Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@MS PK a pa slabo ga trosi, mora to jace da puca pozadi pops'n'bangs i da pise 20l/100km  prosecna jedno 120 - 150kmh pogotovu sto ima dva auta a kad isti stoji (jer nemoze oba u isto vreme voziti jel) trosi se brze nego kad je u pokretu iliti propada, ali  zato kad zena vozi e onda se trosi najzesce sve to x3 :lol: pa da se to nadoknadi mora dobro da se izrostilja jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja ? Kolko 'oces :unsure: ne postoji podatak , ne postoji ni displej :D a ja sam trebao opusteno pesaka brze bi stigao, kolko auto zaista trosi u ovakvom klackanju to je pitanje ...

20171230_133155.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan hahaha brat moj imas pivo od mene, elem , termostat je izbacen iz upotrebe jos prilikom kupovine iliti od 2007 me jer je suvisan deo , sve suvisno ja tako izbacim , znaci nista mu ne fali jos bolje hladjenje ima, manja temperatura duze ce da traju prstenci i patuljci pod haubom :D al cepa kako ide jos ima lufta da se bolje przi milina kao da vozim debelog tvrdog mercedesa :respect: machinen par exelance ,nisam ja navikao na ove mekane novije udobne ,na ove stedljive premostim s jednog na drugi itd masine :respect:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, nemanja84bg said:

@Ivan hahaha brat moj imas pivo od mene, elem , termostat je izbacen iz upotrebe jos prilikom kupovine iliti od 2007 me jer je suvisan deo , sve suvisno ja tako izbacim

A navlaka volana :P

Pivo moze, je li tako @Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan hehe  e'o je, na prosloj je pisalo type R pa sam dodao i kockice B)  da sam nasao onu na jamboliju nju bi stavio :D

20171230_133555.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče se ponovo potvrdilo da blesimetar kod 500L pokazuje oko 2 dcl manju potrošnju. 
Po bordu sam imao „prikaz potrošnje“ 5,6 na nešto preko 800 km ( BG-ZG-BG i malo po ZG ) a „u naravi“ je bilo 5,80 ( ali testirano na 700 km izmedju dva dosipanja ).
Vozio sam pretežno oko 130 km/h, u rasponu 125-135, a do 150 pri preticanjima ( da ne kočim saobraćaj ), osim u zonama radova na potezu Okučani - ZG, gde je ograničenje 40, a kolone uglavnom drže 100-110 ...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseti me, 'aj da dodam i ja jednu ex-YU potrosnju od pre dve nedelje.

BG-Sarajevo-BG i lokal tamo 3 dana.

 

IMG_20221002_204115.thumb.jpg.fa057a0fddf28bb899b977280ab00b7f.jpg  IMG_20221002_204055.thumb.jpg.c5f2860f298392ec897e8588ce802ad5.jpg

 

Po cepu je to 4 dl vise (Bravo Sport MA 140).

Dobar prosek za potrosnju pravi deonica "pucaj mi u glavu" kod nas - preko Sapca i Loznice. Tek kada se prodje ovo, pocinje pravo uzivanje u voznji :) :

 

2027648613_IMG-0581241ca0a9eb4d807916de74d3d26e-V(1).thumb.jpg.3f98797cfca95d2516ea064a275f326f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kad se prođu Milići počinje zanimljiv deo :)

do tada kao i do Loznice, pogotovo sa kamerama u Zvorniku i pred Miliće

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Tek kad se prođu Milići počinje zanimljiv deo :)

do tada kao i do Loznice

Bogami se ne bih slozio :) . Sabac-Loznica mi je jedna od najdosadnijih deonica koje znam generalno, muka mi je uvek od tih sat vremena voznje do granice kada moram na tu stranu. Put kao pista, sirok, dobar, ali velikim delom kroz sela, uz ogranicenja, patrole, radare...

A uvek se namestim u sedistu i razbudim cim izadjem iz Zvornika :) , pa se slozi po krivinama i tunelima uz Drinu, preticanja... Kratka :police: pauza u Drinjaci, pa opet kroz krivine uz Jadar. Fiksni radar je na 30 km/h ogranicenju, mislim da se mesto zove Dubnicki Most.

A od Milica nadalje se slazem sa tobom da je top :) - krivine, kroz sumu prateci prirodnu konfiguraciju uz recicu, pa uzbrdo. Pa tek uzivanje uz serpentine od Vlasenice ka Han Pijesku i Romaniji, predivni predeli... Na ovoj poslednjoj deonici su jos u bivsoj Jugi vozene brdske trke - dovoljan pokazatelj koja je ruta uzivanje, za svakog pravog ljubitelja voznje. Pre 10-15 godina sam isao mnogo cesce poslom, pa sam miksovao - lepa je i deonica iz Vlasenice desno (ne levo u serpentine), pa preko Kladnja, Olova i Nisicke visoravni.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optereceniji je put sada nego pre, recimo 4-5 godina. Bas je primetno opterecen, nije da se moze voziti opusteno. A ima i na par mesta kamere i onda mi je samo da predjem taj deo sto pre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, "kako" ? Pa, "kako kada" :) Ali, uglavnom su pažljivi i samo povremeno jave da ih je neko ogrebao dok su bili parkirani.

3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam zadnja dva meseca povecanu potrosnju a, ne znam da li sam se istripovao? Merio sam ovog meseca metodom cepovanja i izmerio sledece...

803km

30 kmh prosecna brzina

6,8l po bordu potrosnja

6,73l izmerena potrosnja

Voznja je bila pola otvoreni put, pola grad.

Ranije mi je prosek bio oko 5,8 do 6l

Gorivo sipano u Mol-u, obican dizel.

Zanimljivo je da je bord ranije pokazivao pola litre manju potrosnju, a sad skoro tacnu.

Stilo jtd 85kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krecu hladnoce, a i guzve zbog loseg vremena.

Meninsa dolaskom jeseni poraste potrosnja za 0.5l na dizelu. Na kracim relacijama i malo vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko primecujem, dosta njih vozi i raspumpane gume. Na ovo zahladjenje, trebalo je dodati 0.2 Bar.

Na stranu sto se zimske obicno pumpaju na trunku veci pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni sad troši malo više, pre svega zbog mnogo većih gužvi. Dosta ključnih ulica u Novom Sadu je raskopano u poslednje vreme. Trenutno smo na 11,4 plina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išlo je do 8.8l maksimum, al se malo smanjila pred kraj, dakle zbog vanredne situacije se gazio do daske, išlo se pun gas što malo na otvorenom (180) što po gradu koliko je moglo.

BTW, odmah su Saudijci krenuli da me jure čim sam ih proleteo, kompleksaši12aef5774ff4e6aae1ad615b85844229.jpg

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...