Jump to content
FAS Goran
darkman14

Nuova Delta 2.0 mjet Platinum - finally -

Recommended Posts

5 hours ago, darkman14 said:

Moram izvaditi stare brezone, kupio sam m12x1.25 ureznice da procistim navoje, pa da stavim nove duze brezone pa distanci pa felne.

Čekaj, a kakve brezone imaš? One što vire iz glavčine, ili one standardne što se zavijaju?

@Sedla one sto se zavijaju. Uzeo sve to kod VT u Indjiji. Posto sam uzeo distance, moram duze. Postojeci su 60 i koji mm, sad stavljam 80mm.

@rkoma1986 e eno kod chobyja na temi, on stavio distance na fabricke felne, bas je dobro cucnulo

Posted (edited)
On 4/8/2024 at 12:44 AM, Sedla said:

Čekaj, a kakve brezone imaš? One što vire iz glavčine, ili one standardne što se zavijaju?

To sto viri iz glavcine je brezon i on ima maticu, to nema fiat, alfa, lancia program fabricki, to ima ford i mahom japanci onako sto na prvu znam a klasican sraf se zavrce u glavnicu ali to nije bezon.

Ove felne mi se svidjaju kao model ali ovako zlatne nikako, mozda ce lepo cucati sta znam ali po nekim koje sam vidjao mi se ne svidja, silver ili tamno sive jedino sto se mene tice.

Edited by OMP

@OMP za boju se slazem, ni meni nije prvi izbor. Bile su blizu, da mogu da pogledam pre kupovine a nisu bile precenjene. Sa momkom sam se dogovorio u 2 minuta i rekao da dolazim. 
ovo je sve osnova za neko, eventualno, farbanje. Da sam mogao da biram, bile bi gun metal neka boja, al opet, ovakva boja na tamnom autu, ne bi trebalo da bude lose, uzivo je bolja boja. 
Videcemo, ako bude lose, slobodan vikend i zavrsi se i boja. 

Iskreno tesko da ce dobro da legnu zlatne na ovu tamno sivu kakva je tvoja delta ali dobro probaj pa vidi, ukusi su razliciti, generalno delta mi nije auto za tako neke varijante

И мене интересује крајњи резултат, кад су фелне у питању, све је дозвољено.

Ево мало да заголица машту.

1922198656_BaneDesignoCentrediBelgrado11.thumb.jpg.a582194db59707b33a2218a6d1e757fa.jpg

9 hours ago, darkman14 said:

Videcemo, ako bude lose na crnom će lepše da legnu, recimo kod kolege Axica

Kako znaš šta da napišeš :secret:

Pre

IMG-e105f9f79ebfe434e7768e974edcfc59-V.thumb.jpg.c4b7d29303fe47dffd19a9ccf08f32bc.jpg

I posle

IMG_20240410_185138.thumb.jpg.e0fb1fbb7a7b2d5960d2312dfe8c376c.jpg

Bliski susret sa motorom... Svi su ok, šteta je materijalna. Desilo se onaj dan kad sam kupio felne.

Skok do Rumenke, do Vlade Partala, upoznao @ChobbyNS i tu je bila njegova delta, pokupio branik i donor branik i stop svetlo i zamenio danas popodne. Branik koji je valjao nije imao odgovarajuće senzore već neke aftermarket, zato sam dobio još jedan kome je donji deo bio original. Prepakovao na ovaj dobar i rezultat je da posle godinu ipo dana, ako ne i više rade parking senzori. Bio kod 2 električara, imam svoje senzore, kažem im verovatno ne valjaju senzori, oni svi ok je crkao modul. Modul kao da je od zlata košta, jedva našao jedan, probao i nije. I tako vozio dok ne nađem vremena da sam pretresem i evo desilo se.

Svakako sam planirao da sređujem oštećenja od parkinga tako da će uskoro na farbanje sa se saniraju ožiljci. 

Gume su namontirane na felne, sad samo da uhvatim vremena da sve sklopim. Treba mi sigurno pola dana.

Oooo, čestitam situaciju! :thumbup:

Meni su pištali u bravu dve i po godine dok ih nisam oporavio. Takođe sam pre toga više puta bivao otkačinjavan od strane ovdašnjih električara. Sitno je njima za parking senzore, nema tu pare, a vazdan majanje. :rolleyes:

@darkman14, jel imas u planu negde da radis to farbanje/lakiranje? I ja imam 6-7 ostecenja na kolima, uglavnom ogrebotine na parkinzima od strane nesavesnih vozaca, plus na zadnjem brsniku sto me je neko malo vise izgrebao. Gledam da odradim to "parcijalno" farbanje za svoju dusu, da se ne stresiram kad pogledam kola, pogotovo sad kad je dosli lepse vreme :). Samo jos uvek nemam pojma gde bih to mogao da odradim, kod nekog pouzdanog majstora, koji me pritom nece oderati za cenu, a nemam ni pojma kako se krecu cene za takve poduh ate gde treba da se sanira po par cm na par mesta.

@Misha87 planiram, trebalo je u cetvrtak/petak da odem do farbara da se dogovorimo, ali iskrsli neki privatni problemi pa nisam. Resavamo narednih nedelja svakako, dal pre ili posle uskrsa, zavisi od majstora. Meni nije hitno, neke stvari stoje i duze, a po gradu ako auto mesec dana izdrzi bez ogrebotina, super.

Ja to ne diram sem ako nije izguljeno do metala. U gradu je to borba sa vetrenjacama, ljudi imaju toliku *urcobolju da je to strasno. Rokaju vratima po parkinzima, kolicima isored hipermarketa, cesu branike jer ne znaju da se parkiraju. Ako nemas opsesivno kompulsivni poremecaj pa mora da bude tip top, stvarno nema svrhe. Za 6 meseci ti urade "undo" svega sto si sredio...

Uzmes lepo sto kaze kolega @Ivan ceger auto, ili auto do 1000 ojra spustis na kolko moze i 'ebe ti se :) ja moj ne smem da isteram nigde ali bukvalno, svuda neki greb.... za'ebi uzmem krntijentinu neku pa nek drmaju ove sto iznose kolica iz kola , hoce one ... 2 parkinga za njihovu decu prikolice i prikolcice ... hoce oni invalidi , svi nesto hoce a normalan i posten svet treba da se sprci i sklanja da oprostis ko k. u ladnoj vodi.

Posle jučerašnjeg kupanja kod komšija, današnji dan je ovako protekao

IMG_20240414_141439.thumb.jpg.41d1600b473d771a3481a32220553de4.jpg IMG_20240414_141504.thumb.jpg.f3613f8deb4748939c56c68a0a8e9ebf.jpg IMG_20240414_141510.thumb.jpg.2c2015d31d80904855c24c7536b54510.jpg

skinuti stari brezoni, svaki navoj pročišćen ureznicom (s namerom uzet set 3 HSS ureznice m12x1.25), montirani distanci i evo i rezultata:

IMG_20240414_172103.thumb.jpg.9be2d5e75b22652ef38bfde3e2f9177c.jpg IMG_20240414_172121.thumb.jpg.a62b1ce3b12b93b3813033bcf97627fc.jpg IMG_20240414_172136.thumb.jpg.0a13572e272f4e95351f898c68ab13eb.jpg IMG_20240414_172144.thumb.jpg.e475db0538134a415934616dbf989bec.jpg

A ima tu još štogod što se krčka...

IMG-ed08fad49b960dc98a5c7a4657c41bf9-V.thumb.jpg.cf6d92920df5642b0e39e9545880ecad.jpg 

Čekam još Canbus emulator. Multimedija probana kod Nikole @Milutinac dodaj ga :)

Radi ok. Ispalo povoljno, al jbg 10 inča, videćemo kako će to ispasti. Biće tablet varijanta