Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posted (edited)

Nego šta nego može, nije ovo neki amaterski forum kao npr. sam svoj majstor :)

 

Uuuuu al je aždaja, pu, pu, pu, lep. Čime si ga ovako ugladio? 

 

Koje je mesto u pitanju sa ovako lepo uređenim zelenim pojasom?

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ništa nije rađeno kod tek slike. Samo pranje. Razmišljao sam u sme poliranja i keramičke zaštite da bi bio takav bar još pet godina. Farba se odlično drži, ali iz velike blizine mogu da se vide risevi. Auto je u Zrenjaninu. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, StalnivozacFiata said:

Ako nekog interesuje nešto konkretno oko auta neka pita. 
Ja nisam baš imao koga da pitam, pa sam ga opet kupio. :)

 

I nista nisi pogresio sto si ga kupio :D

Boja vrhunska!

Ostavio ti je moj imenjak link za otvaranje teme, bilo bi lepo da otvoris i postavis jos dodatnih slika, pa da u temi razmenjujemo iskustva i resavamo probleme, ako se ukazu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2024 at 1:57 PM, StalnivozacFiata said:

Ako nekog interesuje nešto konkretno oko auta neka pita

Nemam šta da pitam, ali, svakako bih da pohvalim kako si sve što je bitno i lepo rekao.

Svaka čast !

I slažem se da je taj dizel motor nešto zaista fantastično. Nisam, na žalost, imao tu čast da se družim sa verzijom od 120, već samo od 105 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Kolega, u zdravlju da prođeš mnogo kilometara sa njim!

Ja ga posedujem u automatik varijanti. Nekih iskustava o njemu imaš u temi koju sam otvorio:

Ako imaš neki koristan savet ili pitanje na koje mogu da ti odgovorim, tu sam.

Edited by dkoncar

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2024 at 1:57 PM, StalnivozacFiata said:

koliko mi je ružan njen reljef.

Bukvalno moja prva reakcija kad sam ušao u Tipo. 

 

Sa srećom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugalj crna plastika i malecna neudobna sedista su glavni razlog zasto sam odustao od kupovine Tipa...

Veliki korak unazad u odnosu na Bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, italiano said:

Ugalj crna plastika i malecna neudobna sedista su glavni razlog zasto sam odustao od kupovine Tipa...

Veliki korak unazad u odnosu na Bravo.

Meni sedišta nisu bila problem, jer smo svi baš manjih gabarita, posebno što se tiče kilaže. 

Plastika je loša, ali neki kompromis mora da se napravi. 

Bio sam i za 500x, lično, jer mi se mnogo dopada, ali nije bio neki izbor tokom tih meseci na oglasima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Cela priča oko 500ke je strava. Evo već druga godina da mi gospođa vozi 500, jer koji drugi auto postoji za ženu?? I meni se sviđao, ali je naravno mali za glavni auto za putovanja i slično. 500x zadražva taj šarm a daje više prostora. Možda u nekoj budućnosti padne jedan. :)

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu reći da s obzriom da je Tipo 2016 godište, da lepo i očuvano izgleda. 

Kreću polako i polovnjci da se predstavljaju na forumu, lepo. Šteta što redizajn i cross nisu ranije izašli godinu dve bilo bi i dosta više na ulicama, i mogućnosti da se kupi polovan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Lep primerak,sto se tice farova to je neki led ,xenon lepa boja  svetala?

I zna li se koji automatik ide u njih da li je ZF ili neki krs..?

Edited by automenr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece bas ZF u zabarsku narodnu klasu :) , ali nije ni onaj "najgluplji" robotizovani Opelas koji su nosili Bravo/Delta.

Na Tipo generalno, ako je automatik u pitanju, ugradjivao se DCT menjac (sa duplim kvacilom)

Konkretno "FPT"-ov C635 DDCT, koji je isao i u dosta drugih FCA modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2024 at 11:27 AM, automenr1 said:

Lep primerak,sto se tice farova to je neki led ,xenon lepa boja  svetala?

I zna li se koji automatik ide u njih da li je ZF ili neki krs..?

To je Xenon, neki markirani, ne znam tačno koji, ali nije Kinez. Izuzetni su, možda čak i prejaki. Uglavnom vozim bez ikakvog tereta pozadi na poziciji 2 za svetla, da ne smetam drugima, a opet vidim kao soko. Prolazi tehnički :). 

Nije bilo LED farova ni kako opcije, ako se ne varam kod tih godište. Došli su sa ristajlingom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LED tek od MY21, zajedno sa novim GSE benzincima. 

21 minutes ago, StalnivozacFiata said:

To je Xenon, neki markirani, ne znam tačno koji, ali nije Kinez. Izuzetni su, možda čak i prejaki.

Svetlo nikada ne moze da bude prejako ;), sa krstenom sijalicom i farom moze da bude samo lose nastelovano.

Slobodno ti to usteluj na zidu u poziciji 0 (sto je i ispravna procedura stelovanja). I ima da vidis jos dalje i bolje, nadam se da ti nisu stelovali na tehnickom i regloskopu.

Posto pozicija 2 bije ispred vozila ako je prazno a farovi pravilno nastelovani. Jer je namenjena za opterecenje putnicima i delom prtljaga.

Ako ti zatreba, ostavio sam ovde kompletan DIY bas za Tipo (koji sraf steluje vertikalu a koji horizontalu) posto sam vec radio kod par drugara i forumasa sa Tipom. Imas tu i proceduru stelovanja:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41139-štelovanje-farova/&do=findComment&comment=1523532

 

PS: Maltene sve od ksenon kompleta/sijalica sto se prodaje iz aftermarketa, stize iz Kine. Samo je pitanje u kom rangu kvaliteta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Hvala, Ivane. 
Nisu mi štelovali, na tehničkom sam stavio na 0 i tražio namerno izmere. I rekli su da je savršeno. 
E, sad naravno da je na normalnoj poziciji najbolje, ali blicaju mi ljudi, misle da vozim sa dugim svetlima, pa ja spustim. 
Naravno da je sve Kina, hteo sam da kažem da je brendirana sijalica, da nije no name Ali Ekspres varijanta. 
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StalnivozacFiata said:

E, sad naravno da je na normalnoj poziciji najbolje, ali blicaju mi ljudi, misle da vozim sa dugim svetlima, pa ja spustim. 

Batali ti tehnicke i njihove regloskope koji ko zna kada su zadnji put bazdareni.

Ako su farovi projektorski, sijalica odlicna kako kazes, a na default poziciji 0 (na kojoj se i steluju) zaslepljuju - to samo moze da znaci da nisu dobro nastelovani.

Tipo vec i iz fabrike izlazi sa koka-zraka farovima, potvrdilo mi se na vise NOVIH primeraka drugara sa foruma, znaci vozila isterana iz salona.

Pa smo im predantno upucavali farove "kak spada" :) , razlika pre i posle du*e i glava, zovu ljudi odusevljeni vec posle 10 min nocne voznje da se zahvale.

 

Kada budes imao pola sata slobodnog vremena - pravac na neki idealno ravan zid i proveri situaciju. Korekcija se uradi samo jednom dok je auto u vlasnistvu, a vozis se godinama bezbedno i sa najboljom mogucom vidljivoscu. Da i ti vidis sto bolje i dalje, a da ne zaslepljujes druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...