Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Fiat 500l

Pređenih 10100km

Potrošnja 5.8l/100km (do čepa +0.4)

Prosečna brzina 42km/h

30% Bgd (prosek 8.2)

70% vožnja oko Bgd i Ibarska

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika ti je inace miksovana prosecna potrosnja na tom puntu, na nekih 500-1000km predjenih, ne na 5-10km?

 

Ne merim tako vec svaki put kad sipam benzin resetujem board ali posto pisem za 700 km ( vozeno sve po gradu ) potroseno 40 litara 

Ovo je slikano letos na putu ka moru mada mi je u jedno delu puta pokazivao 23,2 km/L. O ovome sam pisao u postu u ovoj temi polovinom avgusta ove godine

 

cxca80361.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna cak i ne znam da li to ima na puntu da se ocita .....  :pc:

Iznosim samo podatke koje sam procitao na board-u ne znam cak ni koliko su tacni i koristim ih samo orijentaciono ne kunem se u njih da je to to ......

Cak ni u kilometrazu koju izbaci nisam siguran da je tacna svaki dan prolazim istom putanjom do i sa posla a sat uvek slaze za stotinak metara .....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba voleo bih da vidim sta kaze tvoj ecodrive. 

 

Gotovo uvek čukam na mobilnom pa ne znam kako se kače slike na kompu.

Pogledaću uputstvo pa ću ti nakačiti slikice - naravno imam i ecodrive na mobilnom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je cist grad 5.8 litara - Novi Sad (koji nazalost nije vise niti cist, niti bezbedan kao ranije...)

 

Nazalost proslih skoro mesec dana nisam mrdnuo izvan grada. :(  Obicno resetujem board i pravim kalkulaciju kada potrosim ceo rezervoar, ali ovog puta cu sa potrosenim pola rezervoara, jer sam promenio gume.

 

eco_drive_grad.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
cxca83600.jpg
 
pise kilometraza 7500 a presao sam 10200 jer nisam na vreme upalio Ecodriva - procitaj moje predstavljanje Ficka pa ce ti biti sve jasno  :turned:

 

Ovako ubrzavam

 

cxca83601.jpg
 
A ovako usporavam

 

cxca83602.jpg
 
A ponekad i saltam brzine

 

cxca83603.jpg
 
A evo i cuvenog putovanja u rikverc u duzini od 28m i potrosnji preko 160l/100km

 

cxca83604.jpg
 
A evo i sa kompa

 

cxca83605.jpg

Edited by neshaoct
sređeni linkovi za slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vau... svaka cast,  :unworthy:  skoro kao dizelas... usput, odakle onaj "ponor" na dijagramu u septembru?


(a i dalje mi nije jasno onih 29 metara?? Normalnom potrosnjom bi mogao preci oko 800 metara?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ali tu mi je 70% magistrale - kroz grad mi je prosek oko 8l. U voznji ga ne mazim jer ako se Ficko mazi onda je trom a i konstatovao sam da povremena zustrija voznja nije presudna u potrosnji - iako sam pazljivije u pocetku  sada mi je manja potrosnja jer sam se navikao na auto, ne vozim na leru... Hvala ljudima sa foruma koji su trpeli moja glupa pitanja (cut off...), Npr, u prvih mesec dana po bordu sam imao prosek od posla do kuce oko 6.4l/100km  a sada oko 5.8l/100km mada ima trenutaka kada predje 6.5l/100km

 

Eco drive sam pratio u pocetku, sada sam navikao tako da vozim - jedino mi malo teza noga (rekoh kada treba)  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vau... svaka cast,  :unworthy:  skoro kao dizelas... usput, odakle onaj "ponor" na dijagramu u septembru?

(a i dalje mi nije jasno onih 29 metara?? Normalnom potrosnjom bi mogao preci oko 800 metara?)

Ti ponori su svako jutro - kada izlazim u rikverc iz garaze. Auto hladan, ne cekam ni 5 sec da se ugreje i odmah izlecem nazad.

Onda stanem, ugasim auto da mi familija udje u auto pa nastavim dalje.

U poslednje vreme, ostavim auto upaljen - dok ih izvedem i to mi je bolje nego da ga gasim dok se popakuju

 

No kako sam za ovih nepunih 5 meseci ovoliko presao - mesecno bacam u vetar nekih 23k dindzi - bice ugradnje gasa dok se skupi 1000 evrica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kosta voznja na 5000km vise nego tebe na skoro 8000 :crazy:   :vava:  :crybaby:

 

A mene na skoro 7.000 za jos za 150 € manje od Bimbe... :harhar:

sa samo 30% vangradske voznje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je 600€ ... (2000 x 30%), ostatak se otplacuje u ratama, koje se vracaju kroz gorivo... Jedino se isplati gas, sa tim se slazem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sad malo ozbiljno... necu trenutno ulaziti u temu Benzin vs. Dizel, vec cu se drzati samo potrosnje.

 

Moja potrosnja je 4.9 litara:

7000 km = 70 x 4.9 l = 343 litre

343 litre * 1.3 € = 447 €

mesecno to je oko 75 €

----------------------------------------

 

Ako pretpostavim potrosnju benzinca od 7.5 litara

7000 km = 70 x 7.5 l = 525 litre

525 litre * 1.3 € = 682 €

mesecno to je oko 114 €

----------------------------------------

 

114 - 75 = 39 €

rata je oko 19 €  (1400 € / 72 rate)

 

ostatak 39 - 19 = 20 €

 

Znaci meni ostaje oko 20 eura svakog meseca, pored placanja vece rate kredita. (ovo su samo pretpostavke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je slucaj sa tobom. Meni potrosnja ne bi bila 4.9, vec sigurno preko 6l, jer mi je sa kromom 1,9mjet bila prosecna 7.3. Drugo, meni je rata okruglo 100e, jer sam za ucesce dao 6000e. Ne mozes tako da gledas, racunaj da si ga kupio za kes i dao u startu 3000e vise. Trece, ako vec racunas sve to, racunaj sa Bimbinom potrosnjom od 5.9l

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka vama cast sa tim potrosnjama...ovaj moj stilo 1.6 16v trosi 13 litara benzina po gradu...moracu da mu ugradim gas ili da ga parkiram u dvoriste  :realmad:

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi to da moze manje. Vozi ga na dijagnostiku, nesto ti nije u redu, ali ne ocekuj od njega 8l po gradu..Po Nisu ne verujem da ce moci ispod 10l minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pokazuje nista.,..bio sam na dijgnostiici...recimo kad mi ga dovezao covek iz nemacke imalo je goriva,, ja sam ga vozio po gradu i potrosnja nije preslazila 8,7 ..kako sam potrosio to goriovo otisao sam na pumpu i sipao i resetovao bord,,, od tada ne spusta ispod 13....ili 12.7     ,,  recite mi posle reseta borda,, koliko mu treba da pocne da pokazuje pravu potrosnju,,,evo recimo sinoc sam skidao akomulator brisao oko njga , lickao auto...i kad sam vratio upalio auto ,,,posao 200 metara i pogledao na avg.consumpt  verujte pisalo je 20 litara,.,,,zaledio sam se   :crazy: vozim mnogo kratke relacije i mislim da je razlog to sto na bordu pise velika potrosnja,, a imao sam i jtd stilo...i punto jtd,,ni jedan od njih nikad nije potrosio u gradu ispod 7.5 litara.   zato sam kupio benzinca i ugradicu mu plin,,,,dizel se ne isplati vise , bar za mene..turbina...zamajac..egr.ma milion dela koje nama benzinac i koji su skupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...