Jump to content
FAS Goran
vilota032

Ponovo propeler... F11 525d xDrive ///m paket

Recommended Posts

13 minutes ago, neshtry said:

Sretan ti novi auto i puno bezbrižnih km ti želim

Najlepse hvala!

 

9 minutes ago, MiloshBg said:

:unsure::blink: Koliko je taj auto presao ako je sve to radjeno?

Puno stvari je odradjeno preventivno, pa tako i ovo. Lanac i treba da se menja na toj kilometrazi, leteci lezaji to je ono sto niko nece da zameni, pa posle kukaju na N47 motor...

presao je 256.000 km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, i sretno ti bilo, al' ovol'ki kobasičar Ne znam da l' je potreban i direktoru neke firme ili privatniku koji stalno nešto kabasto vozi i prevozi. 

Odličan auto, al' preveliko je to za sve moguće i nemoguće potrebe...

 

Opet kažem, uživaj u predobrom i napucanom autu  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vilota032 said:

Najlepse hvala!

 

Puno stvari je odradjeno preventivno, pa tako i ovo. Lanac i treba da se menja na toj kilometrazi, leteci lezaji to je ono sto niko nece da zameni, pa posle kukaju na N47 motor...

presao je 256.000 km :)

Poznato mi je odrzavanje N47 motora, za lezajeve podrzavam, kad se vec otvara i menja lanac to je sasvim u redu zameniti jer servisni intervali od 30k preko ostavljaju "oziljke". 

Pumpu za ulje obicno menjaju kad okasne sa lancem i naprave havariju zbog istog. Za turbine i dizne sam se iznenadio, posebno na toj kilometrazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam vozio abarta, nisam ga vozio zimi niti mi je bio jedini auto,

a i buduci da radim dva posla, mesta i prostora nikad dosta... 

Iskreno ja volim i limuzine i karavane, a bilo mi je bitno da nadjem odrzavan auto pre nego striktno limuzinu po svaku cenu.

Ovo je prvo iskocilo i ja sam zaista presrecan odabirom :)

Dosta se ljudi okrecu i zagledaju auto, zaista je pojava na putu, nema mnogo karavana u ovoj opremi i ovi M branici spolja ga bas odvajaju od nekog standardnog F11. 

Svidja mi se sto se gepek moze otvoriti i ceo ili samo stakleni deo, a pri zatvaranju gepeka polica gepeka je na struju pa se sama vrati, jedan detalj koji sam tek danas uocio :D

Trazim neki angazman, prevoz lubenica, pa ako neko ima neku sljaku javljajte se :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve lubenice?

Uvek pre karavan nego limuzina! Otvoriš gepek, ravan pod, velik otvor, mesta koliko hoćeš! Neprocenjivo!

Evo  mi bratić tražio kombi da doveze stvari za kupatilo, kaže kabina je velika!

Stalo bi u karavana svega za pet kupatila.

Ljubav prema limuzinama postoji samo na Balkanu a bogati Evropljani doplaćuju za karavane ako limuzina ima uopšte u ponudi.

Kompakt ili karavan! Limuzina nikako što se mene tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/17/2023 at 9:21 AM, PremieRacing said:

Super, i sretno ti bilo, al' ovol'ki kobasičar Ne znam da l' je potreban i direktoru neke firme ili privatniku koji stalno nešto kabasto vozi i prevozi. 

Odličan auto, al' preveliko je to za sve moguće i nemoguće potrebe...

 

Opet kažem, uživaj u predobrom i napucanom autu  :cheers:

Kaže neko ko vozi Vlovo iz hobija:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja problem nimalo sa karavanima, kada sam bio klinac cale je imao 100-ku quattra sa 2.3 motorom,  verujem da jos od tada gajim simpatije prema tom tipu auta. 
Naravno, vise volim limuzine ali ovakav primerak nisam zeleo da ispustim, primetna je razlika u odnosu na F30 po nacinu voznje, udobnosti, kvalitetu materijala. 

IMG_0851.jpeg

IMG_0847.jpeg

IMG_0849.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vilota032 said:

 100-ku quattra sa 2.3 motorom...

 

Isti sam godinama vozio. C4, poslednji Audi 100 pre 4, 6, 8 nomenklature. Kakav auto je to bio   :wub:

 

Pre njega 100 C4 2.5tdi limuzina, lepša i u boljem stanju (novija), ali Avant je bio nenadjebiv za sve. Ubacio sam prednja sedišta od Honde Prelude sa 'katapult' mehanizmom, pa kad se prednja preklope i pomere skroz napred, na zadnjoj klupi je bilo mesta za razne bahanalije  :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_1307.jpeg

Posle uvodnih nekoliko sedmica voznje, totalno sam zadovoljan autom. Neke mane smo u letu sredili, recimo nisu radile pozicije tj prstenovi u desnom faru.

Nakon sto smo stavili novu elektroniku fara a potom i nove led markere, resili smo da otvorimo i kompletno sredimo far, i ispostavilo se da je problem bio u jednom dzeku, gde je jedan pin bio pritisnut i "zalomljen". Sve sredjeno, vraceno kako je bilo, zalemljeno i sada sve funkcionise savrseno.

"Autic" za sada trosi oko 8L cistog grada, bice prilike da ga izvedem i na otvoren put pa cemo imati kompletnije informacije oko potrosnje.

 

Bas je ladja, adaptivno vazdusno vesanje je neverovatna opcija. Preudoban je, fantasticno zvucno izolovan, dosta prostraniji od F30 koju sam imao prilike da vozim pre Abarta, takodje bih dodao da je i kvalitet izrade i kvalitet samih materijala koriscenih bolji nego u trojci.

Za sada toliko, uzivam u autu uz zelje da tako i ostane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 5-6 dana:

odradio sam update navigacije, ugasio start stop, sada imam animaciju ///M kada se pali auto, ugasio sam pranje farova i to je valjda to, mozda sam nesto zaboravio.

 

Takodje, stigao mi je crni grill napred, i to je zamenjeno, ostaje da malo ispoliram farove kada budem nasao vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update oko potrosnje:

Grad - 7.5 do 8L, cista gradska voznja

Otvoren put - 5.5 L. sa klimom.

Zanimljivo da po gradu auto trosi samo 0.5 L vise od trojke koju sam imao, a buduci da 5ica ima blizu 1900 kg, ova potrosnja je i vise nego zadovoljavajuca.

Za sada sa autom bez problema, kvarova. 

 

Razmisljam o gasenju EGR-a, to je neka tema kojom cu se pozabaviti i definitivno odluciti sta cu raditi - krajem septembra.

Inace, auto je na oglasu, jedini razlog je jer mi je ponudjeno neko ulaganje u posao, naravno nista neophodno.

 

Tako da, i da se auto proda i da ostane kod mene, obe varijante su mi prihvatljive.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje vezano za menjac i mali problem koji imam na ovom autu, naime,

oseti se da samo, ali samo prilikom saltanja iz 6. u 5. brzinu, menjac trza.

Promenjen je wandler menjaca, prvobitno je trzao iz 2. u 3., a sada samo kada idem neki kickdown ili dodam gas,

pa iz 6. u 5. 

Nebitno je da li udjem u rucno saltanje menjaca ili automatski salta, ista stvar se desava.

Do cega li moze biti i kako bih mogao resiti problem?

kod bivseg vlasnika (mog drugara) nije trzalo dok nisu dolili ulje, nakon toga trza. Da li bi bilo resenje da mozda izvucemo 0.5L ulja iz menjaca?

Za sve sugestije slusam i tu sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo specijalizovani servis za te menjace i da krenu redom, dzabe mi da pisemo ovde napamet. Nije mi jasno sto su dolili to ulje ( zasto nije uradjen servis menjaca kako dolikuje) i da li su dolili dovoljno i da li je odgovarajuce uopste, i gde mu je tih famoznih pola litra i, i, i..? :D Po meni prvo dijagnostika i servis menjaca.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici ne izbacuje nijednu gresku, menjac stvarno lepo, precizno, meko salta pri ubrzanju...takodje kada kocim, ili na volanu idem u nize stepene prenosa, nikad nije problem osim iz 6. u 5. brzinu, tada jedino "trza".

a mozemo odraditi servis menjaca, proverimo boju ulja koja je sada u menjacu i sipam najkvalitetnije sad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav komsija.Posto  smo blizu ko ti odrzava bmw?

Za pocetak bi probao sa resetovanje adaptacije menjaca.Sledece sto mozes je servis menjaca.

Pretpostavljam da je zf6 i zf8 sličan menjac.Tj ima u sebi ventile,pa moguce da jedan ventil na kratko zaglavi i napravi taj trzaj ,ali to je posao za neki servis automatskih menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...