Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

37 minutes ago, nemanjaboo said:

Pozdrav da li mozete da mi proverite ovaj broj sasije, sutra bi trebalo da kupim tog GP-a 

 

ZFA1990000121220

Hvala unapred

Je l' si siguran da si dobar broj napisao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bas mnogo podataka, jedino da nije bio van i da je datum proizvodnje januar 2007.

image.thumb.png.980bf37b3ac7f56a40540b782194b9ab.png

I malo o bojama enterijera

image.thumb.png.fc1897efa4f55995398394a90d315b6f.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Sajt izbacuje grešku, ali se ide na poslednju stavku 2f53deb6b3abdad3b96dc8a954b006f8.jpg i onda izbaci kako treba.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeleo bih da proverim Alfu Giuliettu sa brojem sasije: ZAR94000007438802 i brojem tablica (ITA): FG905RD, medjutim ne radi mi ni ovaj portaldellaautomobilista (za proveru km italijana) a ni eper nece da nadje vin. 

 

Da li neko vidi neku gresku, i da li moze jos neko da proba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to probao 20-ak puta za automobile stare 2, 3, 4 godine i nikad ništa ne izbaci.

U ovom konkretnom slučaju, teško da je i bio na tehničkom, pošto za nove automobile sigurno ne ide barem dve godine, a nije nemoguće i na duže. Ne znam žabarski zakon.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za auto iz 2014. mi izbaci bez problema. Ali ima smisla, 2016. godiste, da nije bio uopste do sada na tehnickom, te je samim tim "neuhvatljiv" :D

 

Ali zasto eper odn pekidi.com ne izbacuje nista za taj VIN? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa noviji je auto nego sto je katalog :D

Ovo za 7000 i to godiste izgleda biiip opcija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 7.000 jos treba dodati 2.000 za dadzbine, pise u opisu... Mada i za 9k je povoljan :) Ne znam sta da mislim... malo mi je cak i sumnjivo ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstremno je sumnjivo, da ne kažem skoro pa nemoguće.

 

1. Auto odudara od ostale ponude prodavca, tako da ga je neko "sa strane" verovatno tu ostavio da se prodaje.

 

2. Ako je auto još uvek stranac, tj nije odjavljen, teoretske šanse nema (legalnim putem) da se auto iz Italije ocarini i dobije potvrdu ABS-a za 7 dana. Procedura za Italiju je poprilično komplikovana i dugo traje.

 

3. Meni ovo (sa ovakvom cenom) liči na auto sa fermom, tj zabranom otuđenja zbog dugovanja bilo koje vrste vlasnika prema državi.

 

4. Može biti i da je prešao daleko više km, a što se teško može ustanoviti. Sa 20 i kusur hiljada km, u Italiji bi mogao istog dana da ga proda za 10.000€

 

Ako te i dalje bude interesovao ovaj auto, pisaću ti dalje na šta obratiti pažnju kod dokumentacije.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto jedna info, a vezana za ove provere na tehničkim pregledima. Sad sam pitao drugara u Italiji - nov auto prvi put ide na tehnički posle 4 godine, a onda na svake 2.
Tako da je auto mlađi od 2014. nemoguće proveriti preko ovog

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Hvala puno za info i misljenje. 

 

Cak i laickom oku je pomalo sumnjivo, a jos kad i ti kazes, mislim da ne treba trositi vreme na ovog. :) 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ti to mažem oči da bih ti zavalio nešto moje

Šalim se, naravno... Ono što ti mogu reći je da bi, pod uslovom da je auto papirološki čist, svaki trgovac još koliko večeras uzeo na neviđeno 10 ovakvih Giulietta, sa ovom kilometražom, po ovoj ceni. Eto, toliko je (sumnjivo) smešna i povoljna cena.
Uvek postoji mogućnost i da nekom "gori", ali to su promili šanse.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ma jasno sve. Idem ja ipak u Loznicu da pogledam onu belu 2013., ta mozda i ima 22.000 km :D 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12350053/alfa-romeo-giulietta-14-veloce

 

Broj sasije stoji u opisu, i zvao sam AK Kompresor, izdiktirao i pitao za servisnu istoriju. Kazu godinu dana nakon kupovine (znaci 2014. godine novembar) je bila kod njih na servisu i tada je imala 5.000 km na satu. Dalje nemaju evidenciju. Daleko od toga da je to sad 100% provereno, ali je svakako dobra indikacija da se auto stvarno malo vozio... 

Untitled.png

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam gore ostao duzan screenshot oglasa, iako je oglas skinut, browser mi je sacuvao u cache-u, pa evo da ostane za arhivu :D 

 

 

alfa.png

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da "provali" tablice? Zbog provjere ultima-revisione..

Moj tip: dm854f3, al nema rezultata.

Thesis Mondove.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li jos koja slika? Ili daj link pa da gađamo
Mislim da su poslednje 2 oznake slova, kao kod nas?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...