Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Pa ne vozim ja Punta 1.3mjet posle Brava 1.9JTD sto nemam za auto, skupljam lagano, pa kad se skupi, vozicu se kao covek, nema sta :)

 

 

Svako ima poneku zelju, skroman sam, ne zelim previse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tome glavnu reč u protivničkom taboru vode vlasnici 1.2 benzinaca. Pa ljudi to je kao Yugo,to ide kao krava!

U vasem taboru,vidim,sve sami "rejseri" :)

 

 

Staviš na papir bobine, svećice, dizne i videćeš da nije neka razlika.

Stavis na papir i turbo,interkuler i sve ostalo oko njega,plivajuci zamajac,grejace nafte,dizel dizne koje su mnogo skuplje od benzinskih,skuplji mali servis,egr,dpf i ostala cudesa koja se vade,zapusavaju...

Nosaci motora...

Da ne zaboravim cuveni termostat za dizela koji je 3-4 puta skuplji od benzinskog,pa se onda ugradjuje neki od Renoa 4... :)

 

Pri tom je glavni argument da dizel manje trosi.Niko to ne spori.Ali u temi o potrosnji ljudi koji voze Stilo/Lybru 1.9 po gradu prijavljuju potrosnju od 7,8,9 litara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećna ti bila vožnja, i želim ti mnogo km. sa tim prevoznim sredstvom od 10500eur.

Jbg., ima i nas koji nemamo toliko para (ili ne želimo da ulećemo u kredit),ili uopšte ne želimo da izdvojimo toliko novca za auto (naročito ne za "prevozno sredstvo)!

Nije stvar u tome ko koliko moze nego konstantno pljujes tudje opravdavajuci svoje. Ja poznajem dosta ljudi koji kupuju nove automobile. I uglavnom kupuju nove benzince koji ih fenomenalno sluze. Evo ti jedan primer mog kolege. Kupio novog pezoa206 1.4 benzinac 2004 godine u veranu vozio ga punih 10 godina bez ikakvih problema presao sa njim 130000 km sve servise radio u veranu i za 10 godina promenio dva zadnja lonca i dva kraja spone. Sad je na sajmu kupio novog Megana 1.6 isto benzinac i vozi ce ga garantovano 10 godina bez ikakvih problema. Ja sam hteo da kupim dizela i to zadovoljstvo me kostalo 1900 eura vise u odnosu na benzinca vozicu ga takodje 130-140000km takodje bez ikakvih problema nadam se i gde je tu racunica da je dizel isplativiji. Kupiti nov auto sa plinom je jos isplativije jer to su nova kola sa garancijom i ne crkavaju kako ih vi prezentujete. Sto se tice prevoznog sredstva meni veci auto od punta ne treba da putujem sigurno bih kupio nov auto i c segmenta. Ovo prevoznno sredstvo mi odgovara preevezem se od tacke a do tacke b u lokalu.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vasem taboru,vidim,sve sami "rejseri" :)

 

Evo ga još jedan 1.2 benzinac... I to u Stilu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 @sh@rance

Pre neki dan, momak na pumpi zagleda mog 500L. Kaze, lep, koliko si ga platio. Ja kazem 12.150. Tek, on u bveee (malo otezano prica), jel znas ti bve kakvog si bmw-a mogao da kupis za te pare???!!!???? I to kaze onako osudjujuce, kao da sam ja glup i kao da ja ne znam da pricam. Ja sam se samo setio mucnog Oktopoda i njegove price i kazem momku. Moj ti je savet, kada budes skupio takve pare i budes kupovao auto, dobro razmisli da li ce to da bude polovan bmw.

Meni je ovo treci novi benzinac, prelazim 100- 120.000km za 3-5 godina i posle ga prodajem. Auto sve vreme mirise i izgleda savrseno. Svuda me vozi bezbedno i pouzdano. Ne ulazem novac osim redovnih servisa. Zadovoljan sam sa svojim izborom. Ako se za neke buduce 4 godine desi da nemam za novi auto. Mogu svoj da nastavim da vozim jos 2-3, ili 4-5-6 godina. Znam sve rupe u koje je upao, znam koje sam svo ulje sipao u njega i koliko puta sam prdnuo u sediste. Ja zadovoljan sa svojim izborom. Nikada ne bih menjao auto na 6 meseci ili godinu dana, prevelika mi je to zajebancija.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad i nikog nisam pljuvao,samo imam svoje mišljenje! Baš kao i ti! Čitava ova priča je pomalo bzvz.,skoro sam siguran da će,ipak,svako zadržati svoje mišljenje! Tokom svog života sam imao nekih 23-24,što automobila,što prevoznih sredstava,a od pre 5-6 god.,se smenjuju Puntići JTD (3 kom.),sa njima pređeno oko 200 hkm (ukupno) i ja sam prezadovoljan tim "prevoznim sredstvom". Idu k*o nevreme,malo troše,lepo izgledaju (barem meni) i ne kvare se! Na sva 3 "prevoza",tokom 200 hkm. je promenjeno:jedna dizna remontovana, set kvačila 1kom.,dva kraja spone,2 silen bloka pozadi i jedan donji nosač motora! Obzirom da su svi bili 2002-3god,da su prešli po 200-300 hkm,smatram da su neverovatno kvalitetni i pouzdani "prevozi", i mnogo zahvalniji od mase "automobila"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pri tome glavnu reč u protivničkom taboru vode vlasnici 1.2 benzinaca. Pa ljudi to je kao Yugo,to ide kao krava!

U vasem taboru,vidim,sve sami "rejseri" :)

 

 

Staviš na papir bobine, svećice, dizne i videćeš da nije neka razlika.

Stavis na papir i turbo,interkuler i sve ostalo oko njega,plivajuci zamajac,grejace nafte,dizel dizne koje su mnogo skuplje od benzinskih,skuplji mali servis,egr,dpf i ostala cudesa koja se vade,zapusavaju...

Nosaci motora...

Pa koliko se kvare turbina i dizne najbolji je pokazatelj,to što već 6 meseci ne mogu da prodam ni jedno ni drugo,a cene smešne (upola jeftinije od remonta)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto je teško shvatiti da ima ljudi kojima je apsolutno nebitan obrtni momenat, kidanje kako ide, čipovanje... Ljudi kojima je samo bitno da se bezbedno, pouzdano i udobno prevezu od tačke A do tačke B... Nebitno da li sa benzincem ili dizelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije teško shvatiti, ali isti ti ljudi kojima 1.2 benzinac služi za prevoz od tačke a do tačke b onda dolaze ovde u temu i lupetaju kako dizeli ne valjaju jer... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 1.2 služi za prevoz od tačke A do Tačke B, koliko je najbrže moguće.. Naravno taj auto ne ide bog zna šta, ali mene je juče na relaciji KG-KV-TS-KŠ-TS-KG pretekao samo jedan A6, pa se nekad i plašim gde bi mi kraj bio kada bih seo u nešto jače :rolleyes: Nigde preko 4.000 obrtaja, ali uglavnom gume pište u svakoj krivini, plus slajdovanje po kružnim tokovima :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

dizel, odlicno se pokazao na njivama.

 

Wow, jesi to sam smislio i koliko ti je otprilike trebalo vremena?

 

Na dizel se ore, na plin se kuva a na benzin se vozi ;)

 

Jes bogami, ne znam samo zašto onda 80% benzinaca ovde ima ugrađen plin? Stisla se guza malo?

 

Smešno je što se ovde u korist benzina konstantno spominju tri stvari - bolji na autotrkama, bolji zvuk, najskuplji modeli su benzinci. Super, to niko ne spori, niti je neko rekao da dizel bolji u ovim segmentima, ne znam samo zašto niko to nije pročitao kad je napisano nekoliko puta. Da je dizel bolji u baš svim segmentima, ne bi ni proizvodili benzinske motore više.

 

Kad sa benzincem od barem 150KS budem mogao da pređem 1000 kilometara sa rezervoarom od 56 litara, koji pritom neće osetiti da je upaljena klima, koji će u jednom stepenu prenosa bez šaltanja u nižu i vrtenja u blokadu moći da preskoči 2-3 kamiona na magistralnom putu i koji se za 3 i po godine gaženja neće ni jednom pokvariti ni na koji način, onda mogu da počnem da razmišljam o benzinu, do tad...

 

 

To sto si ti nabrojao su odlike dizela i nikad neces moci to sa benzincem. Benzinac mora da se salta u nizu ili da se vrti u blokadu da bi isao i uvek ce biti tako, uvek ce i trositi vise, jednostavno treba tako da bude. Sve se slazem osim ovog o gazenju dizela, ja smem da dam ruku da ce svaki extremno nacipovani dizelas preci duplo manje kilometara gazenja od atmo benzinca koji je napravljen za te namene. Ovde se cesto pominju cifre kako je auto presao 30 000km nakon cipa i i dalje sve radi, wow. Pa moj predhodni auto je presao 250 000km pravog gazenja od prvog dana(sto po krivinama, sto po ravnom) pa mu motor nije pipnut i nije trosio gram ulja, menjac takodje, a set kvacila dugo traje. Uskoro cu cipovati i moju baraku, pa ako izdrzi pola opterecenja sto mi je predhodni auto izdrzao ja sam presrecan.

Ja samo znam, koliko god novca imao, benzinca ne bih kupio, bez da hejtujem sto vozim dizela, jednostavno i sa gomilom para, 330D, S400 CDI, 3.0TDI, sve to ima snage i torka za svaku mogucu situaciju, dok sa benzinom mozes da uzivas u zvukovima i pises dizelima kako se ore na dizel...

 

 

Jos nesto, niko mi ne odgovori sto li Audi sa diZlOm dominira koliko bese godina, na to nema komentara? 

 

Rekli smo ti sto, zato sto ima turbo motor koji je pri tom i vece kubikaze nego konkurent sa atmo benzincem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, a sto nemaju benzinci turbinu, mislim nije fer :)  Neka stave i oni pa neka cepaju 24h:)

 

Ma ko da je bitno, tema je komedija, ja mrzim kada neko napise traktor, a daj Boze da je vozio neki dizel, a da ne pricam o onima koji su vozili dizel, svidelo im se, ali sujeta ne dozvoljava da kazu da je dobar auto i da ide dobro...

 

Benzinci imaju svoj smek, kao i dizeli. Neki preteruju, pa se hvataju za zvuk, downshif na Ferrariju, sta ti ja znam vec...

 

Meni je upotrebna vrednost, obrtni momenat nesto sto mi dosta znaci u voznji, iako sam vozio B4 1.8 bez plina 5 godina. Kum je vozio Vr6 2.9 u Corradu, 325i, 1.8T, svakojaka kola i sve je to lepo, ne kazem da mi se ne svidja.

 

Meni je dizel usao pod kozu i to je to, ne pljujem benzin, ali fore sa oranjem i plinom su besmislene.

 

Ja nisam sujetan, niti svog konja hvalim. Iskoristio sam priliku da prodam Bravo, uzeo Punto, stedim pare za vecu limuzinu koja ce biti dizel takodje.

 

Zvukovi i ostalo, moze i dizel da se cuje lepo, a motor moze da prede, ne znam kakve su to cari tog zvuka sada, kao da cu da ga slusam non stop i sta ti ja znam...

 

Upotrebna vrednost pre svega i to je to...

 

Koliko ce neki auto preci zavisi od milion faktora, ja sam Bravo vozio momacki skoro 4 godine, mehanicki je ostao dobar, presao sam 70.000km sa njim, ubio mu fabricki zamajac koji je presao 250.000. Jbg, sve ima svoje.

 

 

:turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije teško shvatiti, ali isti ti ljudi kojima 1.2 benzinac služi za prevoz od tačke a do tačke b onda dolaze ovde u temu i lupetaju kako dizeli ne valjaju jer... 

I ljudi koji voze novog dizela su izneli misljenje i nabrojali mane dizela.Cak rekli da su verovatno pogresili u izboru agregata.

 

Evo,sad ozbiljno pricamo,nabroj ti mane dizela.Kako niko ne bi sumnjao da si subjektivan...

Ili mozda mislis da dizel nema mane? ;)

 

Inace ova diskusija ima 2 pravca:

-jedan koji poredi performanse automobila

-i drugi koji se bavi pitanjem ekonomske isplativosti posedovanja benzinca/dizela

 

Ako se porede performanse,porede se automobili iste/slicne kubikaze

Ako pricamo o isplativosti,onda se sve uzima u obzir i tu su performanse manje bitne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Totti u pravu si, 125ks najjača verzija i max obrtni moment u rasponu 1400-4500 rpm dostupan. Na kratko sam probao 100ks verziju i oduševio se. Totalno neobičan osećaj da nabiješ gas na 1500 obrtaja i da ne pušta do 5000 i još može da se vrti.

 

Po meni je najveća mana dizela sporo zagrevanje pa mi se desi da neko davi ispred mene,a  meni žao da poteram auto dok je hladan i onda i ja davim. Pogotovu pri brzini 60-65km/h pa da stalno šatlam 3-4.

 

Što se ostalog tiče ne bih ništa imao ni protiv nekog benzinca sa plinom sve dok ne troši preko 10l u proseku. Inače, nisam neki ljubitelj glasnog zvuka niti teranja u blokadu tako da mi dizel malo bolje leži, a objetkivno imaju oba pogonska goriva svoje prednosti i mane i uvek će tako i biti. Cak cak cak mi ne smeta mnogo sve dok se ne čuje kao 1.4 tdi :laughing:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ljudi koji voze novog dizela su izneli misljenje i nabrojali mane dizela.Cak rekli da su verovatno pogresili u izboru agregata.

 

Evo,sad ozbiljno pricamo,nabroj ti mane dizela.Kako niko ne bi sumnjao da si subjektivan...

Ili mozda mislis da dizel nema mane? ;)

 

Nisu "ljudi" rekli da su verovatno pogrešili, nego jedan čovek. Ko je još kupio novog dizela i rekao da je pogrešio?

 

Što se mana dizela tiče, dobro su poznate - malo bučniji i nemirniji rad u leru u odnosu na benzinca (opet ovo važi za kola od 10 godina, ne nova, novi dizeli su skoro pa potpuno nečujni), slabiji i neubedljiviji zvuk od benzinca, postojanje plivajućeg zamajca, osetljivije dizne, kvačilo koje mora češće da se menja (jer trpi veći obrtni moment), i po meni, najveća mana - sporije zagrevanje zimi, pa mu duže treba da počne da greje kabinu.

 

Možemo da počnemo da navodimo i prednosti, ali ćemo se samo ponavljati, a i potrošićemo slova na tastaturi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napomenem: svi noviji turbo benzinci imaju plivajuci. Kvacilo isto tako crkava. I sta sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali bice lepo kad se pojave ovde ti napucani turbo benzinci od 1000ccm onda nas nece gusiti cadj i garez iz dimnjaka dizela...

Ma boli me uvo neka vozi ko sta voli samo jedva cekam da uvedu da je katalizator obavezan za sve i benzince i dizele,da

moze da se dise ljudski

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gušiće plavi dim spaljenog ulja i raspalih karika, pomešanog ulja i vode, kao što nas i sada guši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu "ljudi" rekli da su verovatno pogrešili, nego jedan čovek. Ko je još kupio novog dizela i rekao da je pogrešio?

 

U pravu si.Jedan kolega je izneo takvo misljenje :blushing:

 

Što se mana dizela tiče, dobro su poznate - malo bučniji i nemirniji rad u leru u odnosu na benzinca (opet ovo važi za kola od 10 godina, ne nova, novi dizeli su skoro pa potpuno nečujni), slabiji i neubedljiviji zvuk od benzinca, postojanje plivajućeg zamajca, osetljivije dizne, kvačilo koje mora češće da se menja (jer trpi veći obrtni moment), i po meni, najveća mana - sporije zagrevanje zimi, pa mu duže treba da počne da greje kabinu.

 

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...