

...ima nekih delova gde su mi deca peskom ogrebala npr...

Daj im peska i nek' još grebu, ali sve da bude na istoj strani auta. :D:D 

 

8 minutes ago, djole81ar said:

Svakako su izgleda sada male šanse da to uradim, između druge i treće polise, jer druga ističe za mesec dana, u međuvremenu za dve nedelje idem na odmor, kasno je bilo to šta sada planirati...

Nije ništa kasno.

Pre nego odete na odmor zaključi novu polisu, i opet pre odlaska na odmor prijavi štetu (dok ta druga nije istekla). Nek' uslikaju i naprave papir o oštećenjima.

A, ti popravljaj kad se vratite sa odmora...ma, ako hoćeš popravljaj i za dva meseca, šta te briga...nisi obavezan da moraš odmah (posle prijave štete) i da sređuješ. Samo nek' oni uslikaju i naprave zapisnik dok je druga polisa još na snazi (a, nakon što si već zaključio novu, treću polisu).

 

11 minutes ago, djole81ar said:

Jbg napravilu su taj kasko da za sitno se ne isplati potezati...

Tačno...i kad je već tako, daj deci pesak... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, neshaoct said:

Tačno...i kad je već tako, daj deci pesak... :D

Uzeli mokar pesak i peru ga :) :) :) majko kad sam video..., verujem da bi uživali da ga naprave celog u mat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/15/2021 at 10:34 PM, Dzimbo said:

Imam jednu dilemu, da li mogu da imam neki problem pri prelasku granice ako nisam promenio tablice po promeni prebivalista? Posto cu ipak Alficom u Grcku a prebacio sam prebivaliste na Bg i po SUP-u sam navodno u prekrsaju ako ne promenim tablice 15 dana po promeni prebivalista.

U Aprilu sam probao da registrujem preko ovlascenja (na oca sam uradio), medjutim rekli su da mora kp ugovor jer se vlasnik (ja) vodi na drugoj opstini, a posto sam vec uplatio i polisu i sve takse, bilo mi cimanje da radim kp i da odjavljujem tablice i tako dalje ja sam lepo vratio prebivaliste na KV, registrovao auto i sutra opet vratio na BG.

Alficu ostavljam suraku (ne znam tacno kada cu da mu je predam, ali u narednih 10 meseci verovatno) mislio sam da prebacim na suraka Alfu, uradimo kp, platim porez, nova saobracajna i odradimo ovlascenje i miran sam. Svaki savet/predlog je dobrodosao. :thumbup:

Kakva bih budala ispao da sam uradio ovu gimnastiku gore..

Uglvanom, zavrsio sam sve u Bgu, 3h cekanja (ne racunam prethodne pokusaje), nekih 4800 dinara, organizacija haos, jedan salter za pravna, jedan za fizicka lica. 

Koliko god da je sistem los, toliko je nas narod gori, lik koji se najvise busao i psovao dok je cekao ispred kako dugo traje, kad je stigao na salter ostao pola sata jer je razvezao pricu sa sluzbenicom oko tablica, nece te koje mu nudila jer mu bivsa ima te inicijale pa ce devojka da mu se ljuti.. pa onda mu dala UX table pa on srecan kako se bavi user experience-om i tako dalje... :wallbash:


Kad sam skidao prednju tablicu polomio sam jedan zljeb pa cu sutra morati da uzmem drugi nosac, da se pohvalim, posta i Alfica Beogradjanka! :thumbup:

12345.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce manje da ti sviraju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan hahahaha navikli smo supruga i ja na to, ovde smo naucili da se krece na prvu milisekundu zutog a ne na zeleno svetlo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad imas dodatnih 0.3 sec fore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2021 at 2:05 PM, moron said:

Sinoć ( oko 21-21.30 ) odradih tehnički na N.BG preko puta Beogradske Arene ( Blok 24

Pa dokle rade,jbt?

On 5/25/2021 at 2:05 PM, moron said:

 

Jedino sam po reg. nalepnicu morao da dodjem jutros, uz obrazloženje da je "portal MUP-a ugašen" u to doba dana ???

Nije mi to baš bilo jasno, što ga gase "noćom", ali šta je - tu je :)

Meni je bio ugasen vec posle 18h.:sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2021 at 9:10 PM, Djuk85 said:

Koji sup radi u 21:30?

SUP (MUP) i ne mora da radi,dovoljno je da im radi server i to 24h,ne znam zasto nije tako. Neko gasi server kad podje kuci:rant:.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene i dalje "oduševljava" koliko su neki šalterski službenici puni sebe i ubeđeni u neke stvari a nisu u pravu. Dakle, nije problem I čekati dva sata da dođeš na red, al da me vrati jer ona to tako kaže e to mi je za nervni slom.
Dođem na šalter sa spremljenim papirima za promenu saobraćajne dozvole.
Kaže gospođica, u saobraćajnoj piše AK je vlasnik a korisnik je ista AK samo ogranak rentakar, treba mi izjava u kakvoj su vezi ove dve firme!
Rekoh, na poslednjoj strani izvoda iz APRa imate da se taj ogranak vodi pod istim MB i šifrom delatnosti.
Aha, al treba da platite razliku poreza......
Kakvog bre poreza, auto registrovan, sve plaćeno!
Onda krenu neke provere po sistemu, zovi onog, ovog... Aha, ne treba da platite ništa, dođite za 7 dana po saobraćajnu.

Da je bio neko drugi ko se ne razume u takve stvari, morao bi da se vrati u AK pa da mu oni objasne da je ova šalteruša nepismena, pa ponovo u red itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...