Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Igoru je lekar strogo zabranio da gleda potrosnju na board-u uz Avalu ;) .

Taman da prokrči novu stazu za spust. Samo HUD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pise u originalnom prirucniku za auto na namackom 50+7(rezerva) litara za 1.2 16v. Kolicinu goriva kazaljka pokaze uvek razlicito u zavisnosti od toga da li sam auto parkirao uzbrdo ili nizbrdo, ali se to ustali na normalno posle 10-ak min voznje.

Potrosnja mi se kretala prethodnih meseci 8 litara po gradu, ali se ja krecem uglavnom mimo spica i ne idem na posao kroz strogi centar BGa, leti sa klimom po spicu je bivalo i 10ak l. Na regionalnim putevima, pocetak 5 brzine uglavnom, sam izlazio na manje od 6 litara. To merim tako sto sipam do cepa, predjem preko 500Km po srbiji pa opet sipam do cepa. Npr predjem 530 Km, na pumpi dopunim do vrha, stane 30l litara, podelim i dobijem 5.7l/100Km.

Za punjenje do cepa je potrebno posebno angazovanje i strpljenje zbog krivina na putu do rezervoara, znaci mora polako i pod raznim uglovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro a koliko vam stilo trosi samo na otvorenom :) ali otvoreno tipa magistrala znaci neka manja brzina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisali ljudi od 3 i kusur do 5.5/6 l.

Svako ima svoju računicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pisao, idealnom voznjom tipa petom 80-100, po ravnom banatu uspeo sam da skinem na 4,3-4,4 l/100km po bordu. ipak je ovo jtd, 115hp, a 1910 kubika, a nije ni mali kao panda ili punto.

realno, ako vozis polako potrosnja ti je na otvorenom oko 5l

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kolega, slobodni muskarci na Avali ne mere potrosnju ni goriva ni guma koliko ja znam, mozda to merite vi ozenjeni :harhar:

Jasta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igore@ ako ti je za utehu meni moj gp po batajnici pokazuje ni manje ni vise nego 7,5l tako da je taj tvoj stilo upaljac za ovu moju azdahu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan komšija :laughing:

Lepo kaže Nidza da ćemo morati da organizujemo neki lokalni FLCS skup :) Ja po Batajnici slabo i vozim kola jer me mrzi da ih palim za 2-3km što pređem i peške za skoro isto vreme kad uračunaš komšije koji parkiraju po sred ulice, ljude koji istovaraju drva i ostale savesne ljude koji vole da zakrče put kao da je njihov.

Inače, meni bi bila mnogo veća potrošnja da ga vozim po gradu, ali uglavnom se vozikam na otvorenom i to pri brzinama do 110km/h.

@PuntoZile najmanje što sam ja uspeo je 4,1l od Arene do isključenja za Batajnicu sa jednim stajanjem na semaforu, 2 puta sam dobio isti rezultat sa već zagrejanim autom i ultra lagano nogom na gasu. Sve ispod toga je za mene naučna fantastika, a na otvorenom bude oko 4,5-5l lagane vožnje ako se ne pretiče mnogo. Npr Stara Pazova-Batajnica mi bude uvek preko 5 dok obiđem 2-3 traktora i pretovarena komercijalna vozila i još stanem na ponekom semaforu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi stvarno opet komsija, Igore i Punto Zile je nas, cisto da znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh sad da i njemu piše Batajnica. Moraćemo jedan dan da se organizujemo i svi upoznamo, verujem da nas ima 15ak sa Banovcima i Pazovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je kvadrat u Batajnici :) , ocigledno sam van centra dogadjanja?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu ti reci da nije ni malo jeftin, u sada nekim novim zgradama dostize i preko 1300, a bice sve vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batajnica ti je najveće saobraćajno čvorište, treba da naprave novu ranžirnu stanicu i ostaje samo pristanište da naprave na Dunavu i imaće sve vidove saobraćaja.

Kosmodrom kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mene je zanimalo to koliko moze na magistrali penzionerskom voznjom da se spusti :) ako je 4,4 ja sam presrecan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi koliko hoćeš da gušiš auto :laughing:

Ja ga nikad ne vozim ispod 1600 obrtaja jer imam osećaj da se muči dok drugar ubaci u 5. na 70 i uživa, ali opet nam potrošnja bude skoro ista ili se razlikuje u 0,3l najviše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo malo da se prolepsa ima da se skupimo :) a i treba mi jos malo vremena da se stilo oporavi imao je prelom pa dok zarastu rane :D

p.s.Kako su krenuli da renoviraju Batajnicu i kad bude imala sve vidove saobracaja okupljacemo se mi u predgradju bg-a :construction:

mada oni krateri ka banovcima....prosto neverovatno da tako nesto niko ne sanira :D moracemo da promenimo vid prevoza :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam ja zadnja 3 dana do Stare Pazove, ne znaš da li je gori stari put, autoput ili onaj preko Banovaca, tj znaš samo da je najgori onaj preko Banovaca i tim nikako ne idem :laughing:

Autoput isto nije nešto, na preko 100 meni otima volan prvih par kilometara koliko je izbrazdan asfvalt,a posle je sasvim pristojno. Nadam se da će uskoro neki izbori pa da poprave to :laughing:

A okupljanje bi moglo, ja ionako nema šanse da stignem na ono 21og..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo lepse vreme i potrosnja ide dole :D Relacija Obrenovac-Novi Beograd(institut za majku i dete)-Obrenovac 70km od toga 28-30km autoput sve ostalo cist lokal.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohoooo ima ljudi iz Batajnice podosta koliko ja viidim, neka neka :)

ja mog gp na auto putu u 5-toj pri brzini od 80 na sat po bordu pokazuje neverovatnih(samim tim i nestvarnih) 2,7-2,8 do 3l. mislim da je to dosta ne realno ali eto ako cemo vec po bordu tako piseeeee :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj, meni toliko troši kad podignem nogu sa gasa :laughing:

Neću više da gledam klipove sa 1.3mjt, opasno nabija komplekse. Koliko troši na 120-130?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, gledaj to ovako... ti na auto-putu razvučeš 150 i možeš da otpakuješ čokoladice, bananice, da gledaš film i sl... sa Puntom kad razvučeš 150 em troši 2l više nego Stilo, em otpadoše bicepsi i bubrezi, em ne može dugo tako :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja ne kazem da je stv tako, on tako pokazuje sada da li je vise ili mozda cak "MANJE" nisam siguran.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, gledaj to ovako... ti na auto-putu razvučeš 150 i možeš da otpakuješ čokoladice, bananice, da gledaš film i sl... sa Puntom kad razvučeš 150 em troši 2l više nego Stilo, em otpadoše bicepsi i bubrezi, em ne može dugo tako :D:lol:

To stoji, do Mađarske je išao(doduše pre nego što je počeo sneg :laughing: ) 120-160 bez ikakve muke dok mi je Astru žao i preko 110 da vozim jer ide u visoke obrtaje i od buke ne može da se sedi u kolima bez vate u ušima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...