Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Danas do beograda i nazad preko venca pa na autoput beograd zagreb,i nazad beograd novi sad potrosnja 6.5l na 100km Nas petoro u autu pri brzini od 140.Sasvim sam zadovoljan.Jel zna neko koliko je normalno da ima obrtaja pri brzini od 120 u pitanju punto 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je neverovatno, zato sto i znatno jace masine sa skoro duplo vise kubika na toj brzini tesko postizu tu potrosnju, koliko precizno si testirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je otprilike ta potrošnja sa verovatno malo prljavijim diznama :laughing:

Tačnije 120 5,3-5,6

130 5,7-6,3

150 ~6,5 i uglavnom se vrti ko toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su dizne sve prociscene kao i kompletan. Sistem oko goriva(kada sam imao problem sa gorivom prilikom tocenja na MOL pumpi)tako da od tada mi je malo bolja potrosnja nego ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

igore, ako pises za jtd 1.9, to je realno, jer i meni pokazuje otpriliko toliko, a srdjan pise za 1.2 benzin. on na 140 mora da trosi bar litar vise, zato sam ga i pitao kako i koliko precizno je merio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste za jtd pišem :) Mislim da bi moj morao koji decilitar manje od tvog da troši jer je dosta lakši, ali ko će ga znati.

A što se dizni tiče definitivno im treba ćišćenje jer je pre trošio 3,7l/100km (naravno instant consum.), a sad oko 4,5 tako da ću posetiti Mikija čim bude vremena i novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu bas prvom prilikom kolika je potrosnja po bordu na 1.3 MultiJetu pri brzini 120-130km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor, da, da treba da trosi manje naravno, zato sam i napisao "otprilike" stavljajuci akcenat na razliku izmedju 1.9 jtd i punto 1.2 :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sharance@ kolika je neka max brzina za taj 1.3 multyjet a da mu niju neko preterano mucenje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nećeš da ga mučiš nemoj preko 130km/h, a ako ga patosiraš ono što sam ja najviše video je 160km/h mada je to daleko od optimalne ili barem ok vožnje po auto.

@saschius nema drugih problema osim malo veće potrošnje pa sve kao odlažem čišćenje dok ne bude para, ali moraće uskoro da se uradi jer do sad nisu čišćenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sharance@ kolika je neka max brzina za taj 1.3 multyjet a da mu niju neko preterano mucenje???

Pazi ja stvarno retko ali retko idem na auto put to je max 3 puta godisnje sve ostalo je magistrala i grad. Isao sam dva puta u Grcku sa Puntom i ono sto je po meni optimalno za njega na auto putu je do 140 max da se osecas komotno vozio sam ga u rasponu do grcke i kroz grcku na autoputu 130-140 km/h. U povratku sam udario papucicu gasa do kraja i dosao je do 160 km/h i vise nije hteo da ide ni makac gore, doduse bila je klima na na maxkimumu upaljena i krovni kofer na krovu, put je bio kao pista pa se i brzina od 160 nije bas toliko osecala ali ono opusteno do 140 je sasvim dovoljno. Ono sto sam zapamtio je 160 km/h u 5. brzini 3600 obrtaja

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je bord tacan gradske voznje u letnjem periodu 4.2-4.7 uvek mi pokazuje u tom rasponu, zimi ono najvise zabelezeno 6l. To je po bordu. Doduse ja zivim u Obrenovcu tako da gradska voznja u Obrenovcu i Beogradu nikako ne mogu da se porede. Svaki drugi dan sam u Beogradu ali od mog stana do Cukarice ima 23km magistralnog puta ono sto mi digle ptprosnju voznja po BG-u to mi prepegla magidtrala i uvek mi stoji izmedju 4.2-4.7 od proleca do zime. Verovatno da bi ciste Beogradske lokalne voznje potrosnja isla gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 52L presao 700km. Sto odgovara prospektu koji se dobija uz auto i po informacijama sa interneta sto se tice potrosnje od oko 7.4l, znaci samo gradska voznja. + povremeno ga "izvlacim" uzbrdo, preticanja itd...

Edited by DoX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mereno pun rezervoar pa isao na taj put pa opet dopunio.a i po bordu se slagalo.prosle godine pre ciscenja i zezanja oko goriva mi je trosio 7l pri toj i malo vecoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su neki zaboravili ili ako neko nije video.

'Ajde ovako... od sada svako ko napiše neku potrošnju za koju više od dva člana kažu da ne veruju ili da su "fascinirani" ja ću da platim ponovni put na toj relaciji. Ako se pokaže kao istina, član dobija karticu Kluba na 10god (o mom trošku da ne bude da ih dajem džabe jer nemam tu ingerenciju) i dobije besplatno gorivo mesec dana koliko god može da potroši pri čemu kilometraža i potrošeno gorivo moraju da mu se poklapaju sa navedenom potrošnjom.

Sa druge strane, ako se pokaže suprotno (da navedena potrošnja nije istinita) vlasnik vozila dođe meni pun rezervoar.

Ima li zainteresovanih? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je upaljaci, cutimo :laughing: ?

Dovla, osecam da si pukao vec par rezervoara goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla baš sam te se večeras setio i rekoh da opravdam onih mojih 4,1l od Arene do Batajnice :) Ovaj put nije bilo od Arene nego od Zmaja, vožen u 5. 90km/h i u 4. 70, ukupno 3 stajanja od kad sam krenuo i to jedno duže,a druga dva samo dok sam ubacio u prvu. Nisam ga gušio niskim obrtajima i popela se na kraju potrošnja sa 4,0 na 4,1 posle šaltanja kod mene u ulici, evo i dokaza :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, dobra ponuda dovla, ali ne i za mene, jer meni svaki auto trosi vise od tudjeg sa istim motorom, ali bih voleo da se jave ''upaljaci'' :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

od sada svako ko napiše neku potrošnju za koju više od dva člana kažu da ne veruju ili da su "fascinirani" ja ću da platim ponovni put na toj relaciji.

Evo ja sam fasciniran sa Igorovom potrosnjom, bez obzira sto je 15-ak km i board u pitanju. Ajmo jos jedan clan da se odusevi pa da se konacno bacimo u akciju :laughing: .

PS: Igore, silovacu ti Stila, keve mi, otkad mu obrtaljka nije stigla do crvenog :) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tebe tiče mogao sam i večeras da te pokupim pa da se provozamo, ali jedino da ne čačkaš ništa napred :laughing: A što se obrtaljke tiče kod mene nije išla preko 3500 koliko znam ili malo jače, jedino ga je MIća na tehničkom uterao u crveno u leru pa zamalo da ostane bez ušiju zbog toga :rofl:

Inače, ja koliko sam fasciniran potrošnjom po lokalu, toliko me zezaju veće brzine gde baš pije ili samo ljudi kače nerealne potrošnje pa je moja normalna meni previše :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali jedino da ne čačkaš ništa napred :laughing:

Ma gde ja da cackam, pogotovo oko elektronike ;) , bilo bi samo :

ma_ljudi_samo_sam_raz.jpg

Lozis me da ga bar na otvorenom ne gazis preko 3500 o/min, pa gde ce ti dusa :) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...