Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Doplata za dizel 1.3 je 2000, za 1.6 je 3000 ove nove nemacke valute...

Inace, sto se tice puteva po Fruskoj gori ili ne do Sr.Mitrovice, najbolje I najbrze je autoputem, Irig - Ruma - SM je za klasu losiji, a sve ostalo za cetiri klase... kad zatvore Irig zbog blokade (protesta) stanovnika pa preusmere na alternativne puteve padne mi mrak na oci... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ti si iz BG, ja sam iz Vrsca, pa se razmisljam kojom deonicom da idem a da zaobidjem BG :)

ova mi nekako deluje najbrza  al me zanima ova deonica dal je neko isao ovuda, dal se isplati ici ovuda, cuo sam da je obilaznica dobila nadimak obilaznica smrti zbog teretnjaka, sirokog kolovoza i cestih nebezbednih preticanja pa me zanima vase misljenje.

sorry za  :offtopic:

 

 

Išao sam baš ovom obilaznicom do Bubanj Potoka i nazad autoputem pre možda 2 meseca. Put je jako dobar i osrednje prometan, ali kamiona ima koliko želiš i to uglavnom sa po dve prikolice da bude zanimljivije preticanje :) Čini mi se da sam izbrojao preko 10 da sam obišao, ali nije bilo nijedno opasno preticanje. Pogledaš jednom ispred i triput iza da se ne zaleti neka budala i nemaš problema. Ima ludaka, ali ako malo paziš na retrovizore neće te ugroziti, ne brini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo.

      Auto sam kupio pre dva meseca u Novom Sadu. Povratak kući uz prosečnu brzinu od oko 140kms mi je doneo prosečnu potrošnju od 5.9l što mi se učinilo mnogo. U medjuvremenu sam očistio usisnu granu, map, leptir usisa, protokomer, skinuo katalizator, zamenio ulje i sve filtere. Dizne sam procistio  wynns injection cleanerom a na zadnje punjenje rezervoara sam dodao i wynns diesel clean 3.

      Potrosnja u gradu mi je sa 9 - 9,5l pala na 7-7.5l, a na zadnjem putovanju Niš-Knjaževac-Zaječar-Bor (preko Tresibabe) imao sam prosečnu potrošnju od 5.4l. Za one koji nisu iz ovog kraja Tresibaba je planina preko koje se prelazi krivudavim regionalnim putem gde prosečna brzina ne prelazi 70kms.

      Ja sam zadovoljan ali me takođe zanima da li su vrednosti ok ili to može još dosta dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su dobre vrednosti za taj motor, takoreći standardne vrednosti.

Prelistaj temu unazad pa ćeš videti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu to je to.Sve zavisi koliko ga gazis kao i od uslova u saobracaju i samog puta.

 

Koliki ti je prosek po bordu za ta 2 meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam i akumulator i nosač motora u međuvremenu pa se to više puta do sad resetovalo. Sada mi je trenutno na bordu 6.7l na 300km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao danas do Smedereva, pa rekoh da vidim koliko ce moj ficko da trosi ako se vozi po uputstvu najekonomicnijih drugara sa foruma, tj, do 2000 obrataja. Veoma prijatno sam se iznenadio:

 

20131105_100737.jpg

 

Jeste sve to lepo za dzep, ali veoma sam se smorio i to na ovih 20 i kusur kilometara. Mogu da zamislim kako to izgleda kada se krene na duzi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnju od 4,9l koju sam imao na slicnoj klometrazi kao ti (vidi sliku na prethodnoj strani) sam imao na prosecnih 2.5 - 3,5K rpm najcesce cetvrtom i petom. Lepo je videti da moze jos dosta nize ali mislim da nije dobro za motor da se vozi na toliko niskim obrtajima,tj moze samo ako se ide nizbrdo. Lepo je videti da 500L nije veliki potrosac na vise primera.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet oborio rekord. Zimske 14-ce,  5.12 l/100km . Dosadan put pa zanimljivo bilo  pratiti potrošnju :)

DSC_0046.jpg

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao danas do Smedereva, pa rekoh da vidim koliko ce moj ficko da trosi ako se vozi po uputstvu najekonomicnijih drugara sa foruma, tj, do 2000 obrataja. Veoma prijatno sam se iznenadio:

 

Jeste sve to lepo za dzep, ali veoma sam se smorio i to na ovih 20 i kusur kilometara. Mogu da zamislim kako to izgleda kada se krene na duzi put.

 

Svaka cast Bojane, vidis da moze(š)!   :)

 

Nije to za normalnu vožnju i duže deonice, to je samo za ubijanje dosadnih deonica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selo moz' i s' potok da prodje :D

Inace vozio sam 2dana po gradu i potrosnja je otisla kao kriva obrtnog momenta jtd-a izmedju 1000 i 2000o/min :ph34r::ph34r::ph34r:

Danas sam nesto dopisao sipanje goriva i zaokruzim neke sitne decimale i dodjem do zakljucka da sam za 40dana presao 1400km sa 84l goriva.

E sad, nije zabrinjavajuce sto je to okruglo 6l/100km nego sto je to 10.000din goriva mesecno!!!

Nekako se osetim lose...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to za normalnu vožnju i duže deonice, to je samo za ubijanje dosadnih deonica.

 Licno, dosadne ili duge deonice ubijam totalno suprotnim (tj. ostrijim) rezimom voznje koji mi odrzava koncentraciju - 100 ljudi, 100 cudi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nesto dopisao sipanje goriva i zaokruzim neke sitne decimale i dodjem do zakljucka da sam za 40dana presao 1400km sa 84l goriva.

E sad, nije zabrinjavajuce sto je to okruglo 6l/100km nego sto je to 10.000din goriva mesecno!!!

Nekako se osetim lose...

od 23.09 kako sam uzeo auto do danas sam sipao za 7000din, prosecno za mesec dana sipam za 4000, a kad pogledam sta se vozim-NISTA.

uveliko se razmisljam o ugradnji TNG-a, al kad vidim da sam za to vreme presao 540km ne ugradjuje mi se isti  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selo moz' i s' potok da prodje :D

Inace vozio sam 2dana po gradu i potrosnja je otisla kao kriva obrtnog momenta jtd-a izmedju 1000 i 2000o/min :ph34r::ph34r: :ph34r:

Danas sam nesto dopisao sipanje goriva i zaokruzim neke sitne decimale i dodjem do zakljucka da sam za 40dana presao 1400km sa 84l goriva.

E sad, nije zabrinjavajuce sto je to okruglo 6l/100km nego sto je to 10.000din goriva mesecno!!!

Nekako se osetim lose...

 

Tim stilom voznje na plinu bi trosio 8-8,5 plina.

8x14=112 litara-plina x83 dinara = 9200 + 1000  din za beniz za paljenje 10200

 

a ti potrosio 12600 za dizel sto je 2400 vise za 40 dana ili ti 21600 na godisnjem nivou !!!

 

S tim da je plin u ovo vreme godine i preko zime dosta skuplji nego sto je na primer u prolece i leti !

 

Plin je keva :harhar:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da kazem da cena u veleprodaji pada skoro svaki dan, dva, a ne vidim na pumpama da toliko obaraju cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...