Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

1 hour ago, mitros said:

Nije mi jasno gde objasnjavas: "VDC (ESP) se navodi na samom kraju spiska, dole ispod "Stop&Start"/"Tire Inflation Kit", a pre "Waxing" ja to ne vidim na slici,na tom mestu stoji TRIP COMPUTER?

U ePer postavljaju samo opcije koje postoje na autu i pored toga stikliraju "Yes" (tj. nece pisati sve opcije i pored nepostojecih "No" :) ).

Izvini sto te smaram, ali evo ti primer za moj VIN, generalno u ePer VDC ide na sam kraj spiska, iza se pojavljuje jedino taj "Waxing", ne znam da li ima jos nesto...:

 

Untitled.thumb.png.301f278c72ac8a49a3d569770b234996.png

 

1 hour ago, mitros said:

Vidjao sam GP koji imaju ASR a nemaju ESP,jel to moguce ako kazes da je ASR sastavni deo ESP?

Teoretski je naravno moguce da postoji samo ASR, posto je ESP nadgradnja na njega (ASR i ABS su njegovi podsistemi). Isto vazi i za Hill Holder ako postoji, moze i po tome da se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako auto ima ESP, automatski će imati i ASR. Samo postojanje ASR-a ne znaci da auto ima ESP... opet bi trebalo da ima dugme za deaktivaciju ASR/ESP sistema..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

U ePer postavljaju samo opcije koje postoje na autu i pored toga stikliraju "Yes" (tj. nece pisati sve opcije i pored nepostojecih "No" :) ).

Izvini sto te smaram, ali evo ti primer za moj VIN, generalno u ePer VDC ide na sam kraj spiska, iza se pojavljuje jedino taj "Waxing", ne znam da li ima jos nesto...:

 

Untitled.thumb.png.301f278c72ac8a49a3d569770b234996.png

 

Teoretski je naravno moguce da postoji samo ASR, posto je ESP nadgradnja na njega (ASR i ABS su njegovi podsistemi). Isto vazi i za Hill Holder ako postoji, moze i po tome da se vidi.

Nema nikakvog smaranja druze,sto vise info to bolje.Eto nisam znao da ako nema ta opcija nece je ni stavljati na spisak.Hehe valjda bolje izgleda ako je svuda YES.
Niti sam znao da je VDC u stvari ESP,dzabe bi ga trazio na spisku cak i da ga ima na autu,jer ga ne bi prepoznao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Jedno pitanje: Da li postoji način da online putem saznam koji kompresor klime (Denso ili Sanden) odgovara mom Grande Punto-u (2006. god. 1.3 mjet, 75HP).

Hteo bih (ako je moguće) da izbegnem cimanje po majstorima, zaleganje ispod auta i slične stvari.

 

Hvala unapred.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da okrenes neku prodavnicu delova pa po broju šasije da ti kazu. Bogunović, Euroauto npr.

Ili nadji temu sa linkom za online katalog Euroauta.

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Hvala na savetu!

4 minutes ago, neshtry said:

A piše i u ePer...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 

Koliko sam uspeo da vidim sa ePER-a, za moj model mi pokazuje dve opcije (kataloski broj), ali ne i proizvodjaca. Ili ja to "ne umem da citam"... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.7.2019. at 12:30 PM, SoGoran said:

Pozdrav svima!

 

Jedno pitanje: Da li postoji način da online putem saznam koji kompresor klime (Denso ili Sanden) odgovara mom Grande Punto-u (2006. god. 1.3 mjet, 75HP).

Hteo bih (ako je moguće) da izbegnem cimanje po majstorima, zaleganje ispod auta i slične stvari.

 

Hvala unapred.  

Treba da je Denso,kao i moj,posto je auto isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nekoj temi sam video aplikaciju ili sajt za proveru Šveđana, ali ne mogu da se setim gde! Pa bih bio vrlo zahvalan za neki link!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.62dfcf9094c0309d9eb1e249bea22e12.png

 

Može li neko objasniti zašto mi prijavljuje dva vozila za isti VIN, sa istim brojevima motora i serijskim brojem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti auto ali dva puta

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, neshtry said:

Isti auto ali dva puta

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

Nekad je rečeno da je VIN broj je jedinstveni identifikator vozila. Ako postoje dva sa istim brojem, onda ovo nije tačno. Da li se ovakve anomalije dešavaju samo kod FIAT-a? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje neki koji su bili u državnim službama u Italiji(karabanjeri i sl.),ali ovaj tvoj je samo dva puta upisan, verovatno nije prodan u Italiji

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveza novost iz SUPa u Ljermontovoj: Zbog novog zakona o zastiti informacija i privatnosti, nije moguce proveriti da li postoji zabrana prenosa vlasnistva automobila po tablicama zbog duga ili sl. 
U Mirijevu sam dobio ojasnjenje da JEDINO mogu da saznam prilikom pokusaja prenosa tj kada donesem overen ugovor i sve uplatnice, a u Ljermontovoj u kancelariji 3a da bi mogli mozda ako dodje vlasnik licno i zatrazi se provera. Na salteru u Ljermontovoj kazu da mora da se preda pismeni zahtev pisarnici sa svim podacima i da cu dobiti odgovor za 4-5 dana. 
U svakom slucaju, ocekujte zavrzlame oko toga... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kupio bih EVO ali imam jednu muku. U saobraćajnoj i polisi piše da je boja auta crna metalik ali je auto u realnosti tamno bordo crn.

Da li ima neki sajt ili oznaka gde bih mogao da pronadjem koja mu je fabricka boja i da se onda prepravi to na tehničkom?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...