Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

pa mora da potrose zalihe kupljene po skupoj tarifi :realmad: tako da ne obaraju cene u maloprodaji a kada potrose te zalihe onda benzin kupljen po jeftinoj tarifi, u medjuvremenu poskupi, prodaju po novoj ceni tako da cena u maloprodaji stoji li stoji  :realmad: a oni jos vise zaradili :thumbdown: a kvalitet sve losiji :thumbdown:

prosto, zar ne  :clap:

ima li neko bolje objasnjenje :rtfm:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@s@le , tim mojim rezimom voznje bih potrosio MNOGO vise para da imam plin jer su mi relacije mahom do2km tako da bih potrosio opasno mnogo benzina + nema sanse da bih trosio prosecno 8.5l plina..... mozzda sa puntom 1.2

Pisao sam vec mnogo puta i znam da je ovome mesto u drugoj temi ali ja na plin ne mogu , ne zelim, ne isplati mi se da vozim jer mi je takav stil i takve relacije da sam u najmanju ruku na istom sa dizelom! Zato necu bacati pare na ugradnju i ateste niti gepek trositi na boce niti kupovati set za krpljenje guma niti......

Plin jeste isplativ ali ne uvek i ne kod svakog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 2.0 MultiJet motor je stvarno sjajan i iznenadjujuce mali potrosac s obzirom na snagu. Moj apsolutni favorit jos od kad se pojavio 2008. u Delti, kasnije samo usavrsavan i ubacivan i u ostala vozila grupacije.

Ali ovakva potrosnja, na ovakvom autu i to jos Sports Tourer - u realnim uslovima tesko :) , tipican marketing proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja video po specifikacijama taj 2.0 bi trebao da troši za nijansu manje od jtd-a što je sjajno s obizrom na 50ak konja više, ali slažem se sa Ivanom da 3l nema šanse da potroši ako ga Dejica ne bude vozio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim motorom ne bih ni ja mogao da postignem ovu potrosnju   a jos i insignija nije lak auto teska je velika je sve se to orazava na potrosnju  ali mislim da bi mi sa njom bio prosek oko 5,5 do 6 l na 100km predjenih jer sam imao priliku da vozim neko vreme deltu sa tim motorom i nisam uspeo ispod 5,9 ali  ajde sad ovaj je jos moderniji motor u insigniji pa ocekujem malo manju potrosnju nego u delti . :)


ajde priznaj da si ti vozio dok su testirali potrosnju?!

 

ma da  ja ga  licno skino sa proizvodne trake :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Auto Bild" kaže : 1956ccm,142ks na 4000o/min,350nm pri 1750o/min,10,5sec. do 100kmh,205km max.,3,7l/100km. Podatci su za limuzinu "ekoflex". U realnim uslovima,test vozači su izmerili potrošnju od oko 6,0lit., i konstatovali da sa rezervoarom od 70lit. može da pređe između 1100-1200km.

 

I još da napomenem,ovi podatci se ne odnose na Paraćin jer tamo taj auto znatno manje troši !

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

3,7 je verovatno minimalna teoretska potrošnja na ravnoj deonici bez promena brzine. Ovo što je AutoBild izmerio je skroz u rangu težine tog automobila i mašine pod haubom. Moja Alfa prosečno troši sitno preko 6, tj točim gorivo na oko 1000km, možda malo ranije. S obzirom da uglavnom ne čekam da se upali rezerva uopšte, rekao bih da je to - to. Rezervoar je takođe 70l.

 

Da pojasnim potrošnju - slabo zalazim u grad. Auto je uglavnom na autoputu, a od "grada" ima malo NBGD i Bežanije. Pređem most možda 2x dnevno, taman da se šlogiram onim što vidim na BC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zelim da kazem kolegi Jankovicu nesto iskreno. - druze i ja vozim male relacije i opet je plin isplativ, treba mu 2 minuta najvise da prebaci i to kad je skroz hladan ujutro, kasnije u toku dana treba mu 3 sekunde da prebaci na plin,,a vozio sam ja i dizele i bas dizel na malim relacijama trosi vise nego benzinac. a ako je tebi lakse da kazes da ti je bolje da vozis na benzin onda ok. ali veruj mi varas se, mene ne zanimaju istrazivanja i neke price, kod mene je prosto ,,na plin je skoro duplo jetinije voziti se u odnosu na bezin.vozio sam na sve, i na benzin i na dizel i na plin,,jednostavno je plin najisplativiji i to ne mora niko da mi prica,. ja sam to sam video    :smoke:

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti nisi ugradjivao plin od 800e i ako prelazis bar 15-20k kilometara onda je extra isplativ plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smoke:  nisu u toku,,ugradnja sekvent plina je sada 380 evra sa tocak bocom,,,to 1000 evra odavno ne pije vodu,,,evo i na ovaj 1.6 16 v 2004 sam juce ugradio sekvent plin, cena je 380 evra,, i kad bi hteo da ugradis sekvent u taj fiat 500 l 1.4 sto imas sad cena je 380 evra, ali je problem sto si ti kupio auto i sto je auto u garanciji pa ako zelis da ugradis plin u njega onda te uslovljavaju da moraju da ugrade plin oni a cena je naravno 1000 evra,inaca ako sam ugradis gubis garanciju.  e pa hteo si nov auto, sad ni ulje sam ne smes da zamenis, to znam jer i ja imam drugara koji ima kiju i hteo je da ugradi plin ali su mu rekli da ako stavi sam plin onda nema garancije vise, moze samo da ugradi kod njih, cena 1000 evra..sve ima svoju cenu. :guitar:  

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji plin koliko treba da se zagreje auto da bi prebacio  sa benzina na plin ko  vozi duge relacije i otvoren put tom se isplati plin i usput prelazi naj manje 2o 000km inace ko vozi kratke relacije samo manji dizel nema bolje . :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da se ne ponavljam vise, vreme potrebno da sekvent plin prebaci na beznin kada je leden auto iznosi 2 minuta, u toku dana posle toga je 3 sekunde,  ali ovde se samo ponavljaju price,,,po gradu uglavnom vozim kratke relaacije i opet se isplati i to mnogo..nije mi ovo prvi auto na plin i ne znam zasto se iznose stalno netacne cinjenice, i prica kako treba da sekvent prebaci na plin pola sata, to jednostavno nije tacno,.sve zavisi od toga ko vam ugradjuje i kako je podesio kompijuter, na koju temperaturu da prebaci.

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno zasto ljudi imaju potrebu da toliko ubedjuju druge. I kako se neko nov pojavi na forumu opet se vrti prezvakana prica po 100 put. Bilo da je plin, benzin ili dizel u pitanju.

Ja sam prezadovoljan sa dvolitarskim CR dizelasima, za moj ukus lepo idu, za moj dzep malo trose i povoljno im je odrzavanje (pogotovo za Fiat) i boli me uvo sta neko drugi misli. A pogotovo mi ne pada na pamet da ga ubedjujem o potrosnji i guram mu pod nos svescicu sa evidencijom goriva i odrzavanja. A pisao sam vec da sam do 2005 bio dizelomrzac, dok nisam krenuo intenzivnije da vozim moderne CR, svako ima svoju racunicu i ukus u nekom trenutku.

Od ovakvih rasprava jedino je smesnija tema Benzinci vs Dizelasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9000 din na 5 godina je atest..i toliko od mene. ne ulazim u dalju raspravu . pozdrav  :unworthy:

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec pomenu Ivan, prezvakano 100 puta, i ne ulazim u raspravu sta je isplativije, svako ce sam sracunati i opredeliti se za sta hoce, ali evo bio sam dokon pa izveo kratku matematiku

 

DIZEL: (po gradu na 100km)

7.5l x 151.4 = 1135.5 din

 

 

BENZIN+GAS (po gradu na 100km)

11l x 84 din = 924 din

+

na 100 km imamo minimum 5 hladna starta po 2 minuta, to je 10 minuta kada benzinac trosi najvise, a to je i vise ali neka bude litar benzina sto je 152 din

+

atest od 9000 din na 5 godina a to je 150 dinara mesecno ili 5 dinara dnevno, racunaj kako god hoces ali 100 km prevalis za 3 dana recimo, a to je 3x5 = 15 din

matematika:

924 + 152 + 15 = 1091,00

 

E sad, ako se ne uhvatis za slamku spasa, i kazes da je dizel skuplji za odrzavanje (mada sam ovu matematiku izveo na osnovu tvog zakljucka da je gas jeftiniji), i ako se uhvatis da benzinac-gasonja ne trosi 11l nego manje, onda cemo da pravimo drugu matematiku ;)

 

nisam uopste uzeo u obzir prostor koji zauzima boca, tezinu uredjaja, nemogucnost sipanja gasa negde van, nezadrzavanje originalnosti vozila :p

 

EDIT: Koji sam ja pajser, nisam uracunao cenu ugradnje TNG uredjaja, nemam vremena da racunam sada ponovo.

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...