Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Dejice,za tvoju informaciju, 1.3mjet,nije baš rasterećen motor! Tvoj (rasterećeni Stilo) iz 1.9 motora ima 80ks,a 1.3mjet ima 75ks,ili čak 90ks. Šta je tebi tu rasterećeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo domaci zadatak:

 

fotografija0332_001.jpg  fotografija0335.jpg
 
Prva slika pokazuje potrosnju jutros autoputem preko Gazele od Kneza Milosa prvo stajanje na semaforu kod Merkatora ( tada je i slikano ) 
Druga slika veceras kada sam se vracao kuci sa Novog Beograda bulevarom Nikole Tesle pored Usca preko Savskog mosta i zaustavljanje u Karadjordjevoj ulici kod pristanista ( kada je i slikano ).
Board pokazuje na prvoj slici 3.9 l a na drugoj 5.5 u kilometarskoj guzvi kamiona.
Inace europremium benzin je u rezervoaru sipan u Pop Lukinoj ulici na Nisovoj pumpi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je profi potrošnja, ali ni u ludilu ne bi mogao da je održiš takvom.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu sutra posto se vracam na staru trasu odlaska i dolaska na posao ( Dorcol - N.Beograd opstina preko Brankovog mosta i bulevarom Nikole Tesle ) gde je potrosnja oko 18km/l ja prezadovoljan.

Mada bas sam bio iznenadjen cifrom na boardu jer kada sam letos putovao najvise je bila 23,2km/l a stalno 22.4 km/l pri brzini od oko 110-115 km/h. Autoputem sam isao stalno 80 km/h posto je bilo dosta automobila na putu u koloni koja se kretala dosta brzo tako da nije bilo kreni stani od Kneza Milosa do crkve na N.Beogradu ( semafor ) gde sam i slikao potrosnju. I jos mi nije dobra lambda sonda ( gori check engine ) mada evidentno ne utice na potrosnju goriva nikako ( pitam se koliko bi trosio da je potpuno ispravna )  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo domaci zadatak:

 

fotografija0332_001.jpg  fotografija0335.jpg
 
Prva slika pokazuje potrosnju jutros autoputem preko Gazele od Kneza Milosa prvo stajanje na semaforu kod Merkatora ( tada je i slikano ) 
Druga slika veceras kada sam se vracao kuci sa Novog Beograda bulevarom Nikole Tesle pored Usca preko Savskog mosta i zaustavljanje u Karadjordjevoj ulici kod pristanista ( kada je i slikano ).
Board pokazuje na prvoj slici 3.9 l a na drugoj 5.5 u kilometarskoj guzvi kamiona.
Inace europremium benzin je u rezervoaru sipan u Pop Lukinoj ulici na Nisovoj pumpi

 

Jel ti Dejica neki rod :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slika1661.jpg
 
Slika1665.jpg  Slika1659.jpg

nije dzabe  :laughing:


Slika1665.jpg  Slika1659.jpg


jos uvek sam rekorder  kad se poljavi bolji skidam kapu  :unworthy:  :whip:  :smoke:  :laughing:


masazeri u sedistu uticu na potrosnju  naj verovatnije tako rekose nekada davno  :turned:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj prosečnu brzinu, ne vidi se. :D Da vidimo jesi li ga gurao li vozio. :p

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi rod i ne bih ulazio u polemiku ni sa kim ..... i nema potrebe za razapinjanjem...... slikao, izneo podatke i to je to...... da li je realno ili ne nije ni bitno to su fakti ...... i nisam slikao prosecnu brzinu nije mi palo na pamet videcu kad krenem na posao ..... mada mislim da je mala posto je 99% voznje kroz centar Beograda.....moj novcanik zna najbolje da li je realna ili ne .... mada prija podatak ispod 4 litre u gradu  :unworthy:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast kada si postigao tako malu potrosnju. Ja jeste da imam malu potrosnju kojom sa prezadovoljan,ali ovo je rekord. Svaka cast.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa bajsom bi trosio jos manje ;) , svaka cast...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajs je zakon

1. Ne trosi gorivo

2. Proizvodi struju ;):D :D

Послато са GT-S7560 користећи Тапаток 2

 

bajsom idem na posao a kola koristim kad idem van grada i kad taksiram zenu popodne na posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taksiraj sebe, a zena neka ide bajsom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice kako JA kazem, da draga :D

ma gde da je pustim u saobracaj kad ne zna osnovne znakove, treba neko da je cukne pa da je nosim na dusi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što je amladenbk napisao je sasvim izvodljivo, pod uslovom da se vozi manje od 50km/h (otpor vazduha), na 2000 obrtaja, i da se u toku vožnje restartuje merač... Meni je i dalje lični rekord 4.8l/100km na relaciji Beograd - Mladenovac, starim putem...

Edited by profa_chb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike prosecne brzine slikane jutros pre nego sto sam krenuo na posao

cxca82360.jpg

 

profa_chb

mozda sam u toku voznje otvorio vrata, istrcao pored pa punto terao kao skate board :scooter: !!!! ili sam fotomontazom nabudzio potrosnju  :pizza: nemam nameru da polemisem ali nije isto voziti autoputem i putem prvog reda, drugaciji je asvalt, drugaciji su uslovi voznje, ( od Kneza Milosa autoput preko Gazele je na nizbrdici ka Novom Beogradu znaci moze da se tera 80 na sat bez noge na gasu ) drugacija je prosecna brzina ......

generalno board je pokazao ono sto je pokazao dal je realno ili ne nije ni vazno

uglavnom slika govori vise od 1000 reci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...