Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

...još malo off-a: NIJE VALJDA DA TI SE SVIĐA TOO?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankoviću nabićeš mi komplekse  :laughing: Ja ovo kod sebe nikad nisam video. Ne znam da li može i trenutnu potrošnju toliko da pokaže  :laughing: A nisam ni imao priliku da testiram na preko 15ak km skroz otvorenog puta.

Ostaje mi samo da čekam da mi otvore obilaznicu pa da jedno veče zaglavim nogu na 90km/h pa da vidimo koliko će da ispadne 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultat je utoliko lepsi jer je predjeni put ipak dovoljno veliki tj nije na 10ak km.

Recept vec znas-danas se otrujes a sutra uvece sa zenom, tastom i cecom na put :D

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam ja dobio 4,8l potrošnju na autoputu  :laughing: Doduše nemam ženu i taštu, ali sam bio na praski ceo dan, posle se bio sa devojkom do negde 2 ujutru i u 6 krenuo na put. Toliko me je mrzelo da vozim da ni na jednoj uzbrdici nisam dodao gas već sam išao konstatno 115-120 pa onda ubrzdo idem 100, nizbrdo 150 i tako u krug  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav rezultat neces dobiti na autoputu,vec na nekom magistralnom pri brzinama 60-90km/h!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Tamo gde je ogranicenje 50-80 pa mozes fino da vozis 60-80 a pritom posle vrsca pa sve do kovina nema ni jedan semafor. A u Kovinu citava 2. I sve ukupno imas 4 skretanja gde nemas pravo prvenstva :D

Bolje od toga ima samo u Paraćin!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, teras li ti to uopste negde na magistrali posto vidim da nesto slabo iznosis takva iskustva? Ili samo autoput? Sve su ti ljudi lepo vec rekli u kom rezimu se najvise spusta potrosnja...

Mada mene magistrala uvek povuce da ostrije vozim, posto su ovi novi turbo dizeli kao stvoreni za takve uslove. Pogotovo kad krenu neke lepe krivine, tako da potrosnju i ne gledam vec uzivam... Samo konstatujem sta kaze cep-cep kad dodjem na pumpu.

Prvih par meseci kad kupim auto (ili kad stigne novi sluzbeni) mi je interesantno da ponekad bacim pogled na board i potrosnju, cisto da vidim kakve su mu mogucnosti ili neka najniza potrosnja... Posle toga samo pogled na put i uzivancija :scooter: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan i Vicent ja u suštini ni nemam nigde priliku da testiram auto na magistrali. Uglanvom je to autoput ili ovaj deo novosadskog kod mene koji ne znam ni u šta se tačno svrstava, zavisi u koje doba dana naletim :) Mada ne žalim se na potrošnju ni malo. Pogotovu što nikad to ne bude vožnja konstatnom brzinom već uvek neko uleće, koči, zadržava i tako dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je onda problem! Ali rešiv! Evo Igore,Ivan i ja smo voljni da se žrtvujemo,počastvovaćemo te da nam platiš pivo,npr. na Srebrnom jezeru (preko Smedereva),ili na Divčibarama,ili na Fruškoj gori (stari NS put)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno uzivam u carima Jtd-a i to poprilicno tako da ne mogu da iznesem neke interesantne podatke o niskoj potrosnji. Vrti se negde oko 5-6.5l, vrlo malo grad i dosta otvorenog i auto puta. Gde god da ga vozim tesko da ide ispod 110-20km/h sem u krivinama naravno, a auto put pokusavam da ga vozim oko 140km/h ali on sam nekako kao da ubrzava, tako da sam na a.putu u rasponu od 130 - 180-90km/h ali to samo kada mi se pojavi neki od ovih Nemackih rivala :laughing:

Mozda cu i ja imati potrosnju od 3.x l ali to kada se budem ozenio, dobio dete i tastu u miraz i slusao Cecu, ovako za sada momacki, slusam obicno TDI radio, stavljam levu ruku visoko na volanu, iskrivim kicmu u desno i tako... :harhar:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si me razočarao,zašto TDI? Slušaj JTD!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, nemoj molim te to ni da pominjes... Muka mi je od navale Stila kod nas, tacnije ponasanja dela vozaca istog, caskali smo na drugoj temi...

 

Igore, ne mora magistrala, vidi ovu lepotu od deonice, za turbaka "ki stvorena", pa jos kad krenes uzbrdo i pokazes svoju raskosnu tehniku ;) (stavljao istu slicicu i u putopisima):

 

18052012307.jpg

 

Ali onda potrosnja ode u q*** :laughing: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je onda problem! Ali rešiv! Evo Igore,Ivan i ja smo voljni da se žrtvujemo,počastvovaćemo te da nam platiš pivo,npr. na Srebrnom jezeru (preko Smedereva),ili na Divčibarama,ili na Fruškoj gori (stari NS put)!

 

Moglo bi neko pivo, zašto da ne :) Inače, vozio sam preko Fruške Gore Astru pre godinu i nešto i baš se oduševio putem. Šteta samo što 90 konjića u relativno teškoj karoseriji nije baš moglo da pruži neko zavidno ubrzanje, ali zato su gume škripale dobar deo puta :)

 

Ivane videh tu sliku iz Bosne još davno i čini mi se da sam je i iskomentarisao. Milina od puta stvarno, a još kad vidim i cene guma ide mi se što pre kod Ede na kafu i ćevape  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace bio sam divljak za volanom i nisam verovao u price "videces kako ces se smiriti kad dobijes dete" medjutim.....

Kao sto kazu Ivan&Ivan , jtd nije za ovu voznju , turbo cari su cudo, i kada se tako uziva u voznji (ne mislim na izivljavanje, potpisivanje i divljastvo) nije cudno da neki prosek na vecim km bude 6-7l/100km. (Kod vectre oko 13 pa i preko)

Vec sam pisao koliko mi je veci prosek bio prve godine kad sam isao na more sa ovim autom u odnosu na isti put, sa istim uslovima i istim autom godinu dana kasnije.

Ja se slazem za ovo S.Jezero preko Smedereva naravno :D

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moglo bi neko pivo, zašto da ne :) Inače, vozio sam preko Fruške Gore Astru pre godinu i nešto i baš se oduševio putem. Šteta samo što 90 konjića u relativno teškoj karoseriji nije baš moglo da pruži neko zavidno ubrzanje, ali zato su gume škripale dobar deo puta :)

 

 

kojim putem si isao? 

 

ja treba da idem za s. mitrovicu pa se lomim dal ici obilaznicom preko BG-a pa na Dobanovce,ili preko Zrenjanina pa na Besku i dalje na Indjiju pa Rumu ili preko Novog Sada samo ne znam koj je najbolji put dal preko Iriga ili Vrdnika???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam preko sva tri svojevremeno jer ćale radi u NSu tako da često odemo do tamo ako ima subotom posla. Iskreno ja najviše volim autoputem da idem. Daš 250din i ne boli te glava da li ćeš da naletiš na neki krater ili veselog policajca koji nije doručkovao(bilo oboje jako često).

 

Inače put od Banovaca preko onih sela pravo (valjda kreće sa Surdukom) je jako loš, kao i glavni put od Stare Pazove na gore. Ako baš želiš magistralom ja bih izabrao preko Fruške i Iriga jer je  prilično pristojan put i može malo da se produva auto u granicama normalne vožnje. 

Naravno, ovako je bilo do pre godinu dana, od tad idem samo autoputem iz već navedenih razloga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ti si iz BG, ja sam iz Vrsca, pa se razmisljam kojom deonicom da idem a da zaobidjem BG :)

ova mi nekako deluje najbrza  al me zanima ova deonica dal je neko isao ovuda, dal se isplati ici ovuda, cuo sam da je obilaznica dobila nadimak obilaznica smrti zbog teretnjaka, sirokog kolovoza i cestih nebezbednih preticanja pa me zanima vase misljenje.

sorry za  :offtopic:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da 66 prosecna, 6ta na 1900obrtaja , sta cu ja sa prosekom 21km/h izadje 9.3l/100km

:-(

Da zalis sto nisi kupio dizel - koji sa istim prosekom trosi oko 5.5 do 6.. a na otvorenom od 3.4 do 4... hehe... ;) necu vise majke mi... (al ni manje). Jedino plin moze da vas izvadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...