Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Ta odluka je  doneto jos u decembru, negde oko izbora. Da im je tesko dole jeste ali da imaju privilegija imaju. Mislim da lekari, nastavnici, zaposleni po opstinama imaju i duple plate, iz budzeta dole i jednu iz Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki rok koliko "važi" moj prethodni premijski stepen? Prodao sam auto sa najmanjim premijskim stepenom pa bih to da zadržim ali ne znam kada ću kupiti sledeći auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mozda da a mozda i ne. Da bi preneo premijski stepen treba da imas kupoprodajni ugovor za taj prodati auto i kopiju registracionog lista tj osiguranja prethodnog auta. Ta dokumenta prilazes pri registraciji novog auta, s' tim da neki tehnicki pregledi nece da se bave time, izmisljaju svakakve izgovore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pitas tehnicki ako nece time da se bave ides na drugi ko ih *ebe njihova je "duznost" da kontaktiraju osiguravajucu kucu i pitaju za te detalje posto tehnicki ne odlucuje o tome nego osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak ne moras da imas ni kopiju polise, ako je ok lik tamo gde registrujes auto, moze da zavrsi i bez te kopije.
Kup.prod.ugovor se podrazumeva da moras da imas ili overenu kopiju od notara tog ugovora ukoliko nisi uzeo original pri prodaji auta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

Prvo pitas tehnicki ako nece time da se bave ides na drugi ko ih *ebe njihova je "duznost"

Kada sam u prolazu, svratim u filijalu osiguranja, prebace mi premijski stepen i platim novu polisu.

Sto je sigurno, sigurno je, ne zelim da trosim vreme na salteruse i njihova glupa objasnjenja kako bi ti uvalili skuplju polisu ili te setali od tehnickog do tehnickog.

I sa novom polisom kupljenom u osiguranju i na kojoj je zasluzeni premijski stepen - samo picim u dalju proceduru, tj. na tehnicki.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, rage_man said:

Cak ne moras da imas ni kopiju polise, ako je ok lik tamo gde registrujes auto, moze da zavrsi i bez te kopije.
Kup.prod.ugovor se podrazumeva da moras da imas ili overenu kopiju od notara tog ugovora ukoliko nisi uzeo original pri prodaji auta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Sad sam zvao Dunav i Savu da proverim šta traže. Dunav traži kopiju ugovora i kopiju polise, u slučaju da auto nije prethodno registrovan kod njih, ako jeste naćiće me i bez kopije polise. Sava traži sve originale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se zna kolika usteda u premijskim stepnima kad prebacujes sa starog ako si imao recimo 1 u odnosu na pocetni 4? Ja nisam prebacivao nikad jer sam kola uglavnom vozio kratko pa mi nista nije ni znacila razlika od 1 stepena npr.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko 3000 je razlika 1-4 stepen. Zanimljivo je da je između 4-8 skoro 9000dinara. Bar po ovim kalkulatorima.


Pade mi nešto na pamet, npr imao sam štetu i povećao mi se stepen recimo na 8. Odjavim auto i prebacim ga na ženu i vratim stepen na 4 :D. Šta osiguranja rade u takvim situacijama? Da li se moj stepen negde pamti pa pri nekoj sledećoj kupovini automobila nastavim plaćanje ili jednostavno promenim osiguravačku kuću. 

Osiguranja su prevaranti, treba smisliti kako ih zeznuti

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, OMP said:

Jel se zna kolika usteda u premijskim stepnima kad prebacujes sa starog ako si imao recimo 1 u odnosu na pocetni 4? Ja nisam prebacivao nikad jer sam kola uglavnom vozio kratko pa mi nista nije ni znacila razlika od 1 stepena npr.

Sestri je pri registraciji 2008ice oko 5000 bila razlika prosle godine na, sa 4 na 1. Ali su nas opet u*rali sa tehnickim i forom oko izdavanja nalepnice.... 8000 bile te dve stavke ( 6k + 2k ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

Jel se zna kolika usteda u premijskim stepnima kad prebacujes sa starog ako si imao recimo 1 u odnosu na pocetni 4?

Kao sto ljudi rekose, par hiljada razlike u zavisnosti od vozila (kubikaze, snage). Postoji i besplatan kalkulator na netu (portal "Registracija vozila").

Ali kao sto 100 puta napisah - to je sve sitna usteda (koju im takodje naravno ne treba dati), u poredjenju sa tim koliko ce premija biti u slucaju, ne daj Boze, udesa.

Posto su malusi duplo veci nego bonusi (standardno za nas), pa racunajte koliko cete godinama placati dok recimo iz pomenutog 8. stepena ne dodjete ponovo do 1.

Zato je i bitno sa novim vozilom startovati sa sto visim i ZASLUZENIM stepenom. Koji bi trebalo sami da nam prebace, a ne da ides i nekoga vuces za rukav i objasnjavas sta mu je posao :thumbdown: . Kamo srece da je stepen vezan iskljucivo za vozaca, pa da mozes i vise vozila da registrujes u 1. stepenu. Sta nekoga briga koliko ih imam, ako savesno vozim.

 

Evo tabele jos jednom, pa racunajte koliko se placa u slucaju udesa ako startujes npr. iz 4. a ne 1. stepena. I koliko prodje i koliko ces platiti, dok ponovo ne dodjes do 1. stepena:

 

bonus_malus_osiguranje_ukupno.jpg.5ea871d2dc5b1bd3458c91b6b7de2504.thumb.jpg.262d60afe9479d6236dc17372168c61b.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da procitam o cemu vi to uopste pricate tj sta sve to znaci?
Ja sam do sada fazon odem na tehnicki i tamo i registrujem i osiguram preko kuce sa kojom saradjuju mahom Generali i odem kuci.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja nisam znao pa bih da podelim za ostale koji ne znaju. Ako izgubite tablicu ne možete da izvadite istu "zamensku" već morate da uz policijsku izjavu gde ste izgubili, odjavite stare tablice i izvadite nove. Ukupan trošak oko 8000 dinara. Kolega je izgubio tablicu neposredno pred put u inostranstvo i hitno je morao da reši. Nije stigao da se bavi fb grupama za pronalaske.

koliko se sećam, YU tablicu si mogao da dobiješ sa istim brojem ako izgubiš. 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odavno tako ali ne kosta 8000 nego oko 4000 koliko inace kostaju tablice, saobracajna i nalepnica, ne znam sto njemu toliko uzeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike nego nisam razmišljao o tome. Vodio sam se logikom koja je u korist korisnika a ne sistema :D A za cifru ne znam što su mu toliko naplatili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ljudi prave izgubljenu tablicu. Pod presu se stavi sloj peska, tablica koja je ostala, aluminijum preko i posle se ofarba. Nije bas vidljiva razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Riskantna varijanta jer ako neko napravi neko krivicno delo sa izgubljenom tablicom, a ista nije prijavljena eto jako ozbiljnog problema. Jako ozbiljnog... 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ovde su to pravili, za Bg mozda je rizicno ali opet ko tako nesto smera verovatno ce ukrasti tablice ne verujem da ce cekati da nadje izgubljenu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne zna i igrati na procenat verovatnoce. Prijavis, platis, uzmes druge... Ne prijavis, uvek moze neko da ih iskoristi za krivicno delo, prekrsaj, onda se dodje do tebe, a jos vozis falsifikat na kolima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidjam ja cesto kola sa napravljenom zadnjom tablicom ali ne od lima nego stampana na papiru kontam da to ljudi urade privremeno dok ne rese da iskesiraju za nove ili ako im je blizu registracija pa da sve obave od jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ljudi to rade privremeno dok se ne snađu. Redovan sam na grupi izgubljene/nađene tablice i baš dobro funkcioniše. Trenutno vozam tablicu u gepeku nekog lika, nikako da se dogovorimo da razmenimo :)

Nisam siguran ali mislim da za ručno izrađenu tablicu može da se popije kazna. Nju izrađuje zavod za štapmanje novca kao jedinstven dokument. Nije baš samo broj na limu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivična prijava ide za to. Nemojte nikako i nikad da pravite i vozite bilo kakve tablice u sopstvenoj režiji. Manja i manje ozbiljna je kazna za vožnju bez tablice...

 

Ne pitajte kako znam    :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...