Jump to content
FAS Goran
francuz69

Golf radi na 3 cilindra (Tek prvi 7.5 na forumu)

Recommended Posts

Eto ponovio se... Pa me neki vec prozivaju da predstavim auto...

 

Odmah da se ogradim, nikad se nisam lozio na Golfa i mislio sam da nikad necu kupiti jedan. Vozio sam ih sve od keca do 6-ice i iako ne mogu poreci da su dobri i kvalitetni automobili, uvek mi je smetala tvrdoca vesanja i stur enterijer (Nemacka klotara sto bi se reklo).

I onda pre pola godine u firmi dobijemo par komada 7.5 1.6 TDI Trendline tako da sam imao prilike da se dobro upoznam sa autom kako po gradu tako i na duzim putovanjima. Auto kao auto je sjajan. Nemacki cvrsto upakovan sa vrhunskom finalnom obradom pogotovu enterijera. Prvi utisak kada sam seo u taj 1.6 je bio: opaa ala su se Svabe potrudile, ovo nema mnogo veze sa prethodnim Golfovima. Drugi utisak je bio: opaaalaaaa ala je ovo udobno i lepo se vozi. Treci utisak je bio: jbt jesam li seo u Golf???

Inicijalno sam i planirao da kupim 1.6 TDI dok mi drugar koji radi u Porsche-u nije rekao: ne budi budala, pogledaj 1.0 TSI. Potom mi je ugovorio probnu voznju. Buduci da mi je i prethodni auto bio malolitrazni turbo benzinac, otprilike sam znao sta da ocekujem. Medjutim iznenadio sam se i to mnogo. Prosto nisam mogao da verujem sta su izvukli iz 999 cc. Koleginica iz Porsche-a koja je bila sa mnom u kolima je bila strpljiva te je probna voznja trajala vise od 2 sata. Posle probne voznje sam toliko bio u neverici da sam krenuo da uporedjujem po svim pitanjima 1.6 TDI i 1.0 TSI da bih video sta mi je ciniti po pitanju kupovine.

Prvo, 1.0 TSI ide bolje od 1.6 TDI. Znam da necete verovati ali je tako. Vagen se sa ovim motoricem ozbiljno potrudio a i 1.0 je od 1.6 laksi za 100 kg + kraci menjac jer 1.0 ima 6 brzina a 1.6 5. Drugo odrzavanje i registracija su znacajno na strani TSI-a + sto stvari koje na dizelu dolaze kasnije na naplatu kao sto je DPF filter ovde ne postoje. Trece, potrosnja. 1.6 TDI po gradu (Bg) trosi oko 6.5, pricam o mojoj voznji. 1.0 TSI zavisno od guzve trosi od 5.5 do 8. aj da kazemo da je prosek 7-7.5. Kad se uporede cena dizela i benzina dodjem otprilike na isto. Da ne pricam o autoputu gde TDI trosi 5.5 a TSI 4.5 zbog 6-te brzine. Dakle matematika je jasna, sve ide u prilog benzincu. Buduci da sam vec vozio malolitraznog turbo benzinca i da nemam predrasuda prema takvim motorima, odluka je bila jasna. Kupujem TSI. Mozda bih kupio i 1.5 da nije toliko skup, ali 1.0 mi je bio u zlatnoj sredini sto se tice svega, performansi, potrosnje, odrzavanja a i ponajvise cene.

 

Ovaj Golf je edicija 7.5 1.0 TSI u Comfortline opremi i prvi utisci su fenomenalni. Definitivno je VW na ovom Golfu otklonio sve stvari koje su mi na ranijim verzijama smetale. Enterijer daleko prijatniji nego ranije, mesta unutra kolko oces, sve je jako prijatno na dodir. U voznji je mnogo udobniji i upija ove nase rupe sjajno, zvuk u kabini prilikom prelaska preko oranja je minimalan a vibracija skoro da nema. Celokupnom utisku doprinose i 15-ice koje verovatno necu menjati zarad udobnosti. Na otvorenom putu drzi traku kao po sinama. Motoric ima 110 ks i 200 nm i meni je prilicno neverovatno da ovako mali benzinac ulazi lagano u teritoriju dizela sa torq-om.  Moment je na raspolaganju vec od 2000 obrtaja kao i na dizelu te se auto moze voziti i prilicno penzionerski i tada je jako stedljiv.

Sto se opreme tice ima sve sto treba vec i u Trendline paketu, a Comfortline se razlikuje po boljim sedistima podesivim i po visini sa podesavanjem lumbalnog dela, na zadnjem sedistu naslon za ruke (sa ski rupom) , zatim puno lepse lajsne unutra, dodatne hrom lajsne spolja, bolje osvetljenje unutra i jos po neke prcaboce tipa fioka za naocare i tako to. Ono sto obavezno mora da se pomene je adaptivni tempomat koji jos uvek nisam imao prilike da isprobam.

Jedino sto je diskutablino je sam izgled automobila. Jbg Golf je Golf i to se prepoznaje sa 3 kilometra. Mada meni je ok, nije najlepsi auto na svetu ali daleko od toga da je ruzan. Meni je licno najbitnije po pitanju dizajna kakav je unutra posto ga tu najvise gledam.

Eto, toliko zasad...

FLCS je u tranziciji FLFauVeCS :) a vi pocnite sa trpanjem...

 

IMG_7772.JPGIMG_7773.JPGIMG_7774.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, fin autic i golf od 5ce ima stvarno dosta prostora u kabini i za vise ljude. 

 

e sad...

6 minutes ago, francuz69 said:

Prvo, 1.0 TSI ide bolje od 1.6 TDI. Znam da necete verovati ali je tako. Vagen se sa ovim motoricem ozbiljno potrudio a i 1.0 je od 1.6 laksi za 100 kg + kraci menjac jer 1.0 ima 6 brzina a 1.6 5. Drugo odrzavanje i registracija su znacajno na strani TSI-a + sto stvari koje na dizelu dolaze kasnije na naplatu kao sto je DPF filter ovde ne postoje. Trece, potrosnja. 1.6 TDI po gradu (Bg) trosi oko 6.5, pricam o mojoj voznji. 1.0 TSI zavisno od guzve trosi od 5.5 do 8. aj da kazemo da je prosek 7-7.5. Kad se uporede cena dizela i benzina dodjem otprilike na isto. Da ne pricam o autoputu gde TDI trosi 5.5 a TSI 4.5 zbog 6-te brzine. Dakle matematika je jasna, sve ide u prilog benzincu. Buduci da sam vec vozio malolitraznog turbo benzinca i da nemam predrasuda prema takvim motorima, odluka je bila jasna. Kupujem TSI. Mozda bih kupio i 1.5 da nije toliko skup, ali 1.0 mi je bio u zlatnoj sredini sto se tice svega, performansi, potrosnje, odrzavanja a i ponajvise cene.

jel ovo i dalje ubedjujes sebe da se nisi za*ebao :D

 

S obzirom kako menjas automobile i uvek uzimas nove, nema sta da razmisljas... A verujem da ce se @PremieRacing upisati kao prvi u redu za buduceg vlasnika :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo rekoh: znam da mi necete verovati al je tako. 1.0 TSI bolje ide i lepse se vozi od 1.6 TDI, tacka

Nisam se zajebo jer su oba motora bila u opciji i mogao sam da biram, a odluke ne donosim brzopleto. 

Elem, pogledaj podatke po netu ako ne verujes mom subjektivnom osecaju

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedmica je ozbiljan i kvalitetan auto. Najviše fascinira to upijanje rupa koje si pomenuo, a u tom pogledu jedino je A3 (ovaj 2012+) još impresivniji od njega. Može da priča ko šta hoće, ali je tako. I da, govorim za one sa 160+ hiljada kilometara, ne za nove... mada kako se u po rupama ponašaju i deluju kao novi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, francuz69 said:

Ja lepo rekoh: znam da mi necete verovati al je tako.

Zasto bi bilo sta nekome dokazivao, vozi i uzivaj ;). Takodje sam se presaltao sa dvolitarskog dizelasa na malog turbo benzinca, kao da citam svoje razmisljanje u vezi izbora...

Puno bezbednih kilometara ti zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam, dobar auto, dobar motor.

 

1.0tsi trosi malo vise od 1.6tdi u svim rezimima, takodje radi na vecim obrtajima pri istoj brzini u 6oj brzini u odnosu na tdi u 5oj brzini.

Manje vise su egal po performansama.

 

To na stranu stvarno su napravili cudo iz 3cil i jedne litre, kultura rada, razvoj snage itd.

 

Odlican je auto, neverovatna izrada kabine/izolacije da bez srama stane pored tzv "premium" konkurencije, daleko iznad proseka, a pritom je udoban i stabilan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre, iskrene cestitke i sve top, sve vrh, sve kako si sam hteo i odlucio ali BOJA :blink:

 

Pa kud bas crna (ako ne gresim)... Ili je neka tamno siva mish metalik  :huh:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto, ta 7mica mi se svidja za razliku od ostalih Golfova. Da i dalje budes tako prezadovoljan sa njom!

Znam da je malo bezobrazno pitanje, ali jel nije problem da kazes cenu ( moze i pp). U planu mi je zamena 500l za nekih godinu dana, a znam da ovi cenovnici na sajtu nemaju veze sa cenama u salonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam,sa srecom,dobar ovaj narodni auto,koliko je presao:D

ne znam sta je ovo,najezda golfova na Fiat Forumu,kao na vw nema neki forum il su propali skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka neparna generacija je bila stvarno dobro, 3-ka je bila dobra po pitanju scega ali kvalitet izrade uzas.
Sa srecom da se vozis, ja se sve vise razmisljam da sledeci auto bude benzinac.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim zeljama i pozitivnim komentarima.

@PremieRacing  evo ti jedna slika da vidis boju, mislim da se na suncu lepse vidi. Evo i druga da se vidi kokpit.

@VladaG9 nazalost ne mogu da ti kazem, ne zato sto sam smrad vec zato sto sam dobio neki vanserijski dil jer radim nesto za Porsche SCG, pa su me zamolili da ne pricam okolo po kojoj ceni sam ga dobio jer je bilo dosta ispod trzisne.

 

IMG_7780.JPG

IMG_7779.JPG

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem :) Auto je mnogo dobar, sa srecom da se navozas. I boja je mnogo dobra, mada sam je cini mi se najvise vidjao na pasatima, pogotovo u poslednje vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video al' zaboravio zbog boje... Onda opet primetio kad si slikao na suncu, pa opet zaboravio zbog boje auta  :X

 

 

FRancuz :thumbup:

 

Samo Ne znam sta se desilo 1635... Pad Bastije? Neko karao francusku kraljicu? 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam kolega Francuz ( malo ti ne ide ovaj nick sad al ajde) Golf je prelep, boja mi se svidja mnogo! Jedino taj motor al ajd, kad se tebi svidja :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick je tu odavno, pre nego sto sam vozio Renola, veze nema sa autima.

Mico, Mico volis dizlo pa to ti je. To predrasude govore iz tebe...

Ti bas nisi za ove moderne tehnologije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...