Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pretrprošle zime termostat mi nije bio dobar / nisam imao radnu temperaturu (bude između prve i druge crte 58 i 65 C) i potrošnja mi je identična kao i sada saq potpuno ispravnim.

 

Gde ovo napisa,sad ce biti svasta :sofa:

levom trakom moram da idem ~150 da ne bih zadržavao ljude

Ali je zato i prosek tih dana bio ~6l na otvorenom putu

Wau bas ti je skocila potrosnja :harhar:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam price o termostatu,(i sam sam imao problem sa njim na Marei TD-potrosnja uvek ista),i uticaju na potrosnju,i ne mogu a da se ne setim mojih prica o tome sta sve utice (a u stvari ne utice na potrosnju),ali tada je bilo drvlje i kamenje po meni.Da bi ste primetili znacajne promene u potrosnji,a da nisu posledica stila voznje i uslova puta,normalno je da vam je tada ukljucena klima,ili otvoreni prozori.Da ne spominjem "vas vetoro u kolima",ili tri dzaka cementa u gepeku.Sve ostalo-neispravan termostat,voznja na 40 C sa neispravnim interkulerom,gume napumpane na 1,8 bara,umesto na 2,1 bar,NEMA SAMSE da u zbiru daju ni za 1l/100km vecu potrosnju ,a postavlja se pitanje da li neko ima bas sve te simptome odjednom.Prema tome iluzorno je nabrajati neke nebitne stvari,koje uticu 0,0007% na potrosnju,kad vidimo da ni mnogo bitna stvar,kao sto je termostat ne utice na potrosnju koja je za uzbunu.Ukratko,treba ga zameniti zbog loseg podmazivanja motora,jer je motor non-stop pothladjen,a samim tim i ulje,koje ne obavlja svoju funkciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve zavisi od vozaca ....

Dao sam drugaru ( mada to ne radim ja nisam mogao da ga odvezem ) pre neki dan auto da ode do servisa da vidi dokle je stigla opravka njegovog auta ..... nema ni dva km do servisa .... kad sam posle krenuo na posao, dao kontakt i slog me opalio :wallbash: na bordu pisalo 8,8 km/L :w00t:  .... pa sta je radio vozio reli :rambo: po Beogradu kada je skoro duplirao potrosnju .... naravno kada sam je odvezao auto do posla i nazad potrosnja se vratila u normau 16km/L :thumbsup: ....

Juce odemo do servisa po auto  ( naravno ja sam ga vozio ) i kao ja ga pratim kada krenemo nazad.... video sam ga samo kada je izasao iz servisa posle sam ga video kuci, dok sam ja stigao covek vec skuvao kafu :coffee:  .... pitao sam ga koliko mu trosi auto kada tako vozi njegov punto 1.9 d... kao iz topa rece nemam pojma ja to ne gledam, negde "preko 10 L" :question: samo vozim i sipam :whistle: ..... nije me mrzelo, pogledao sam na njegov board ( rece "nisam znao da ima merenje prosecne potrosnje "  :welcome: ).... pisalo 9.0 km/L :crybaby:  .....

Tako da iz ovog iskustva 80 % potrosnje zavisi od vozaca  :clap:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve zavisi od vozaca ....

.... 80 % potrosnje zavisi od vozaca  :clap:

Teška noga i loš sluh spale mnogo, mnogo nepotrebnog goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore u celoj toj prici o vozacima koji imaju "tesku nogu",nije toliko potrosnja (njihova licna stvar),vec sto time ugrozavaju druge ucesnike u saobracaju.O pesacima i da ne govorim.Pa cim je taj lik presao manje od 2km brze nego Huan Pablo Montoja,pa jos stigao i kaficu da skuva,onda tu nesto debelo ne stima,osim same potrosnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

levom trakom moram da idem ~150 da ne bih zadržavao ljude

Ali je zato i prosek tih dana bio ~6l na otvorenom putu

Wau bas ti je skocila potrosnja :harhar:

 

 

 

Pa s obzirom na to da je vožnja bila konstantno na otvorenom putu nije uopšte mali prosek. Ali vozio sam 50-90 dok se auto ne zagreje i ne izađem na autoput i posle ~150 da ne bih poskakivao preko oranica u desnoj traci. U povratku kući  se auto ohladi, ali bude malo manji prosek jer laganije vozim kada je auto hladan, a posle naiđe magistrala  gde i ne možeš nešto prebrzo da voziš.

 

 

@Mihailovic spali takav vozač i mnogo skuplje stvari od goriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa ti je slika.  :cat:  :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je toplo ovih dana, potrosnja po gradu po board-u je 6.7l sto je i vise nego odlicno.

malo sam promenio stil voznje tj saltam na oko 1800-2000 obrtaja i bas ono penzionerski vozim, postepeno tj lagano ubrzavanje i to je to.

znaci sve se moze kad se hoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogme bord na 500L laze pa cepa.  :no

8.5 a na cep cep 9.56l/100km

prosecna 22km/h cist BG u spicu

 

41.5l na 434km, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si,ja samo dobio auto od devojke nazad. Spic beograd juce, preko sajma, gore preko kneza do vuka, vratila se nazad, potrosnja 17.4l/100km. HAHAHAHHAH SLOG ME ZAMALO STREFIO

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si,ja samo dobio auto od devojke nazad. Spic beograd juce, preko sajma, gore preko kneza do vuka, vratila se nazad, potrosnja 17.4l/100km. HAHAHAHHAH SLOG ME ZAMALO STREFIO

Koji motor je u pitanju?

Napisi u polju garage ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobar si,ja samo dobio auto od devojke nazad. Spic beograd juce, preko sajma, gore preko kneza do vuka, vratila se nazad, potrosnja 17.4l/100km. HAHAHAHHAH SLOG ME ZAMALO STREFIO

Koji motor je u pitanju?

Napisi u polju garage ;)

 

 

 

Eo.

 

Presitze me Kuvi.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele, lele, lele :laughing:  Sledeci neka ti bude A8 4.2, kad vec placas neka se vidi raskos, a i devojka verovatno nece smeti da ga vozi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
EPA: Fabrički deklarisana potrošnja je preniska

 

Hyundai%20Elantra%20GT%201111.jpg

 

Američka Agencija za zaštitu životne sredine (EPA) upozorila je da fabrički podaci o prosečnoj potrošnji koje objavljuju proizvođači automobila sve više odstupaju od brojeva do kojih tokom svojih ispitivanja dolazi ta agencija. Poznato je da je potrošnja goriva koju zvanično objavljuju proizvođači automobila uvek niža u odnosu na onu koju vlasnici automobila postižu tokom vožnje u stvarnom životu. EPA, koja ima zadatak da kontroliše fabričke podatke o potrošnji automobila, saopštila je da su rezultati koje dobijaju od auto-kompanija niži čak i od njihovih koji su dobijeni u laboratorijskim uslovima.

 

Razlika između dve potrošnje se sa godinama čak povećava. Dok je 2007. i 2008. odstupanje podataka o potrošnji koju saopštavaju proizvođači u proseku iznosilo 1.15 procenata, u 2010. ono se gotovo udvostručilo i iznosi 2.25 procenata, a u jednom ekstremnom slučaju, proizvođač je objavio za 14 odsto nižu potrošnju u odnosu na rezultat do kojeg je došla EPA. Možda običnom vozaču ne deluje da je razilka od 1-2 odsto velika, ali treba napomenuti da EPA dozvoljava da fabrički deklarisana potrošnja odstupa od njihove maksimalno do 3 procenta. Tako je krajem 2012. EPA objavila da su Hyundai i Kia u SAD prijavile rezultate koji su premašili dozvoljenu razliku od 3 odsto, što je nanelo veliku štetu ovim proizvođačima. 

 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj što je za 14% nižu potrošnju prijavio - e to je Dejica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni imaju nekog slicnog meni ko ispituje ta vozila   zato i imaju takve prvobitne potrosnje, ne moze da stave nekog zelenog da ubije probnu voznju i zabelezi  nenormalno visoku nego" esperta za voznju kao sto je dejica .  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet. Danas sam stao pred put za Sid kod Savograda na DP pumpu. Nasuo pun plina koliko moze da stane. Krenuo sam i dok nisam izasao iz BG bilo je ubrzaj/uspori. Cim sam malo izasao stavio sam tempomat na 120km. Nisam hteo brze, jer sto sam bolestan i jos sto mi se prispavalo/ Sisao sam sa auto puta u S.Mitrovici i posle seoskim putam do Sida. U Sidu sam obisao par krugova od nekih 20km i setim se da odem na pumpu da ga opet do vrha napunim i vidim koliko je potrosio. Slike sve govore. Ko hoce da veruje neka veruje, ko nece ja mu nista ne mogu. I jos jedno, moze da potrosi i do 20l plina kad se stiska konsta 100km puta. Toliko od mene, na sledecem merenju ce biti cisto BG gradska voznja. 

 

cxca74000.jpg  cxca74001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pominjao potrošnju i nezagrejan motor. Meni obično na kratkim relacijama od oko 3km troši 8,5 do 9 litara, kada je baš hlando, onda malo više, ali ne više od litre. Sneg ne računam, to je druga priča. Znam da mi je prošle zime trošio preko 6 litara na autoputu, pri manje od 80km/h, jer je ceo put bio pod snegom :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...