Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Verujem da bi se ovakvom fiatu mnogi od nas rado vratili. :thumbup:

 

500X mi je omiljeni 500, ali avaj, ubi ovaj hronični nedostatak vremena. :D

 

Lepo mu stoji bello, u zdravlju se vozali ! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlje da te sluzi. Imam komsiju sa istim e-torq motorom u zgradi, kaze vrlo zadovoljan.

Ja merkam 1.6 mjet ili eventualno 1.0 turbo kao buduci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presudno za kupovinu je bila relativno mala kilometraža,oprema i volim sto je benzinac .....e sad vreme ce pokazati dal sam pogresio.

Prvi Fiat mi bio belac .... E ovaj ima crne sjajne detalje pa nekako lepo leže na beloj boji ....

 

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djole_M said:

benzinac .....e sad vreme ce pokazati dal sam pogresio

Ne da nisi pogrešio, nego upravo suprotno.

Jedna naftarica manje, kamo lepe sreće da ih uopšte i nema...

Izvinjavam se kolegama uživaocima dizela. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, shuxx said:

Ma odličan je benzinac

Stari brazilski Tritec atmosferac u osnovi. Karakteristican po malo vecem obrtnom, u malo sirem rasponu obrtaja. Poredeci sa najobicnijim 1.4 FIRE atmosfercem, od koga ima 20 i kusur Njutna vise.

Vozio sam ga poprilicno u Renegade, pogotovo po gradu je srki. A u toj malo vise kutijastoj formi Jeep-a, kombinovana se vrtela na malo jace od 8.5 do blizu 9l.

 

Mozda i jedinstven forumski primer povratka na FCA modele, uglavnom ogromnom vecinom idemo u suprotnom smeru zahvaljujuci Fiatovoj samoubilackoj politici sa modelima zadnjih godina.

Svakako ti zelim da te lepo sluzi, puno bezbednih kilometara! Pisi utiske i izbaci jos neku sliku ako budes voljan.

 

PS: Ako me staracko secanje ne vara, mislim da je Dejica predstavljao takodje E.torQ u X-u pre jedno 5-6 godina.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Ivan said:

Mozda i jedinstven forumski primer povratka na FCA modele, uglavnom ogromnom vecinom idemo u suprotnom smeru zahvaljujuci Fiatovoj samoubistvenoj politici sa modelima zadnjih godina.

Ja nekako naginjem MPVu, i rado bih nešto iz Fiatove kuhinje, ali ništa nema u tom segmentu 2010god. Sem 500La od 2013, koji je sazreo valjano tek 2017...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su dobro "gadjali" trziste, dovoljno govori sto su u ovoj poplavi i popularnosti Crossovera zadnjih 10-15 godina, u svim klasama imali samo ovaj jedan jedini pravi, u B-SUV segmentu.

A dovoljno je pogledati kako su ostali ubijali sa prodajom, pogotovo u C-SUV i B-SUV. Sa vrha su posle vise decenija vladavine, "skinuli" klasicne Compacte.

A MPV su, kao izuzetno prakticna vozila, nazalost platila cenu modi, tj. navali i popularnosti Cross/SUV verzija.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, da te sluzi dobro. Ja ih cesto gledam na oglasima, bas ta godista 2018. ili novije. Meni su simpaticni, u ovom trenutku, nakon Punta 15', ako bih uzimao Fiat ponovo, to bi verovatno bio 500X. Od ostalih su mi trenutno interesantni nova Corsa i Ford Puma, ali svakako ne planiram da menjam Ficu jos par godina minimum :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend će biti neki detailing u kućnoj varijanti pa će biti predstavljen kako dolikuje

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

svim klasama imali samo ovaj jedan jedini pravi, u B-SUV segmentu

Da je bilo sreće i pameti, pa da urade neki SUV Bravo/Tipo look a like, stave mu bedž Lančie i jednim potezom ubiju dve muve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na prelepom Fiatu, sjajan izbor!

Razumem da je Brazil najjace Fiatovo trziste, skoro duplo jace od Italije, i da je tamo tradicionalno drugacija filozofija brenda. Ali da nisu barem pokusali neki od modela iz Brazila preneti u Evropu, to ne razumem.

OK, Cronos je Tipo, Pulse bi konkurisao 500x ali Argo, pa Fastback...cak i Toro i Strada su modeli koji bi mozda prosli uz odredjene modifikacije.

 

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačiji su bezbednosni normativi i emisije gasova u Evropi i ne isplati se

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto puta sam rekao, ne treba traziti logiku kod Zabara :) . Zato su zasluzeno tu gde jesu trenutno sa ponudom modela i rezultatima prodaje, nazalost.

Jedino vredno pomena i sa cim su uboli sa prodajom za Evropu je mali 500. Koji i posle 15 godina drzi maltene iste rezultate. I 500L je bio vodeci u svojoj B-MPV klasi, koja je nazalost generalno ubrzo posle njegovog starta skoro pa nestala sa trzista.

A u ovoj B-SUV klasi konkurencija je izuzetno surova, ali su i prodajni rezultati vodecih odlicni. Pre neku godinu klasa je ponela naziv "nove zlatne koke" :) evropskog trzista, skinuvsi sa vrha donedavno neprikosnovene Compacte. A tu su Captur, 2008, C3 AirCross, Duster, T-Roc, T-Cross, Crossland X, Arona, Juke, Stonic, Kona, CX-3, HR-V, C-HR, Eco Sport, Q2, Renegade,...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala brate

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...