Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Sutra ce mi biti junacki! Uvece krecem na put, idem za Slavoniju, pa se vracam za Vrnjacku Banju, pa iz Banje za Beograd. Bice potpuno mesovita voznja, preko granice strogo u ogranicenju, kod nas sa familijom u kolima ce biti normalna voznja, a u povratku sam sam... momacki!!!

Napisacu podatke sa tog puta kada se vratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno da kada mi je teza noga po gradu krece da mi obara potrosnju :) Dok kada cinculiram kanda raste...naravno sve to u nekim normalnim granicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se svima, pogresno sam napisao, u prirucniku za Bravo mi pise 58l, rezerva 7!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nekoliko meseci koliko je auto kod mene(od januara) mogu da iznesem prva zapazanja o potrosnji.

Auto 90% vremena vozim po gradu,kratke relacije i prosek je oko 8,5 litara.

Kada sam u Bg-u restartujem bord i tad je potrosnja 9 l.

Na otvorenom primetno manja potrosnja.Ako zelim da maximalno smanjim potrosnju bude i 5,7 (5. brzina 70-80 km/h) magistralnim putem.

Na auto putu pri brzini oko 120 prosek je skoro 7 l.

Sve vrednosti su uzete po hladnijem vremenu tako da sada ocekujem i nesto manju potrosnju.

Za omaleni 1.2 motor koji vuce karoseriju od preko 1t sasvim ok rezultati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zanima šta prevedeno u TNG znači 8l benzina ? Pravim neku računicu, a pošto nikada nisam imao prilike da upoređujem, zanima me koliko je to gasa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg

Tu si malo iznad fabricki deklarisane potrosnje za taj motor:

Screenshot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se ucinilo da je to mnogo sto si naveo...isto u mojoj porodici imam taj 1.2 motor, i rekao bih da je malo manja potrosnja, nekako mi to deluje mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tek ga je covek kupio, mora da mu ga da malo po potrosnji dok se ne izivi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj 1.4 benzinac ima identične vrednosti kao i Danteov kada merim dijagnostikom. Otvoren put retko bude ispod 6l od kad je zahladnelo, grad 7-10, ali 7 samo uveče,a autoput kada se vozi 120 i malo jače konvergira ka 7l. Jedino što me iznenađuje je što ako se vozi konstantno 70-80km/h hoće nekad da bude potrošnja i ispod 5l, ali to su retki slučajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zanima šta prevedeno u TNG znači 8l benzina ? Pravim neku računicu, a pošto nikada nisam imao prilike da upoređujem, zanima me koliko je to gasa ?

Ja se stvarno izvinjavam, ali moram da citiram samog sebe ko idiot da bih skrenuo pažnju na svoje pitanje. Ako niko ne zna, neću ga više izbacivati u prvi plan, hvala unapred. :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, izracunas sam...koliko kosta 8l benzina? Pa kada dobijes cifru, to podelis sa cenom plina i dobijes koliko l plina dobijes za 8l benzina! Ako sam te dobro skapirao, to trazis ili nesto drugo!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, Dante vozi Stilo 1,2 16v, ne punto. Ja koga god sam pitao za potrosnju stila 1,2 po gradu, svi su pricali da je oko 8,5-9l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda čovek hoće da izračuna energetsku vrednost u cal.

Svako ima svoju računicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek pita, ako mu auto trosi 8l benzina, koliko onda treba da trosi plina ako bi ga imao. Tako dobija polazne informacije za obracun isplativosti ugradnje plinskog uredjaja.

Bar sam ga ja tako razumeo.

A odgovor iz nekog iskustva bas i nemam ali znam da kazu +20%, znaci npr na 8l benzina, bilo bi 9,6l plina tj 9,5-10l

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek pita, ako mu auto trosi 8l benzina, koliko onda treba da trosi plina ako bi ga imao. Tako dobija polazne informacije za obracun isplativosti ugradnje plinskog uredjaja.

Bar sam ga ja tako razumeo.

A odgovor iz nekog iskustva bas i nemam ali znam da kazu +20%, znaci npr na 8l benzina, bilo bi 9,6l plina tj 9,5-10l

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

To sam pitao, hvala lepo.

Znači, 8l benzina bi bilo negde između 9,5 i 10l plina.

Hval puno, sad mogu da kalukulišem sa većom preciznošću. :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da potrosnja koju sam naveo nikako nije visoka.

U autu sam uglavnom sam,nisam vozio u vecim obrtajima(nije bilo ni porebe a nisam ni hteo dok ne upoznam auto)stoga potrosnja na ovom autu moze biti samo veca.

Kao sto rece Ivan malo odstupa od fabricki deklarisene,ali kad se uzme u obzir starost auta i nase gorivo to je to.

Potrosnja ce u narednom periodu biti nesto manja zbog toplijeg vremena i letnjih guma,ali to je nekoliko procenata.

@igor0511

@MS PK

Slazemo se :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, 8l benzina bi bilo negde između 9,5 i 10l plina.

Hval puno, sad mogu da kalukulišem sa većom preciznošću. :turned:

I onda lepo iskalkulises dizelasa :laughing: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju ću da zaplenim dedi juga. :laughing: Farbali smo ga, i branici su mu sad u boji, ima lepe lajsnice, gas... Milina. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmerio u gradu 7.4l, a ja ne vozim bas nezno. Tj ne teram ga iznad 2100-2200 obrtaja ali vozim ostro. Moglo bi to i manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...