Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Gde? :laughing:

Jedino da ga teram u 2. 80 konstanto ili u 3. 120 pošto svuda vozim gde imaju 2 trake i nema nekog oštrijeg ubrzavanja i preticanja,a ograničenja 60 i 80km/h :)

A za kola me više brine da ćeš me nagovoriti da uzmem neku navigaciju pa da zajedno ugrađujemo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestao sam da mjerima ali bacim ponekad oko na board. Elem moj što ga više gazim troši manje po boardu. Vožnja 120-140 potrošnja 6.5 litara spustim li na 90-100 ode na 7 i preko.

Zaključak: Samo gazite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E evo jedne iskrene priče o potrošnji. Sedite molim vas. Auto vozim u 99% vremena po gradu, relacije ne duze od 2km, znači potrošnja maximalna! Tu i tamo se ode do Vršca gde se malo spusti prosek, bio jedan put do Zlatibora i par puta do Požarevca, ali kao sto rekoh, najčešće stroga gradska vožnja!

Na telefon sam instalirao aplikaciju FuelLog i metodom čep-čep pratim stanje stvari. Podaci koje iznesem su verovatno malo jači jer sam ubeđen da ovi na pumpi kradu ali izuzmimo teorije zavere.

Potrošnja se meri od 16.01.

pređeno 3100km, 9 puta sipano gorivo, prosečna potrošnja 6.54l/100km

Ukupno goriva sipano 202.74l odnosno 30.902din

poslednji put sipano 06.04., znači 80 dana što dovodi do užasnih 386 din dnevno!!! tj 2.5l dnevno!!!

KAD SE SAD NISAM ŠLOGIRAO!!!

Taman, niko u kući ne puši, toliko bi da lina cigarete!

I da, frapantno je da sam jedne nedelje imao skok na malkice iznad 8l/100km. Verovatno uzas hladno i full grad+malo teza noga...

Toliko od mene za sve ove sa upaljačima :)

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, tih oko 6,5 l u globalu je i moj visegodisnji prosek sa JTD, pisao sam vec. Tako da ti verujem i za sve ostalo...

Jesi li i ti fasciniran sa Igorovom potrosnjom :) ? Aj' jos jedan nek se javi, vidite da Dovla pocinje da vrda. Igor je zaje*o vek, covek je Tito za sve nas. Zasluzio je besplatno gorivo za mesec dana i dzabe clansku karticu na 10 godina, nabio je dioptriju od buljenja u board, to je bre beneficirani radni staz.

A, Igore ;) ?

A za kola me više brine da ćeš me nagovoriti da uzmem neku navigaciju pa da zajedno ugrađujemo :laughing:

Navigacija - moze :thumbsup: , za iznete rezultate na ovim stranama imas ugradnju od mene gratis (pored Dovlinog goriva za mesec dana i clanske kartice na 10 godina :whistle: ).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali off topic:

kilometar sat mi pokazuje za 1% manju predjenu kilometrazu od bord kompa, evo npr sada sam na 300 km po bc a na km satu 297,1.

ja cenim da je zbog istrosenosti guma, prednje mi imaju oko 3mm sare, da li je moguce da je zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutna je bila naravno veca, ali prosek je realan. JTD 59kW u puntu.

IMAG0005_BURST008.jpg

U zadnjih mesec dana sam jako cesto na potezu BG-NS starim putem i prosek je malo manje od 6l. U gradu ispod 7 je uspeh!

Normalna voznja po magistrali je malo preko 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bas zbog niske potrosnje i uzeo 1.3 mjet kad ono ispade da oni trose vise nego benzinci. strasno strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 1.3 i jeste štedljiv motor, ali Beogradska gradska vožnja u špicu pomera sve granice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Člansku karticu planiram i ovako da uzmem čim stignem do pošte tako da za mene ona ne mora da bude uključena u opkladu.

A što se kilometraže tiče niko ne bi bankrotirao da mi sipa gorivo za mesec dana :laughing:

Ovaj mesec zbog kolokvijuma i ispita računam max potrošnju 3000din za ceo mesec, mada će verovatno i manje od toga biti..

@Ivan ne spominji navigaciju, treba sa Majom da idem u Krakov :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koju da ne pominjem, fabricki CN+ ili neku aftermarket :) ?

Kakav Krakov :laughing: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ni koju bih stavio, radije bih lepu aftermarket nego fabrički CN koji je neupotrebljiv, ali ne bih o tome jer taman koštaju koliko i Krakov :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate, kakav krakov, ja bi to odlozio zarad navigacije, ali to posle ne bi imao ko da koristi, jer bi bio ubiven od strane lepse polovine :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahha kod mene nije baš tako, ali svakako ne bih uzeo polovično upotrebljiv uređaj za 150e, tj uređaj koji mi ne daje ništa više nego moj trenutni player osim ekrana u boji.

Više sam za neku Windows CE navigaciju koju bih vezao za fabričku muziku i stavio na nju FES Mobile pa onda imam dijagnostiku, muziku sa usb-a, navigaciju i ekran u boji za 3 puta manje pare, samo je malo cimanje uvezati sve to na mesto šaržera, a da pri tom ne kupiš Yatour ili xcarlink :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na drugovom stilu jtd iskljucivo gradska sa 17' felnama po bordu 7,1l. Ja sam mislio da ce da bude veca samo zbog velicine tockova, kad ono nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dobra cifra, meni je godinama na stilu ta cifra konvergirala ka 7.1. Doduše kada sam ga tek uzeo bilo je sitno preko 6, pa je malo poraslo. Grad 2007 i 2013 nisu ista priča, baš kao što ni sve rute nisu iste...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko izbacuje po bordu 4 resetovanja za redom, a i po skali kaze drug da je prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

Na JTD nema mnogo veze sa velicinom tockova, vozio sam i 15'' i 16'' i 17'' - maltene isto. I skroz je OK cifra iskljucivo za grad (ali, sto kazu ljudi, opet relativan pojam)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavljaju se novi rekordi, juce relacija Zemun Novi Sad, starim putem, skroz laganaaaa voznja, bez potezanja i preticanja i kocenja bez razloga, u ogranicenju... imao dosta viska vremena pa nisam zurio, spustio se ispod 4 litre!!!

IMAG1073.jpg

Tako da za otvoren put je ovaj 1.9 JTD Majka Mara!!! Moze stedljivo, moze momacki a nije velika razlika u parama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje momacki :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...