Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ako je iz tog dela opstine, onda je moguce da ima tu potrosnju. Ravno kao tepsija, magistralni put, ogranicenje 80km/h sem na dva mesta gde je 50km/h...Moze da se vozi i 30 i 130km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li uspeo 13 km/h da ostvari ? Za to treba biti nadaren ili da ti fali neki točak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Ja rekoh,i ostajem pri tome da Dejicu treba izbegavati,i koliko sam ozbiljan vidi se po tome da mu nikada do sada nisam replicirao.To cu uciniti samo ovaj put,cisto radi istine-a to je da nikada u zivotu nisam vozio Golfa! Inace da bi neko polemisao sa mnom,mora prvo da se naucu PRAVOPISU,i da nauci da sklapa recenice,pogotovu ako taj neko ima 26 godina kao Dejica.Uzgred,kad smo vec kod godina,ja imam skoro vozackog iskustva koliko Dejica ima leta,sto ce reci 23 godine vozackog iskustva,inace sam polozio vozacki u 18 godini.Ko zna da racuna,videce da nisam tamo neki balavac od 20 i kusur leta,vec covek sa velikim vozackim i zivotnim iskustvom.Prema tome-vazi za Dejicu,mogao bi i da mi persiras za pocetak (to je ono kada se nekom obracas sa VI,i V se pise velikim slovom),a da malo manje ti komentarises mene,jer si jos mlad i zelen Dejice.I ovim zavrsavam svaku polemiku sa njim!

kao prvo dejica je 75godiste kao trece dejica nije ucio srpski jezik i knjizevnost vec auto mehaniku  a ti idi ispravljaj decu o pravopisu ovde se radi o automobilima i potrosnji goriva  a ne o pravopisu  doo msad sam imao iskustvo sa licno svojim 15 fijatovih modela i naravno bice ih jos puno  a koliko sam  fiata vratio u vozno stanje koji su bili crkotine nemam kose na glavi da bi mi neko kao ti solio pamet  idi na forume pravopisa pa se tamo pracekaj  a svakom ko je pre svega covek cu pomoci cak  ako dodjem na skup ponecu i alat u gepeku  da otklonim nekom  sitnce od kvarova   a ti sigurno nemozes nista pomoci vec samo da pricas   i obecao sam ako dodjem na skup svima koji su tamo  gratis cu zameniti plocice kocione  nisam ko ti cicia stiso si  se  garantujem da  i pice nebi dao   da ti popravim nesto  budi dzek i drug  a pre svega covek  a neki baksuzic  i samo kukas na nekog  nemoj molim te  :clap:

 

Istine radi,a odnosi se na sve nas,podaci koje iznosimo treba da budu tacni i istiniti,pa bih zamolio doticnog,da ako vec ne iznosi tacne podatke o potrosnji,barem iznese prave licne podatke.U par navrata sam gledao njegov profil i svojim ocima VIDEO da pise da je rodjen 1987g,tj, da ima 26 godina.Odjednom,nakom moje opaske da je balavac-a JESTE,ne vezano za godine,ti podaci se menjaju,i covek je odjednom ostario 12 godina.Moguce,ali u nekom naucnofantasticnom filmu.Jedino ako postoji jos neki Dejica,i u tom slucaju ja se ovom doticnom iskreno izvinjavam! Sto se tice kucanja poruka,i opomene od strane Woodoo,doticni je tek sad "doneo opravdanje u skolu" tipa debeli mi prsti,pa tesko kucam na mobilnom,i ako su ga vec nedeljama unazad mnogi na ovom forumu opominjali da pazi na stil pisanja.Ako je tako,i non stop je u guzvi,kao sto kaze,cemu tolika zurba da se kucaju postovi? Pa ne gori kuca,da to ne saceka lepo kad se dodje kuci.I kad su ga drugi pitali zasto tako necitko i nepovezano kuca,NIJE dao nijedan normalan odgovor,a sad je morao zbog administratora.Naravno,to je izmislio,ali njegova stvar! Ovo jeste bio moj OFF,i ja se izvinjavam,ali mislim da svi ovde treba da iznosimo istinu,a ne da obmanjujemo javnost!  PS: U prilog nepismenosti,koja nema veze sa debelim prstima,i umazanim od ulja,govori i njegova prva recenica: "Kao prvo dejica ( D malim slovom) je 75 godiste kao trece..." Pitam se gde je tu A KAO DRUGO? Valjda u nabrajanju posle broja 1 ide broj 2? I tako dalje,i tako dalje... jednom reciju UZAS BLAGI.

 

 

Istine radi,a odnosi se na sve nas,podaci koje iznosimo treba da budu tacni i istiniti,pa bih zamolio doticnog,da ako vec ne iznosi tacne podatke o potrosnji,barem iznese prave licne podatke.U par navrata sam gledao njegov profil i svojim ocima VIDEO da pise da je rodjen 1987g,tj, da ima 26 godina.Odjednom,nakom moje opaske da je balavac-a JESTE,ne vezano za godine,ti podaci se menjaju,i covek je odjednom ostario 12 godina.Moguce,ali u nekom naucnofantasticnom filmu.Jedino ako postoji jos neki Dejica,i u tom slucaju ja se ovom doticnom iskreno izvinjavam! Sto se tice kucanja poruka,i opomene od strane Woodoo,doticni je tek sad "doneo opravdanje u skolu" tipa debeli mi prsti,pa tesko kucam na mobilnom,i ako su ga vec nedeljama unazad mnogi na ovom forumu opominjali da pazi na stil pisanja.Ako je tako,i non stop je u guzvi,kao sto kaze,cemu tolika zurba da se kucaju postovi? Pa ne gori kuca,da to ne saceka lepo kad se dodje kuci.I kad su ga drugi pitali zasto tako necitko i nepovezano kuca,NIJE dao nijedan normalan odgovor,a sad je morao zbog administratora.Naravno,to je izmislio,ali njegova stvar! Ovo jeste bio moj OFF,i ja se izvinjavam,ali mislim da svi ovde treba da iznosimo istinu,a ne da obmanjujemo javnost!  PS: U prilog nepismenosti,koja nema veze sa debelim prstima,i umazanim od ulja,govori i njegova prva recenica: "Kao prvo dejica ( D malim slovom) je 75 godiste kao trece..." Pitam se gde je tu A KAO DRUGO? Valjda u nabrajanju posle broja 1 ide broj 2? I tako dalje,i tako dalje... jednom reciju UZAS BLAGI.

 

 

Možda je Stilo mašina za putovanje kroz vreme.

Čas ga porađaju 1975. pa se pojavi na maturi sa generacijom 1986 ili 87.

 

 

Brate , šta li ovi ovoliko pišu.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dejici ne verujem vec odavno, pa ne znam kakav dokaz da nabavi, mada njega zabole lakat zbog svega ovoga, doduse i mene takodje, ali lepo kazu, jednom pusac - uvek pusac, jednom lazov - uvek lazov, to ne moze da se iskoreni.

nego dejice, vidim da si onlajn, daj neki odgovor bar, kakav si to covek kad odgovoris na svako peto pitanje, ajde zanemari provokacije i zahebanciju, ali daj odgovore na konkretna pitanja?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo dal da pustite dejicu vise... Mogla bi tema malo da krene normalnim tokom. Nek trosi i Litar na 100 ako hoce, njegova stvar.. U redu je malo da se diskutuje ali 30 strana je o njegovoj ultra maloj potrosnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pretpostavljam da si iz ovog atara

e sad ako odatle kreneš ka Paraćinu i posle kupovine namernica, socijalizacije vratiš se nazad teško da će to da bude graCka ili bilo koja druga vožna osim mešovita. 

Pa naravno da je graCka voznja kad ides iz sela do grada po namirnice :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman vise ljudi,prekinite sa nepotrebnim postovima,jer cemo opet doci u situaciju da se "svadjamo".a lepo se krenulo normalnim tokom! Ako vec nemate sta da pisete,ili vam smeta neciji post,pa IGNORISITE ga,ali nemojte da se javljate reda radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam do vikendice na planini Povlen, pored Valjeva i mogu vam reći da sam zadovoljan potrošnjom. Od Beograda, preko Obrenovca i Uba, do Valjeva sam imao 4,8l/100km. Pošto nisam stajao, ovo nemam zabeleženo fotkom.  :turned: Produžio sam odmah još 29km uzbrdo uz planinu do vikendice, i potrošnja mi je skočila na 5,4l/100km. U povratku sam išao istim putem i potrošnja mi se, do ulaska u dvorište, svukla na 5,3l/100km. E tek kada sam stigao i raspakovao se, došao sam da uslikam ovaj poslednji rezultat.
IMG_20131006_135223.jpg IMG_20131006_135228.jpg IMG_20131006_135231.jpg IMG_20131006_135233.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto nemam bord computera, moram "ofrlje" ili ti šacometrijom računati potrošnju.
Po nekoj najosnovnijoj računici količine benzina i kilometraže, dobijam oko 8l/100km, 90% gradske vožnje, bez stiskanja nekog posebnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrati se dejica  sa predjenih 1223km sa procecnom potrosnjom 5,8 podgorica paracin  bez stednje u voznji   da sam stedeo bilo bi mnogo manje  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U oba smera ne bi trebalo da imas vise od 800km,tako da ispada kao da si isao preko Sarajeva i Banja Luke. Šalu na stranu...

Pozdrav!

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam sa poznanikom, Stilo 1.6 benzin, okruglih 10 litara mu trosi po gradu Nisu.

I kod mog druga na C4 1.6 motor,auto kupljen nov,okruglo 10 po gradu Sapcu.To je normalno za te motore na autima te velicine.

Srcu kao ludi :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U oba smera ne bi trebalo da imas vise od 800km,tako da ispada kao da si isao preko Sarajeva i Banja Luke...

 

tu je jos kilometraze  ne samo do podgorice i nazad  preso celu crnu goru uzduz i popreko  i ovde jos malo i toliko se nakupilo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam Dejice da je u pitanju dodatna voznja...

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pricam sa poznanikom, Stilo 1.6 benzin, okruglih 10 litara mu trosi po gradu Nisu.

I kod mog druga na C4 1.6 motor,auto kupljen nov,okruglo 10 po gradu Sapcu.To je normalno za te motore na autima te velicine.

Srcu kao ludi :thumbdown:

 

 

Komšiji Astra  G 1.6 15l kada je gazi  :laughing: Mada i laganom vožnjom hoće da popije dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao 64.35l, prešao 969.1km, što mu dođe 6.64l/100km. Po BC 6.3l/100km. Ponovo sipao na Molu ED sa aditivima. Pokušaću da ne gazim ovaj rezervoar, trebalo bi da može ispod 6. Ne da mi se na ovom autobanu ispod 140-150, onda ova zimoća ujutru, plus na par mesta razvučem do 4 kile obrtaja...

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...