Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

+1

Volim da mi auto ide, ali i da bude relativno ekonomičan. Molim one sa 1.2-1.6, pa još na butan da se ne javljaju.

Zbog ovakvih likova rasprava može slobodno da se zaključa.

Ako ti se ne sviđaju učenici iste, slobodno je preskoči.

Pokušaj da ograničiš svoje obraćanje na onaj deo gde se ne spminju lični afiniteti.

Zbog tebe i sličnih neće biti moguće voditi bilo kakvu zdravu raspravu.

Poslato sa AOT5036D uz pomoć TNG sekvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako. Ja poštujem one koji voze na benzin (butan) i imaju stav da neće dizel. I to mi je ok, imaš takav stav. Zašto - zato. Pa šta da kažem za one što voze 3.0 - 7.2 (uvek mi padne na pamet onaj car Shone 190 što nema ništa ispod 2l, a vozi i Dodge Charger 1973g - 7.2l.

Mene stalno zajebava ortak koji vozi matiza 0.8 da sam budala i da je matiz dovoljan. Kao malo troši, zgodan je za parkiranje, ima 4 vrata... Reko jebe mi se - ta kosačica ne ide, i tačka. A uzgred i troši više nego moj Bravo 1.9JTD. Kao registracija je 2 puta manja. Reko ne zanima me, to ne ide i gotovo, pa ne daj Bože da treba da pretekneš Tamića na Ibarskoj. A on će: ja ne vozim Ibarskom. Reko u redu, aj da popijemo pivo, ne vredi se više raspravljati.

 

+1 :D

Edited by icewolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

+1

Volim da mi auto ide, ali i da bude relativno ekonomičan. Molim one sa 1.2-1.6, pa još na butan da se ne javljaju.

Zbog ovakvih likova rasprava može slobodno da se zaključa.

Ako ti se ne sviđaju učenici iste, slobodno je preskoči.

Pokušaj da ograničiš svoje obraćanje na onaj deo gde se ne spminju lični afiniteti.

Zbog tebe i sličnih neće biti moguće voditi bilo kakvu zdravu raspravu.

Poslato sa AOT5036D uz pomoć TNG sekvent

 

Pročitaj šta sam malo pre napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svako hvali svog konja osim Nese i mene, mi pljujemo dizele, a vozimo ih :D Salim se naravno, pokusavam da budem objektivan, imao sam u vlasnistvu 10 automobila i tu je bilo svega od atmo dizela sa 50 konja preko benzina od 170, plina pa sve do tog famoznog modernog turbo dizel motora(jedino nisam imao turbo benz). Samo prenosim ovde svoje iskustvo, svaki od tih motora je imao neke svoje prednosti i sve se na kraju svodi sta ko vise voli. Ne moze neko reci da je dizel bolji ako se njemu vise svidja, a koliko je objektivan najbolje govori to da mu je cak i zvuk dizela lepsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dok se mi tu ubeđujemo čiji je veći, manji, ekonomičniji, kako ide itd, ovaj car je za vreme trajanja ovog klipa izbacio najmanje hiljadarku na auspuh (ovo je Charger od sitnih 7.2l bez plina :D)

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budem mrtav i beo i kad budem mirisao ljubičice odozdo, tad mi neće biti bitno kako mi auto ide, i da li mi se sviđa ! Tada me neće zanimati ni kakva mi je žena, kao ni sve ostalo. Međutim,dok još mrdam, te su mi stvari mnooogo važne!

Koliko sam sad vrteo oglase taj tvoj super dizel kosta oko 2000 eura, bas je super osecaj voziti dizel auto od 2000 eura nego benzinca od 11-12000 ti bas uzivas u zivotu :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim auto koji ima turbinu! nista lepse od zvuka koji se pojavi na 1400 obrtaja kad pocne turbina da usisava vazduh :)

 

Pricas o turbo benzincu :laughing:

I dok se mi tu ubeđujemo čiji je veći, manji, ekonomičniji, kako ide itd, ovaj car je za vreme trajanja ovog klipa izbacio najmanje hiljadarku na auspuh (ovo je Charger od sitnih 7.2l bez plina :D)

 

 

To je zvuk :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako vas vise ne mrzi da vrtite istu pricu, ova tema je bila interesantna u pocetku, da bi se pretvorila u zesci smor :thumbdown: . Ili je bar meni, koji je pratim (i ucestvovao sam u njoj) od pocetka posto postoji bezmalo od kada postoji i ceo forum. Cim vidim avatar otprilike znam sta cu procitati, pa ovih 7 strana koliko je ispisano od mog zadnjeg citanja teme pretrcah cas posla. Sad se po starom dobrom obicaju ocekuje neka rasprava na licnom nivou, zatim lock, pa ce posle otkljucavanja tema biti mrtva par meseci, pa opet Jovo nanovo. Eventualno sa drugim akterima.

 

svaki od tih motora je imao neke svoje prednosti i sve se na kraju svodi sta ko vise voli.

Amin.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Volim auto koji ima turbinu! nista lepse od zvuka koji se pojavi na 1400 obrtaja kad pocne turbina da usisava vazduh :)

 

Pricas o turbo benzincu :laughing:

 

 

Jok o dizelu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kad budem mrtav i beo i kad budem mirisao ljubičice odozdo, tad mi neće biti bitno kako mi auto ide, i da li mi se sviđa ! Tada me neće zanimati ni kakva mi je žena, kao ni sve ostalo. Međutim,dok još mrdam, te su mi stvari mnooogo važne!

Koliko sam sad vrteo oglase taj tvoj super dizel kosta oko 2000 eura, bas je super osecaj voziti dizel auto od 2000 eura nego benzinca od 11-12000 ti bas uzivas u zivotu :unworthy:

 

Pa ova tema nije "novi vs polovni",i ne znam zašto stalno prozivaš u vezi cene kola! Sa ovim "kršom " od 2000eur.,sa uživanjem ,ću te preskočiti i uzduž i popreko! Kakve veze ima što mu je cena 2000eur,moj stav je da nikada ne bih dao 10500eur. za Zunta!

Dosta mi je one narodne "pametniji popušta". Kad se čovek tako ponaša,ostanu da likuju oni drugi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svako hvali svog konja 

 

A ja ? :p Rekoh već više puta pošteno šta mi smeta i odgovara na oba agregata. Sa plinom nisam imao nešto previše iskustva tako da neću ni da pričam o tome kada nemam informacije iz prve ruke.

 

 

I najiskrenije kada bih hteo da kažem ne bih znao da kažem koji je bolji. I sad da biram nov automobil ne znam šta bih izabrao. Verovatno neki mali turbo benzin za koga bi registracija bila ~13 000din  :laughing:

 

Inače, džabe se mi raspravljamo, ionako ćete svi na struju da vozite za 10ak godina  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta struja je u Srbiji ionako 50% proizvedena od nekvalitetnog uglja u termoelektranama, tako da je zavaravanje da je to nesto mnogo eko friendly. Ako je nekom bas do ekologije, treba bajs da vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta struja je u Srbiji ionako 50% proizvedena od nekvalitetnog uglja u termoelektranama, tako da je zavaravanje da je to nesto mnogo eko friendly. Ako je nekom bas do ekologije, treba bajs da vozi.

 

Ja vozim bajs strastveni sam bajker izbegavam kola maksimalno. Što se tiče uglja i struje nisi u pravu jer upravo radim u dotičnoj firmi sa tim energentom, pa ne bih u ovoj temi pisao o tome od zagarantovabog kvaliteta uvek dobijamo min 50% kvalitetniji ugalj, ne pamtim kada smo zadnji put dobili krš ugalj, da ti ne pominjem koliko je tehnološki sve napredovalo i ulagano u opremu i ekologiju, već godinu dana saradjujemo sa vinčom i hitačijem po pitanju NOx-a da se dovede po evropskim standardima.

No batalite i dizele i benzince i dajte danse dogovorimo za neku grupnu bike vožnju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sharance

Ok, nemam razloga da ne verujem. Ja i nisam upucen. Vise sam mislio da se ne zanosimo elektrifikacijom automobila ako je ta el. energija proizvedena opet unutrasnjim sagorevanjem :)

A, duze mogu bez auta nego bajsa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...