Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Evo moje obnovljene tablice:

Potrosnja.jpg

Kao što se vidi skočila mi je potrošnja na 6.94l/100km, zbog jezivih gužvi na auto putu i u gradu. Do posla imam 17.4km koje prolazim za 42-50 minuta. U povratku imam nešto bolje vreme, tipa 40 minuta.

Sa sve odlaskom na more do Neos Marmarasa, sa punim autom, krovnim koferom i punim gasom, za pređenih 3671km prosek mi je 6.57l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može, ali onaj iz Novaspped (piše lepo u napomeni: ne služi za smanjenje potrošnje :p) JTD sa tim plinom je boles' bre. Kačio je FantomX dynograph neke Alfe 147 JTD 16v sa tim plinom, ma ima valjda 230ks ko ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad na novijim automobilima laže šta je onda sa starijim...i ja sam se uvek pitao dal je board tačan i drugar koji se razume u fijate u mali prst kaže da je tačan.najmerodavnije oduvek bilo i biće napuniti do čepa preći sto više km dal otvoreno dal grad i opet do čepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad na novijim automobilima laže šta je onda sa starijim...

Stariji ne lazu, iskusni su  :smoke:

Evo kod mene, matorka 12 god. laze u proseku za 0.2 - 0.3l :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laze na malim kilometrazama.

Ja resetujem svakih ~1000km, poslednji put pre par dana, skoro 1000km od kojih jedan odlazak za Vrsac ~200km i jedan za Pozarevac ~50km, ostalo sve grad....

Po bordu 6,1 dok po cepu 6,176 (cini mi se.....ili 6,167)

To je trip B, sa prosecnom brzinom 30kmh

Trip A ima oko 2000km sa prosekom 6,0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma laze kada je mala prosecna brzina, jel bord zezaju brzine ispod 20km/h a po BG su non-stop te brzine.

i meni pokazuje u 0.1 kada ga spicim auto putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf pet'ca FSI, Beograd - Vlasotince - Beograd.

U odlasku prosek 7,7 lit, u povratku 7,1

Vožen sve vreme 135-140, prosečna brzina 105 km/h.

Kad mu se održava ta brzina, pokazuje trenutnu potrošnju od 7,1 do 7,5 na momente i 8,0 (verovatno blaga uzbrdica, iznenadni čeoni vetar itd.

Zanimljivo je da kad se digne na 150 km/h, trenutna potrošnja se penje na 8,8-9,0 lit.

Dizel je keva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd-zlatibor-brezna-zlatibor

Sipao do pola rezervoara pa dopinio kad sam zgazio i rezervu.

Nas 4 u kolima, 400 kila zive vage, 3,4,5 usponi bez jurcanja. Bord komp kaze 4.8L i sipanje potvrdjuje u decimalu tacno.

Sve to posle ciscenja EGR-a, MAP-a, usisa i sipanja wynn's diesel clean 3 aditiva za ciscenje dizni.

Sipano na OMV-u obican ED.

JA PREZADOVOLJAN. fotke kacim kad stignemo u BG :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf pet'ca FSI, Beograd - Vlasotince - Beograd.

U odlasku prosek 7,7 lit, u povratku 7,1

Vožen sve vreme 135-140, prosečna brzina 105 km/h.

Kad mu se održava ta brzina, pokazuje trenutnu potrošnju od 7,1 do 7,5 na momente i 8,0 (verovatno blaga uzbrdica, iznenadni čeoni vetar itd.

Zanimljivo je da kad se digne na 150 km/h, trenutna potrošnja se penje na 8,8-9,0 lit.

Dizel je keva.

Ovo moje sokoćalo sa ne ispod 150 km/h oko 6,3 l. Da mi je Kuvaljina šesta..... :scooter:

Golf pet'ca ili Golf pet'Ca ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ponesi brusilicu kad budes hteo, dacu ti je odseci je pa navari kod sebe :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se slaze potrosnja po bordu i po cepu. Laze oko 5%... Da to kod benzinaca ne isparava benzin iz rezervoara? Kada sam vozio benzinca (samo) na gas primetio sam da se nivo benzina dosta smanjuje, sigurno nekoliko litara na 1000 km, pretpostavljam da isparava, gde bi drugde nestajao, kad ga preko leta nisam nikad ukljucivao?!

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam i ja primetio , pa sam isključio pumpu.

I ovako isparava više , pa još ako ga pumpa non-stop tera pored dizni eto velikih gubitaka. Doduše imaju dodatne uređaje za baratanje se isparenjima benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf pet'ca FSI, Beograd - Vlasotince - Beograd.

U odlasku prosek 7,7 lit, u povratku 7,1

Vožen sve vreme 135-140, prosečna brzina 105 km/h.

Kad mu se održava ta brzina, pokazuje trenutnu potrošnju od 7,1 do 7,5 na momente i 8,0.

Dizel je keva.

Pa ta pet'cica trosi kao moj sluzbeni dzapanezer SUV :w00t: .

Evo poredjenja i rezultata SkyActiv tehnologije. Dok nisam izgustirao auto, malo sam eksperimentisao sa tempomatom (koga inace ne mogu da smislim jer uzivam u svakom trenutku za volanom, i maltene ga ne koristim ni u jednom vozilu cak ni na duzim putovanjima).

Ovo mi je bio interesantan "presek": na 130 km/h u 6. brzini je na tacno 3000 rpm, uz potrosnju od okruglo 7,5 l/100 km. Mazda CX-5 2.0 (samo sa mnom i licnim prtljagom) je u pitanju:

sa_oct.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 130 km/h u 6. brzini je na tacno 3000 rpm

Meni je na 140 km/h 3600 obrtaja. Četvrta, peta i šesta su mu jako kratke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi su danasnji benzinci. Kad se setim moje Mazde f, 1.6 benzin a 130km/h je isla na 2800rpm, ili komsikine astre g 1.4 koju preko 115km/h przis :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da... Ali Alfa 147 benzinjara se vrti na ubedljivo najviše obrtaja pri odredjenoj brzini u odnosu na konkurenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astru pržiš i preko 100km/h  :laughing:  Tj na 3000 obrtaja još nije 100 uhvatila, a na 4000 je milimetar preko 130 po satu. Definitivno automobil koji nije za autoput. Do Italije joj nije smetalo uopšte da ide 130-140 konstantno, ali nakon što sam u Ankoni sve stavio na papir u povratku nije pređeno 120  :laughing:

 

Inače, da ne bude da ne valja ni za šta, na magistrali ume baš malo da troši kada se vrti na 2-3000rpm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...