Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
shuxx

Koliko plata dati za auto / polovan

Koliko plata dati za nov ili polovan auto?  

6 members have voted

  1. 1. Koliko plata dati za nov ili polovan auto?

    • Do 20%
      5
    • 20%-50%
      0
    • 50%-100%
      1
    • Preko 100%
      0


Recommended Posts

Posted (edited)

Vreme je Sajma automobila u BGD, i na sve strane se reklamiraju modeli, priča o finansiranju, cenama i mogućnostima kupovine.

 

Naslovi kao... ''Koliko je prosečnih plata potrebno da se kupi nov automobil u Srbiji?'' su po potralima, novinama itd

Ovu temu otvaram sa ciljem da se da mišljenje, Koliko vaših plata, biste dali za polovni auto.

 

reditt.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preko 6 mesečnih porodičnih zarada dati za porodični auto ili 6 ličnih za lični auto je eknomski neopravdano.

U slučaju da ostanete bez njega ,a više ste platili budite sigurni da nećete kupiti sebi isti takav.

Tom računicom se vode i na zapadu ali imaju malo veće zarade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, jevta said:

Sve preko 6 mesečnih porodičnih zarada dati za porodični auto ili 6 ličnih za lični auto je eknomski neopravdano.

U slučaju da ostanete bez njega ,a više ste platili budite sigurni da nećete kupiti sebi isti takav.

Tom računicom se vode i na zapadu ali imaju malo veće zarade.

Sviđa mi se logika. 

 

6 mes plata je sasvim dovoljno za prosečan auto, naravno neki ljubitelj će dati više

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo pitanje nema smisla jer nije spomenut vremenski period :)

Meni je iskreno bezveze dati i godisnju zaradu na kola jer si se onda 300 dana te godine mucio za gomilu gvozdja. Ali ko voli razumem. 

Zavisi sve od prioriteta. 

Znam i ljude koji bukvalno 50% svoje zarade + ucesce daju da bi vozili nesto preskupo, znam i primere da im auto vredi manje od mesecne zarade. Razumem oba, ali verujem da nikada necu biti nijedno od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
3 hours ago, MiloshBg said:

Pa tvoju prosecnu platu, ne republicku...? Ti zivis od tvoje plate, ne prosecne republicke.

Da ali ja nemam prosecnu platu nego fiksnu tako da je onda trebalo postaviti pitanje "koliko vasih plata" vam treba za auto a pise ''Koliko je prosečnih plata potrebno da se kupi nov automobil u Srbiji?'' , sto opet moze biti relativno jer zavisi ko kakav auto zeli. Kad se napise prosecna plata obicno to znaci republicka a koja nema veze sa realnoscu.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade svi za fiks, neki imaju i varijabile. A i kad odes u banku za kredit, traze ti potvrdu iz firme sa 3 poslednje prosecne plate. Jbga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Sad videh da je kolega Shuxx ispod napisao "Koliko vaših plata, biste dali za polovni auto." sto ja nisam procitao jer mi upalo u oko ono boldirano "koliko prosecnih..." a sto se inace uvek i pominje na portalima. Svakako ja plate ne bih izdvajao za auto jer i nemam toliku platu da pored svega mogu da priustim i ratu za nov auto npr. a realno nov auto nikad ne bih ni kupio a polovan mi je glupo da otplacujem to se uzima za kes pa ko koiko moze da se pruzi.

 

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam stambeno situiran, odmah bih dao i 12 mojih mesecnih plata za nov auto... nego nema nov auto za te pare.

Ovako nesto sto moze da se kupi za 4 plate, 1 platu u stek ako nesto mora da se menja, popravlja, servisira i nadas se da ce da gura 5 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bih kupovao auto na kredit onda bih gledao da bude nov auto, jer imaš samo trošak kredita koji je fiksni mesečni trošak, a ostali troškovi su, nadam se samo redovno održavanje na 10.000-20.000km.

Kod polovnog, koji se kupuje putem kredita pogotovo ako je kredit u celosti namenjen za kupovinu auta, računica kaže da imaš fiksni mesečni trošak kredita plus troškovi održavanja (jednom veliki servis i neplansko održavanje vozila-još ako se ubode neki lošiji primerak eto belaja).

 

Kada se stavi na papir ukupan porodični prihod i svi rashodi koje jedno domaćinstvo ima, treba dobro razmisliti šta je bolje rešenje (da ne pricamo o situaciji kada postoji trošak podstanarstva/stambenog kredita pa još uz to još jedan kredit za auto…a mora se sfe nekako iskombinovati).

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, OMP said:

Zavisi sta racunate kao prosecnu platu

ne prosečnu, svoju lično, polugodišnju zaradu daš za auto

 

Baš me interesuje,ko kupi nov auto, koliko je to u njegovim platama. 

21 hours ago, shuxx said:

Vreme je Sajma automobila u BGD, i na sve strane se reklamiraju modeli, priča o finansiranju, cenama i mogućnostima kupovine.

 

Naslovi kao... ''Koliko je prosečnih plata potrebno da se kupi nov automobil u Srbiji?'' su po potralima, novinama itd

Ovu temu otvaram sa ciljem da se da mišljenje, Koliko vaših plata, biste dali za polovni auto.

 

reditt.jpg

 

 

Ljudi moji, mislim da sam bio jasan.

Tekstovi tipa, "Koliko je prosečnih plata potrebno da se kupi nov automobil u Srbiji?", su objavljivani po medijima.

 

A ova tema, je Koliko vaših, ličnih plata odvajate za kupovinu polovnog automobila.

 

mišljenja sam da je 6 plata ok, naravno može i manje, moj Z10 je bio debelo manje, ali tako sam sam odlučio, trenutno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jasan si bio samo ja nisam sve lepo procitao vec ovo boldovano i uvecano mi upalo u oci dalje nisam ni citao :)

 

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno pitanje :lol:

Na duze staze ne bih dao ni 10% stalno, a na krace mi je nekad ok i 30%. Zato rekoh i period je bitan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda bi trebalo koji deo plate treba dati za polovan auto a ne koliko plata , sta ce da jede ovaj sto kupi? :D "jedi kokice mraleeee" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, ostoja said:

Da sam stambeno situiran, odmah bih dao i 12 mojih mesecnih plata za nov auto... nego nema nov auto za te pare.

Ja recimo ne razmišljam tako. Stambeno sam situiran ali ne bih dao 12 plata za nov auto, više sam da to ode na neko putovanje, sređivanje dvorišta, kuće jer mi je bitnije da mi bude lepo tamo gde najviše vremena provodim i uživam. 

 

Naravno, volim da uzivam u voznji ali sa nekim 10-ak godina starim polovnjakom kojeg cu  redovno odrzavati cu biti zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, svako u skladu sa svojim zeljama. Mi se batrgamo oko ucesca (jbg, nemamo babe sa Senjaka i dede iz Blokova i tetke iz Kanade sa stanovima). Samo kazem da bih mogao da odvojim 12 plata (ili recimo 4 god po cetvrtinu plate za nov auto), nego za te pare nema ni nova Panda...

Ne znam za vas, ali sad mogu manje da kupim nego 2020, za nominalno vecu platu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim za ozbiljno vecu platu od rep. proseka, ali ta plata sad i pre 2 godine, ne vredi ni priblizno isto, vredi sigurno 50% manje... Jedno od merila, punjena pljeskavica je pre 2 godine bila 280-300, sad ispod 500, 550 din, nema. Ne secam se kad sam je pojeo. :wacko::lol:

Divim se roditeljima koji sa penzijama od po ~40k din zive. Pun frizider uvek, zimnica spremna, uvek u rezervi voca, povrca, ulja, hemije, racuni placeni na vreme i jos im pretekne neka 'iljadarka.

Doduse ne znam kad su otisli na odmor/letovanje negde... sem kad im sestra i ja uplatimo i jedva ih nateramo da odu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za temu - podseti me, a stvarno ne mogu da ne pomenem za kolegu @city .

Ne dolazim cesto na nedeljne klupske skupove - ali maltene kad god sam bio, covek bi, vidi se bas onako od srca i drugarski, dovukao neke cokolade, keksice, sokove...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, city said:

Ja imam ispod proseka al dodji na neki skup odvescu te na pljesku da te mine zelja :) 

Dogovoreno! Idemo, gde god treba, na moj racun naravno! Dobrota nema cenu. 

PS. Mladenovcani su mi uvek bili dragi. Mama, a sa tim i baba i deda su mi iz okoline Mladenovca i tamo imam bas bas mnogo rodbine i oduvek mnogo volim taj kraj! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...