Jump to content
FAS Goran
joshibeast

Zakasneli luksuz - 2010 Volvo V50 1.6 hdi 16v

Recommended Posts

Bas si mi iskocio pre neki dan na LinkedInu i pitam se gde je ovaj covek :D

Cestitke i za auto i za prinovu! Bas lepo izgleda autic i skladan izbor za te severnije krajeve. Da te u zdravlju sluzi!

 

nego zasto kazes da si se opekao sa Tipom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na lepim rečima :) 

@Ivan Pozdrav kolega Ivane, long time no see :) Ovde je Massey Ferguson glavni traktor, slagaću ako kažem da nemam u planu nešto slično.

 

@city Mislio sam da će biti veći problem ali nije. Bukvalno ti treba jedan dan i 20ak kiliometara i navikneš se. Fora je što ti već znaš da voziš i nemaš one frke kao kada si početnik. Jedino što mi je problem, pri ulasku u auto, mahinalno pojas uvek tražim na desnoj strani :D 
 

@igor0511 Hvala druže. Opekao sam se jer sam kupio nov auto koji mi je 4 godine bukvalno stajao i gubio vrednost (e sada, što su auti poskupeli pa je ta razlika manja je puka slučajnost). Došla je pandemija, rad od kuċe i auto sam uglavnom koristio jednom nedeljno do prodavnice i za neka putovanja kojih realno i nije bilo previše. Auto je kraj 2019 i trenutno ima ispod 40k na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo deluje volvol i lepo ocuvan a i boja jeste vise plava sa nekim primesama sive,  komsija ga vozi vec par godina a drugi komsija ih je izmenjao nekoliko i obojica su zadovoljni... provozao sam ih par puta i 2.0 i 1.6 ok je to auto, jedno vreme cak po malo i razmisljao o kupovini istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam kako bih se navikao na menjanje brzina levom rukom :( Dobro je ako je samo pojas, mislim da bih ja dugo pokusavao da udjem na leva vrata. :) Lep auto, cestitke.

I ja sam ih gledao kad sam kupovao auto, obican ne treba mi karavan, ali mi nesto nije legla ta konzola iznad menjaca. Verovatno navikao na uobicajen dizajn kad god sednem za volan ona mi bola oci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/22/2024 at 10:53 PM, joshibeast said:

Rekli su mi da je plav, ali nisam previše siguran.

 

 

 

Ko nije razumeo... ... ... :rofl:

 

Gde si Joshi kuko stara??? :)

 

Kako je u Irskoj, jesmo li stvarno slicni narodi, jel lako navici se?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

 

 

Ko nije razumeo... ... ... :rofl:

 

Gde si Joshi kuko stara??? :)

 

Kako je u Irskoj, jesmo li stvarno slicni narodi, jel lako navici se?

Oj druže Milutinac, još si vozio HGT-a kada sam poslednji put bio ovde :)

Generalno gledano Irska je super i narod je odličan. Nije idealno, Ima problema, pre svega oko stanova/kuća kojih nema.

Pisaću u narednom periodu malo o životu ovde jer znam sa da ljude generalno interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, joshibeast said:

Pisaću u narednom periodu malo o životu ovde jer znam sa da ljude generalno interesuje.

 

Tako je, tako je, zato te bas i pitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto je super i nema stanova :) Znam da su Hrvati masovno odlazili u Irsku a verovatno i vecina  od ovih novoprimljenih u Uniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, joshibeast said:

Oj druže Milutinac, još si vozio HGT-a kada sam poslednji put bio ovde :)

Tada je bio momak pun zivota, venama mu tekao aditivirani benzin, pravi Petrolhead za primer.

Ali jbg, doslo neko vreme da se cak i takve perjanice foruma sada kunu u cumurase :P .

2 hours ago, Milutinac said:

Ko nije razumeo... ... ... :rofl:

A dobro, davno je bilo vreme pravog druzenja i Rakovice 65 :) , vecina pretpostavljam da nije u prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si Josi, kuco stara, nema te 100 godina.

 

Neka je sa srecom i auto i sve ostalo dobro sto se dogodilo sa sve ove godine, koliko te nije bilo.

 

Da te sluzi auto kako treba.

I da, pisi malo o zivotu tamo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ivan said:

 i takve perjanice foruma sada kunu u cumurase 

 

 

Pregruba rec :) samo se eto zatekao tu gde jeste, pa kad vec jeste - ajd da bude zanimljivo...na ovaj ili onaj nacin, sva sreca sada samo na "ovaj" nacin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od ćurumaša vozio samo pumpa/dužna aute, ćaletov w124 i kod buraza u firmi VW Passat MK2 i VW t3... Kada BiH probao komon rail na duže moguće da bi mi se svideo... ;)

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da ne bi i na krace :) . Lepo se to vozilo, pogotovo kad se kod nas kao novo omasovilo tamo pocetkom pretprosle decenije. I bilo maltene revolucija posle atmosferskih benzinaca koje smo vecinom vozili tamo do kraja 90-ih. Lepo ide, lep obrtni, malo trosi...

Mene jedino smara sto ih ubise sa ekologijom posle Euro 5 pa naovamo. Tada su jos bili sa DPF, a nesto iole novije da gledas od Euro 6 su potencijalno i sa SCR, tj. AdBlue.

I za moj ukus mi se vise svidja kako se voze moderni turbo benzinci. Ali ako u nekom modelu koji mi se "dojmi" vec nema takvog a da valja, bez problema bih uvek uzeo i dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan izbor i baš mi je drago da si zadovoljan   :thumbsup:   da malo razbiješ monotoniju i sa Irskom i sa Volvoom. 

 

Nego što se vožnje tiče, meni je kod 'dešnjaka' uvek više smetalo što pri svakoj promeni brzine tj. stiskanju kvačila prvo udarim desnom rukom u tapacir vrata pa onda prešaltam levom    :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno je moj otac prvo kupio Reno 4 sa čuvenim kišobran menjačem, a posle par godina kupio Yugo, godinu dve vozio oba , i vazda mu ruka išla na pogrešno mesto B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio oko pola godine desni volan, u inostranstvu. U normalnoj voznji mi nije bio nikakav problem, ali kada hocu da naglo ubrzam pa prebacim u drugu brzinu, a ona je skroz na daljoj strani bila je redovna zabuna :D 

Nekako bi mi bilo logicnije da je prva bliza vozacu, a ne 5/6 brzina, ali ajd' naviknes se na sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 većina (a realno sva, jer sam po autoputu vozio 20km ukupno) mojih ubzavanja je iz 2. u 3. ili iz 3. u 4. To je, manje više isto - tj. uvek šaltaš uvek tako što težiš sredini.
Inače ovaj auto ima samo 5. brzina, verzija od 8v i nešto više konja ima 6.
Nisam nešto previše istraživao ali sam pročitao da je ovaj 16v sa 5 brzina vozljiviji po nekim gradskim/magistrala uslovima.


Ono što sam primetio kao ogromnu razliku u odnosu na 1.9 JTD, gde si mogao 2. brzinu dosta da pritisneš (znao sam sa Stilom da idem prva-druga-četvrta kada sam zamenio kvačilo :D ), ovde mi se čini da to nema smisla i da realno sva akcija počinje od 3. brzine preko 2k obrtaja.
Ali realno, nisam imao previše prilike da istražim jer u 99% slučajeva vozim bebu a kada ne vozim onda sam u gužvi a realno sam i ja u ovih poslednjih 10 godina postao star čovek :D (a realno nikada nisam ni bio neki trkač sa 84hp)
Ne znam kakav je 1.6 multijet što se tiče toga, nisam ga nikada vozio.
Gde je svakako ovaj 1.6 hdi bolji od 1.9 JTD-a su buka (neuporedivo je tiši ili je Volvo izolacija mnogo bolja) i naravno potrošnja. Mada, meni realno potrošnja ne igra nikakvu ulogu jer prelazim sada oko 5-6k godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...