Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ima li bre ovde jos neko sem chipera da voli da malo zavrti te dizele :) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm, khm...:) pređeno malo jače od 1.000 kilometara, od toga nekih 200-250 Km. autoputa, ostalo po Beogradu. Prosečna potrošnja 7 litara.

Na 150 Km/h u šestoj troši 6.5 litara. Na 80-100 troši nešto smešno...skoro i da pravi naftu tada. :D

Benzinac Stilo 1.6 na 160 Km/h je pio 11-12 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 150 Km/h u šestoj troši 6.5 litara.

Ispade da izmedju jtd-a sa 5. i 6.brzina nema razlike, bar na toj brzini, nisam siguran ali mislim da je kod mene na 150 pri ravnomjernoj voznji ista ta potrosnja, cak i padne na 6.2-6.3 po bordu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da je ista potrosnja na toj brzini. JTD 115 se u 5. brzini pri 100km/h vec vrti na oko 2000 o/min... Na 130km/h vec place za 6. brzinom :) , ako hoces neki lep cruise.

Na 80-100 troši nešto smešno...skoro i da pravi naftu tada. :D

Benzinac Stilo 1.6 na 160 Km/h je pio 11-12 litara.

Neso, je l' mi se cini ili si za ovo kratko vreme vec zadrti traktorista ;) ? Ja sam jos pre 7-8 godina od "dizelomrsca" postao njihov fan ;) . Bili su mi asocijacija na G2 1.6D, sve dok nisam probao par HDI...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

...šesta na ovim MJet-ovima ionako postoji samo da bi oborila potrošnju, možda se više oseti razlika u odnosu na JTD na još većim brzinama.

Na 210 Km/h po brzinomeru čini mi se da još nije 4.000 obrtaja, nekih 3.700-3.800...ali sam tada više gledao u retrovizor nego u obrtomer. :)

Znam sigurno da je 120 Km/h na 2.200 obrtaja u šestoj.

@ Ivan

Uporedio sam potrošnje, ali još nisam buku. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je sa fabrickom mapom potrosnja pri 150km/h bila oko 7.5...

Takodje, na fabrici je dosta bucan, ali cip i kn smanje malo buku i onda pocnes osjecati power :)

Ne sjecam se bas najbolje, ali mislim da je pri 200km/h potrosnja 9.3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi posle ovih informacija trebala opet da se pokrene tema benzinci vs dizeli :laughing:

A što se potrošnje tiče tek sad vidim da meni fali 6. brzina, mada se do 160 zaista ne žali mnogo Stio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto JTD na 2000o/min ide oko 105km, 120km na 2300o/min, 200km. na ravno 4000o/min. Naravno,rec je o V brzini, i o brzini po brzinomeru! Po GPS-u je oko 192km/h

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada smo vec kod potrosnje evo jedne neverovatne informacije bar za mene. pokvalno malopre pre 15 min vozio mog gp i rekoh ajde da vidim trenutnu potrosnju kada ga malo razgazim kada ono ni manje ni vise u drugoj pri zescem ubrzavanju trenutna potrosnja ode i na 21litru ej ljudi dobro ste videli 21l. pa zar je to realno i uopste moguce od tako male zapremine motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada bi tako vozio 100 km možda bi i potrošio 21 litru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je trenutno,mislim da je max. 25 lit., a min. 2 lit. Reč je o Doblu 1.3 mjet 90 ks. Službeni auto,kratke relacije,nimalo se ne štedi, potrošnja (prosečna) 8,5-9 lit/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites
Punto JTD na 2000o/min ide oko 105km, 120km na 2300o/min, 200km. na ravno 4000o/min. Naravno,rec je o V brzini, i o brzini po brzinomeru! Po GPS-u je oko 192km/h

...a po fabrici oko 173 km/h. I to na ne više od 3500 rpm za JTD 63 KW

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kontam ja da je to trenutna potrosnja i da to nema veze za stvarnom ali opet 21l za tako mali motorcic mi je nekako nemoguce no dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj koliko troši kad kreće ;) Mora da povuče gorivo kad mu nabiješ gas. Moj ide na 25 kad god dodaš gas, a opet ispadne na kraju ok potrošnja

Punto JTD na 2000o/min ide oko 105km, 120km na 2300o/min, 200km. na ravno 4000o/min. Naravno,rec je o V brzini, i o brzini po brzinomeru! Po GPS-u je oko 192km/h

Tu je i moj negde prema ovome ili odstupa 5km/h manje pri istim obrtajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li bre ovde jos neko sem chipera da voli da malo zavrti te dizele :) ???

Jaaaa :laughing: Kad uvatim ortakov traktorcic, on ne veruje da to moze tako dobro da ide :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, 'falim te Boze da ima jos nekog... Pa jos kad je tudji :laughing: ...

Moj ide na 25 kad god dodaš gas, a opet ispadne na kraju ok potrošnja

Igore, je l' padne neki Bensedincic kada vidis ovo na svom board-u ;) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ne stignem često to da vidim pošto obično gledam da ne na*uzim nekog kad tako dodam gas :) Ali ne nerviram se oko trenutne potrošnje pošto prosek na kraju fin ispadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li bre ovde jos neko sem chipera da voli da malo zavrti te dizele :) ???

Ima brate... nahvatali me sa famom... ode dozvola cas posla sa jtd-om

932.5 km, prosecna brzina 63,7 km/h, prosecna potrosnja 5.3 l/100 km

Do granice vatra na autoputu, u Hrvatskoj po ogranicenju eventualno malo preko, nazad isto tako, autoput oko 150, magistralom koliko je moglo, e u Kragujevcu ne nahvatali u prekoracenju, vozio 83 a dozvoljeno 50, naivno sa moje strane ali nazad nema!

Istovario familiju u Vrnjackoj Banji i jutros nazad za Beograd, na autoputu sam pratio neki A6 karavan, drzao sam ga do 170, posle sam malo popustio. Uz Bubanj potok sam izasao sa 130.

Sve to je sa jednim celim rezervoarom, taman!

http://www.youtube.com/watch?v=zsmAlimC4SU&feature=youtu.be

Me like jtd!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...