Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

ja cu u taj kraj 20.08, Dionisiou, odmah posle Flogite(bio prosle), nije mi delovala skupo, doduse onaj "gornji" deo gde se i ne zna granica Flogite vs Plagije je dosta skuplji nego ovaj donji deo grada...


...mislim da sam 2e placao giros, mada to bilo prosle godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da li je moguće da se tako dugo putuje do-od Grčke? Da su tolike gužve? :thumbdown:

 

2. Kalikratija je super mesto. Bio sam tamo 2012-te i zaista mi se svidelo. Plaža je lepa, a i oko Kalikratije ima "divljih" ali uređenih plaža, naročito kada kreneš prema Flogiti i Plaji. :unworthy:

 

Jedino što sam primetio da su ima ulice "razrovane" (gore nego put koji prolazi kroz najveće selo u Srbiji - Laćarak!), ali to i nije toliko bitno. 

Uglavnom, svidelo mi se. 

 

3. Ja već brojim dane do polaska - još dve nedelje i 5 dana.  :cheers:

Leptokarija i hotel (ili vila) Atrijum. 

 

A Marea još uvek kod majstora.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko isao preko Dojrana (osim Milutina koji je napisao da jeste)

 

Kakav je kvalitet puta preko Dojrana, od iskljucenja sa glavnog puta kod Valandova, i od granicnog prelaza Dojran do Soluna - u poredjenju sa glavnim putem preko prelaza Gevgelija / Evzoni i Evzoni - Solun...

 

Dosta mi je vazan kvalitet puta, tj. da nema puno rupa ili zakrpa na putu, jer zbog zdravstvenih problema mi truckanje predstavlja problem. Po ravnom putu mogu da vozim koliko hocu, ali mi i kratke deonice pune rupa vrlo brzo smetaju.

 

p.s. Zhorz... i ja sam u Grckoj od 20.08. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Da li je moguće da se tako dugo putuje do-od Grčke? Da su tolike gužve? :thumbdown:

 

Do Grčke je bilo lagano, da nije bilo pauza možda bismo i za 8h stigli sa sve dužim zadržavanjima na granicama, ali nazad baš nismo imali sreće.

 

Ne mora da znači da će i tebi tako da bude, najgori je bio taj sudar zbog koga smo skoro 3 sata izgubili i nesrećni Bubanj Potok.

 

 

 

,sto kazes Turci sa A4-5-6-7-8  i ne mogu da ih sve popamtim samo preskacu kolone,najgore bese pri povratku od VLadicinog Hana,2 slepera smo pratili jedno 15 km,i ukaza mi se dugacki pravac,preteko sam jedno 6 vozila i oba slepera,naravno prebacim ga na nitro da dobije koju ks vise!

 

Juče kada mi je pala klapna i ja sam preskakao po 7-8 vozila u cugu :D Spoje se 2-3 kamiona i niko da ih obiđe, a ja nervozan samo tako.

 

 

Inače, što se hrane u Kallikratiji tiče možda je i jeftinija nego u BGu.

Za nas dvoje je ručak u restoranu bio 15-25e, a 2 girosa i pića izađu 8-10e. I to oba u porcijama gde se ja fino najedem.

 

Inače, meni je najbolji giros bio po 2.4e, a frozen yogurt oko 2.5e solidna porcija.

 

Inače, ko nije probao neka obavezno proba frozen.

 

@Ata mislim da ti truckanje ne gine gde god da kreneš. Meni je još Grčka i najgora. Skakutali smo samo tako od granice do isključenja za Solun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam 3 puta preko Dojrana. Put je onako, podnošljiv, najviše smara ograničenje od 70km/h i to što ima dosta naseljenih mesta gde je 50. Dobro je što nema gužve na granici, jednom sam morao da budim carinika. Mi prenoćimo u Dan Dar apartmanima, i odmorni stižemo na more. E da, jednom mi je pukao film u povratku kada je na Evzoniju bila kolona od 2km, i okrenuo sam na Dojran. Putevi u Grčkoj su staza za F1 za naše i Makedonske, bar ono što sam ja video, po Sitoniji i do Dojrana.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od 23 eg, krećem 22 og, opet ćemo noćiti negde. Inače letujemo u Haniotiju.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

p.s. Zhorz... i ja sam u Grckoj od 20.08. 

sreca pa ides 19og  :laughing:

 

 

16. -tog   :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi leop da se vodi evidencija ko kad ide na more i da se napišu brojevi telefona.

 

Zbog okupljanja, a i za ne daj Bože.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

16. -tog   :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

 

Neka, neka... ko polako ide - brze stigne...  :whistle: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma put na tamo i ne mari,ali u povratku  kroz Mak je zlo,evo sad poce Marea da bije po trapu,a zamenio sam oba stabilizatora i spone,sta li mu je sad videcemo ovih dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da stil vožnje ima maksimalno pola sata uticaja na ovom putu.

 

Ja sam do Grčke vozio do 20% preko ograničenja i stilgli smo relativno brzo.

 

Nazad sam poprilično peglao kroz Grčku i MK i stigli smo dosta  brže na našu granicu, ali džabe.

 

Inače, jedna anegdota sa putovanja :)

Pošto u Grčkoj na onom "autoputu" ima samo jedna baš široka traka svi se sklone skroz desno kada naiđe neko brži tako da se preticanje obavlja u istoj traci.

Ja vozim 140-150 i obilazim sve i naiđem na crveni 500L koji ide po sred trake. Kako sam mu prišao povlači se skroz levo.

 

Blicnem par puta i on ne mrda. Svirnem, on još više prelazi u levu. Ja na desno, on na desno. Blicnem opet, a on nešto pokazuje.

 

Pređem u suprotan smer i vozim paralelno sa njim i kada sam bio siguran da nije niko od forumaša fino sam mu se napsovao svega.

 

Stižemo u free shop i na izlazu izlaze iz L-a čovek, žena i dete i čovek pokazuje na mene i priča  detetu u fazonu  "Eto vidiš da ne vredi žuriti " ili po mom vidi budalu, ipak sam ga stigao :D
 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim se slazem sa Igorom!! :)

 

A sto se tice tog sa 500L-om - nisam bio ja...

imam dvoje dece za pocetak... sto se tice brzine voznje, jos bih se mogao i sloziti sa tim vozacem 500L-a... a sto se tice blokiranja trake - mogu da kazem samo da je budala...

 

Posto me i u ovoj temi poneki prozivaju da vozim sporo moram da ih demantujem (da bi sacuvao obraz).

Kako po svim putevima, tako i po autoputu obicno vozim brzinom oko maksimalne propisane brzine, jer mi je prijatnije, udobnije i bezbednije nego znatno vece brzine (a usput i manje trosi) ;). Najcesce krstarim oko 2.500 do 3.000 obrtaja po obrtomeru, sto najvise zavisi od okolnih vozila... a koliko je to po brzinometru obicno i ne gledam. Kada sam sam krstareca brzina mi je do 10% vise od propisane, jer sam siguran da me nece niko kazniti. Za 120 km/h to je 132 km/h. Kada GPS pokaze 130 km/h brzinomer pokazuje oko 140-145. Pored toga, kao sto rekose pametniji od mene "Bolje stici 30 minuta kasnije na odrediste - nego 30 godina ranije u raj".

 

Ako jos uvek neko nije cuo mnogo puta spominjanu anegdotu izmedju mene i Zhorza na putu kroz od Soluna ka Halkidikiju, moja verzija je sledeca: "Vozim ja tako 100-110 km/h, po ogranicenju od 100km/h (zajedno sa velikom vecinom ostalih vozaca)... GPS svakih par kilometara pisti od kamera za nadzor, za koje ne znam da li rade ili ne rade... Lepo vozim srednjom od tri, ili desnom trakom ako ih je dve, ne secam se vise koliko ih je... i pored mene prolazi Zhorz, sa oko 140-150 km/h... Mahnemo jedan drugom... i posle 10-tak kilometara vidim ga parkiranog sa desne strane puta... Decije fizioloske potrebe, objasnjava on posle... al poenta je da u Nikiti stizem ubedljivo prvi, bez obzira na brzinu!  ;)

 

Davnih dana isao sam i Yugom u Grcku... 100-110 km/h plafon... preko toga su mi se tresli tockovi... jbg. "malo" losija optika i mnogo losija guma - wintera u sred leta... jedan od retkih Yuga uopste...Pored mene sve brzi automobili... da skratim pricu, sastajali smo se uredno - na svakoj naplatnoj rampi od prve naplatne rampe u Makedoniji... sve do Bubanj Potoka.

 

Sto se tice nepropustanja brzih vozaca... taj sa 500L-om je cista budala. Odkud on zna kome se i zbog cega zuri... mozda neko ima hitan slucaj, nekom nije dobro - pa mora u bolnicu... ili ko zna sta... ko hoce brze, slobodna mu zemlja. Na svu srecu, u veliku vecinu stignem usput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako vozi kako voli i moze i hoce, te budale koje voze na ogranicenju i blokiraju put drugima treba po kratkom postupku.....

Ata, ja mora ga zaletim na 150 da bi na vrh brda stigo bar sa 100, a potrosnja....ko jos to gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Ja sam od Kallikratije za Solun sve vreme vozio ~90km/h jer smo hteli što više da osmotrimo i zapamtimo put. A i za 50km sam računao da mi i nije neka ušteda u vremenu + namerno sam hteo što kasnije u hotel.

Kada naiđe neki šleper ubrzam do 120-130 čisto da ne zadržavam saobraćaj i opet isto.

 

A nemam ja problem sa ljudima koji sporo ili brzo voze sve dok me ne ugrožavaju.

 

Obiđeš sporije, pustiš brže i sve je super.

 

Inače, meni su najjači likovi sa novim 5icama, E klasama i Q serijama koji voze po 90-100 na autoputu.

Jedan Q5 sam prešišao onako fino na autoputu iako sam išao max 120. Stajemo obojica na Gazprom pumpi kod Niša i izlaze potpuno mokri Romi i vozać sa peškriom oko vrata.

 

Zezao sam se sve vreme da ću da mu ponudim Stila u zamenu jer brže ide i još ti ostane para da koristiš klimu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je kupio za 2.500 eura sa pokvarenom klimom?


Nego, ne javi se niko da napise kakav je put preko Dojrana... na SAT-u od pre dve godine vidim da su popravljali lose deonice... valjda su popravili jos nesto u medjuvremenu?

 


Oko 16:50 pocinje prica o odvajanju za Dojran kod Valandova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kavi, nov auto, samo što nema najlon na sedištima, nego skupa je klima i brza vožnja :)

 

Imaš takvih koliko hoćeš. Bitno je da se vozi skup auto, a to što broji pare pre nego što doda gas je nebitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego druze, trebao si da kazes tom klincu sto ima tako pametnog caleta da ako hude slusao istog, celog zivota ce biti iskompleslksirani slepac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo mi je glupo da držim nekom predavanje pred detetom, a takav ni ne može dobro da odgoji dete sa takvim stavom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege jedno možda malo glupo pitanje, obzirom da ne mogu da dobijem slobodan dan na poslu kada treba da krenem, da li je kasno krenuti oko 5 popodne pa noćiti u Banskom u Bugarskoj, tj da li ja mogu da se prijavim kasno uveče za noćenje u smeštaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...