Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

toliko je i meni djuntisa trosio prosle nedelje kad je bilo hladno na istoj relaciji, 9l po board-u.

kako je spoljna temp skocila na 16 potrosnja pala na 6.8-7l

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je potrosnja oko 8l kad su normlane temp,prosle nedelje je po bg-u bila negde oko 9,5 (punto mk2a sporting)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prosecne potrošnje po dolasku kući iz Grčke.

Znači Paralija-Trstenik

 

Photo0430.jpg.

 

Samo da napomenem da su poštovana ograničenja brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

350km strogo gradske voznje prosek 7.1 l/100km (bez obracanja paznje na stil voznje...)

Onda odem za Vrsac tj predjem dodatnih 200km i sad sa 550km prosek spao na 5.8 l/100km

E sad za 350km po tom proseku od 7.1l ispada da sam potrosio 24.85l

Za 550km po 5.8l ispada 31.9l

Znaci put SD - VŠ -SD 200km potrosi 7.05l tj

3.025l/100km!!!!!!!!

LAŽE KAO PAS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, ne moze tako nikako da se prati, nego jedino da se restartuje kada krenes negde, mislim da bi tada otprilike bio tacan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao da metodama čep-čep i dijagnostikom izmerim potrošnju na Astri. Ne znam da li je tačno ili ne, ali ako jeste jako je lep razultat. Uglavnom gradska vožnja sa pola sata traženja parkinga i onda malo vozanja po gradu i na kratko uhvaćen zelni talas i posle opet gužva oko sajma. Drugi dan manje- više ista priča.  Prosek ispada ~8l ili 175km sa oko 14l goriva. što je odlično ako je tačno. Obrtaji uglavnom ispod 3000 osim kad naiđe neka uzbrdica gde baš mora da se razvuče do barem 4000 da bi uhvatila nakon šaltanja

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torque sve živo meri :) Čak i konjažu navodno.

Upalim Torque kad krenem negde i ugasim po pristizanju. Sačuvam log-ove i posle samo nađem prosek svega što je sačuvao. Može biti samo slučajnost, ali prilično se pogodio sa čep-čep merenjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

159,1.9 mjet eco progression,my 2010,120 ks,

NS-BG auto putem,auto putem konstantnih 120 km/h,88.9 km,95km/h prosecna brzina,vreme putovanja 54 min a potrosnja 5.5 l/100 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GTX-Steel treba ti Android telefon, Torque aplikaicja koje ima na Pirate Bay-u i elm237 bluetooth konektor da bi mogao da se povežeđ sa telefonom.

Prikačiš elm i povežeš se sa njim. Sam Torque je jako jednostavan i lako ćeš se snaći. Ja sam stavio da meri trenutnu potrošnju, prosečnu i pređeni put. Posle sam samo izračunao prosek 4 sesije i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja potvrdim prosek, fiat marea 1,9jtd weekend je u pitanju, u nedelju sipao do čepa, prešao 309 km, juče sipao ponovo do čepa i nalio tačno 16,42l. Zaključak je: što češće sipate do čepa, to vam je jeftinije... :)

prosek nešto manje od 5,5l/100km. vožnja otprilike "penzionerska" , bez naglih stiskanja gasa, prešao kroz 12 naselja izmedju kojih je 10-15km razmak nigde brže od 120km/h, ostalo čista gradska vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje potrosnje posle skoro 5000km. Po veoma losem eko indeksu se vidi da ga nisam stedeo, zato sam veoma zadovoljan sa prosecnih 7,5l

20131019_231330.jpg

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako navigacija zna dal teras na 2000 ili 5000 obrtaja od cega najvise i zavisi potrosnja?

bas me zanima kako radi to merenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da kazem da sam sa ovim jtd traktorcetom posle nekih evo mesec i jace prezadovoljan potrosnjom goriva! Pravi mi se dobra razlika izmedju punta 1.2 8v i stila 1.9jtd 115ks, nisam racunao na papiru ali dobro osecam po dzepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako navigacija zna dal teras na 2000 ili 5000 obrtaja od cega najvise i zavisi potrosnja?

bas me zanima kako radi to merenje

 

Ne znam kako meri, ali na bordu mi je pisalo 16,4 km/l...Odstupanja ima, e sad..ne jurcam, vozim cisto "penzionerski"...kad ima uslova na putu, onda ga malo nagazim cisto da se produva...:) .uglavnom, ja sam zadovoljan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meri, kao sto moj ciklometar meri potrosene kalorije na osnovu brzine. Nit zna kadencu, nit da li idem uzbrdo ili nizbrdo... Onako, odokativno :)

Prvo sam pomislio da je mozda povezan na dijagnostiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I

DSC_0083.jpg

 

Ovo je potrosnja sa 90% gradske voznje, nije proveravano drugom metodom.

 

DSC_0116.jpg

 

A ovo je sa nekih 95% gradske, mereno sistemom lampica-lampica, prosecna se vrtela 7,1-7,2 znaci da je bord slagao za 0.2-0.3l.

Identicnu (ne)preciznost mi konstantno pokazuje. Mogu reci da sam apsolutno zadovoljan.

Lancia lybra 1.9 jtd 110ks

 

II

Brat nedavno kupio Lagunu II, 2.0 benz. 140 ks, prosecno po gradu mu se vrti oko 12 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna po gradu nekih 7 ili 7.5 dok je jos toplo, kad je hgladn bila je 8 prosle godine. E u poslednjih mesec dana sam uradio gro stvari na kolima i jedva cekam da izmerim opet sve to, taman posto dolazi zima, samo mi jos fali para za gorivo :-\

 

Inace letos beograd-zlatibor-becici-zlatibor-beograd, prosecna 5l/100km :D Mereno metodom cep-cep :) Vozeno na 2000 obrtaja sve vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prosecnoj brzini se moze videti da izbegavam guzve i semafore, najcesca destinacija po gradu mi je recimo ruta od 6,5 km-a gde imam 2 kratka semafora i predjem je za 12 minuta. Inace kad zaglavim negde lagano se popne na 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...