Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Cela Srbija u haosu zbog snega u sred zime....
Sad sam gledao nekog slupanog bmw-a sa tri žrtve u njemu....zalupao se u autobus...
Jurio,preticao i ostavio decu da budu siročići...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale je uvek govorio ,na ledu nema majstora,a vozac je kamiona vec 25godina.Jedino motorno kocenje,dok ne dobije skije,kada dobije skije mali gas pa sta bude :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto mi zanosi i proklizava na snegu, vozio na poligonu auto škole i pri brzini od 20 jedva uđem u krivinu
kad vozim malo brže izletim sa puta
plašim se da krenem u grad

da napomenem da sneg nije bio ni malo očišćen ali imam zimske gume (wintera) a ponaša se kao kad sam sa letnjim vozio (čak sam se i osećao bezbednije i išao u grad sa letnjim prošle zime), nemoguće je da je to normalna pojava pogotovo što mi se i na suvom dešavalo ponekad

takođe diže obrtaje a slabije vuče

 

da li može biti da je wintera baš tako loša ili je do kola neki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je dubina sare?To sto ti dize obrtaje ,a slabije vuce,digne obrtaje kad guma prokliza tj proslajfuje.Bolje i militi 20 nego slupati se.Ne bi trebalo da se desava ako su nove gume,ali kao si presao sa njima par sezona,nemoj nista da te cudi.Ja sam ih imao jednom i vise ih necu imati.Uz pola brda prosle godine sam morao u rikverc da izlazim.Sto se plasis grada?Sta je problem?Lagano,motorno kocenje niza i pustis gas auto gotovo sam da stane.

Takodje zimi vozi slobodno na manje obrtaje,ako milsis da vozis na 2500+rpm,samo ces zanositi prednji kraj levo desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sad nece, a pre neku nedelju svi se uz masne bandere pentrali :D Stvarno smo gori od amerikanaca, ako nam ovo malo snega pravi problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu cistili putari po bg,al kad ceo dan duva pravi smetove,dzaba oni prodju jednom ulicom i to je to,a za pola sata bude ko da nikad nisu tuda prosli

danas se vracam sa posla,na autoputu snega,svi voze usporeno,svi do 80,jedino ruski kamion Magnit cepa i do 100,a bacaju tu rizlu jer so posle minus 5 neradi nikakav posao,ja eto imam wintere pa nisam imao nikakvih problema,samo oprezna i lagana voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cuore_sportivo said:

Tema ode u off..jel zna neko kako je u Zarkovu? Kod Vera konkretno? :)

 

Oko 17h prolazio, sve OK. Kad kazem OK mislim da svuda ima snega po putu nego idiota za volanom koji voze kao po jajima. :unsure: Prvo se od Ceraka do Rakovice spuštaju u prvoj pa isto tako od Banjice ka Kanarevom. Sve više nemača pojma za volanom.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A guma mu ima saru ko lubenica :lol: , ja mogu da pohvalim moje Viking four tech, danas isao do sela sneha 10cm imali i isle su lepo .Kuci kod sebe sam izasao ok jer imam uzbrdicu sa krivinom ali je uspon malo veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dj90


Wintera nije tako loša kao što pljuju po njoj ovi kvazi vozači.
Godinama sam se "školovao" na letnjim a retko i na novim letnjim po svim vremenskim uslovima.
Dve gume su mi iz '10. a dve iz '12. i vozim ih samo u maznačenom periodu.
Nove sam ih uzeo i sad se oseti pad performansi ali sam još uvek siguran koliko pružaju.
Tebi je problem ili u gumama ili u geometriji trapa.
Sa ovim pneumaticima nemam zanošenja tek toliko koliko je normalno za ove uslove.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, danijel55 said:
Ko zna sta je tu bilo.Iskreno ne mogu da verujem da toliko promasi u proceni.

nestrpljivost i bmw ne idu zajedno...bar ne po ovakom vremenu....
Evo i kod mene jedna crvena bmw petica u kanalu....i jedan a4 karavan...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ce znaciti nekome al istetao sam savu s3 do ceraka nigde nisam stao ni proklizao jedino je zeznuto pri kocenju kad malo jace nabodem, ali kapiram da je tu svaka guma slicna/ista.

Za ove pare skroz okej guma.

 

20180226_211247.jpg.67940880406c8cdeafebf525e5048872.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako moze da nosi matore letnje gume,ali nikada to ne bih radio.Volim vece brzine i uzivam u brzini,kad kazem vece 180 pa na vise.Recimo vozio sam kombi 150,prednje gume zice se vide.Vrlo moguce da sti ti jedan kvazi vozac sto kilavi i zadovoljava se losim gumama?Na matore gume mozes da budes profesionalac kakav god hoces,samo mozes da budes dovoljno lud da vozis sa toliko starim gumama.

28 minutes ago, neshtry said:

nestrpljivost i bmw ne idu zajedno...bar ne po ovakom vremenu....
Evo i kod mene jedna crvena bmw petica u kanalu....i jedan a4 karavan...

Nestrpljivost i voznja nikako ne idu.Moze lako da se pretekne na magistralu,samo se saceka veca pravina i lagano se krene.Al kao sto neko rece vec ,na slikama gume su u jako losem stanju.

P.S sa winterom 3 sezone vozena 6mm sare,prosle god malo jaci sneg na vrhu kvacila proklizava i nece da krene.Posle ce neko da mi kaze da nije losa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
auto mi zanosi i proklizava na snegu, vozio na poligonu auto škole i pri brzini od 20 jedva uđem u krivinu
kad vozim malo brže izletim sa puta
plašim se da krenem u grad

da napomenem da sneg nije bio ni malo očišćen ali imam zimske gume (wintera) a ponaša se kao kad sam sa letnjim vozio (čak sam se i osećao bezbednije i išao u grad sa letnjim prošle zime), nemoguće je da je to normalna pojava pogotovo što mi se i na suvom dešavalo ponekad

takođe diže obrtaje a slabije vuče
 
da li može biti da je wintera baš tako loša ili je do kola neki problem
I meni se wintera nešto cudno ponasa... Stojala na toplom, mozda zato...

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, dekirs said:

Ne znam koliko ce znaciti nekome al istetao sam savu s3 do ceraka nigde nisam stao ni proklizao jedino je zeznuto pri kocenju kad malo jace nabodem, ali kapiram da je tu svaka guma slicna/ista.

Za ove pare skroz okej guma.

20180226_211247.jpg.67940880406c8cdeafebf525e5048872.jpg

Jasenova,Omorika, Kedrova? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...