Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

WRX HGT se upravo trajektirao na Tasos :)

dda05b8dc3a0a155e5ab5905606282f0.jpg

krenuli oko pola 2 iz Ns i nekih 13 sati puta...sa poprilicnim guzvama na granici. Na nasoj/mak granici koliko je guzva bila odlucim da mak/greece predjem na Dojranu...manja guzva ali nema puno kola tim putem, pa nisam imao koga da pratim kako bih izbegao policiju pa sam striktno postovao ogranicenja i smorio se. Utisci malo kasnije...odoh sada na gyros i mythos :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin lep provod i uživaj :)

 

 

Nema potrebe to da radis. Imas menjacnicu na granici a i prva pumpa menja, doduse po nesto nizem kursu.

Hvala :) Ali negde sam pročitao da menjačnica ne radi tokom noći ili je to bajata vest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva pumpa posle granice. Tu sipaš gorivo i uzmeš denare. Prosto da prostije ne može.

Ako hoćeš zvaničnu menjačnicu , onda se najavi ranije i da budim Meri Antevsku u Kumanovu. Mada ako ideš da Majom ja bi na tvom mestu izbegao Meri.

Dalje kad proletiš Makedoniju skoro na samoj granici sa Grčkom imaš pumpu (kod kazina) i tu dopuniš rezervoar.

 

Screenshot_2015_07_19_17_45_50.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaha  :D

 

Koja je to pumpa? Mada koliko sam čuo u MK su sve pumpe manje-više istog kvaliteta za razliku od naših.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin lep provod i uživaj :)

Nema potrebe to da radis. Imas menjacnicu na granici a i prva pumpa menja, doduse po nesto nizem kursu.

Hvala :) Ali negde sam pročitao da menjačnica ne radi tokom noći ili je to bajata vest?
Nisam siguran. Mislim da sam menjao nesto oko 7 ujutru subotom ili nedeljom prosle godine. Ove me mrzelo da svracam pa sam promenio na prvoj pumpi. Nesto je nizi kurs na pumpi ali to nije mnogo bitno na 30-50 eur...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaha  :D

 

Koja je to pumpa? Mada koliko sam čuo u MK su sve pumpe manje-više istog kvaliteta za razliku od naših.

 

Prva posle granice, ne možeš da omašiš. Uzmi 400 denara a gorivo i onako plaćaš u evrima. Po meni u povratku izbegni pumpu u Kumanovu na auto putu (oba puta mi je palio za vodu u filteru) i toči na sledećoj odnosno na onoj gde si po ulasku menjao denare. Jedste da je u kontra smeru ali tu imaš isključenje. 

 

Screenshot_2015_07_19_20_23_54.jpg

 

Koliko se sećam kurs je 60 denara za 1 evro što znači 200 denara za putarinu (60 + 80+ 60) dođe oko 3,35 e . Dok makedonci naplaćuju u evrima 3 x 1,5 e dakle 4,5 e.

 

SAT_patrola_2.jpg SAT_patrola_3.jpg SAT_patrola_4.jpg SAT_patrola_5.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhaha  :D

 

Koja je to pumpa? Mada koliko sam čuo u MK su sve pumpe manje-više istog kvaliteta za razliku od naših.

i kod nas je istog kvaliteta, samo sto je slabog  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BiH je dugo pre nas D2 i ED bio skuplji od bilo kog benzina. Kod njih su sad cene skoro izjednačene... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ja sam isao preko Bugarske za Tasos. Na Bugarskoj granici zadrzavanje je manje od 30 min. Kad se predje bugarska granica putevi su stvarno super. Vinjeta se kupuje odmah posle granice cena 5 EUR. Posle prolazka Sofije pocinje autoput, pun profil 3 trake, nivo kao autoban, njega prati magistrala koja je isto lepo uradjena al ima mnogo turaka i albanaca sa sleperima kojima se mnogo zuri pa preticu gde stignu sto moze biti opasno (bilo je par trenutaka boze pomozi). Sto se pandura tice u bugarskoj, isreno za ceo put video sam 3 patrole. Sve 3 su pile pivo u haldu xD Ima i kamera za brzinu ali isto tako ima i znak za njih. Par tih kamera sam prosao brze od ogranicenja al na granici nista nije bilo.... valjda ne rade ili sam imao srece. Kada smo presli Grcku granicu reslili smo da idemo preko Seresa, Drame do Kavale pa do Keramotija na trajekt (po preporuci SAT+ patrole). Na granici zadravanje je bukvalno 15min jer nema kontrola na bugarskoj strani samo na Grckoj. Ogranicenje je u vecini slucajeva 90 km/h posto je magistrala. E sad ide katastrofa. Kada se predje granica putevi su u teskom raspadanju. U poredjenju nasi putevi su ZLATNI. Sve je krater do kratera. Ne moze da se ide preko 30km/h - 40km/h u suprotnom ode guma/felna/trap itd. I tako je ceo put do Kavale. Put je bio prazan, bukvano prazan, video sam 10-15 automobila sve zajedno za ceo put do Kavale. Bukvalno ides putem koji nikad da se zavrsi. Usput imaju pumpe al nijedna nece da da da se ide u wc (devojka xD ) samo vicu NO NO, to moze da bude problem. Moja preporuka je ako ste vec resili da idete preko Bugarske da se ide preko autoputa ka Solunu, jeste duzi put al ce te stici barem 2 sata brze nego ovako. Sto mu dodje opet isto ko da se ide preko makedonije. I jos ako idete na tasos, preporucijem da sipate gorivo pre trajekta jer su cene na ostrvu vece za 10-15 centi. Primera radi ja sam sipao na EKO pumpi pre Keramotija euro dizel po ceni 1.11 EUR/l.  Ja se vracam preko makedonije em je auto put, em je brze, jeste da je cekanje na granici duze al stvarno oni putevi su da se izbodes. Za sad je sigurno u makedoniji, stvari su se smirilie tako da ne brinem za povratak. Nadam se da ce ovo da vam pomogne pri izboru puta.

Evo i par slika sa tasosa :)

11721871_10153469314283695_681348052_n.j11758841_10153461990158695_597871103_n.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi noćas krećemo preko Makedonije. Nadam se da neće trajati preko 8 sati sve zajedno,mada videćemo već.

 

Samo mi je žao što nisam stigao tempomat da ubacim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću prelaziti ograničenja svakako pa kad god da stignemo.

A i video sam da šta god radio ne mogu da imam prosečnu brzinu ispod 95 i preko 105km/h tako da je manje-više svejedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet za putnike preko Makedonije (iz ličnog iskustva) - izbegavajte poslednju pumpu u Makedoniji (Okta)! Prošle godine su mi "sipali" više goriva nego što može da stane u rezervoar, a i tu je najveća gužva. Preporučujem Mak Petrol Udovo:

 

https://www.google.rs/maps/place/Makpetrol/@41.3340121,22.4500371,5554m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x13561a6ee9f8316b:0xf0709a150cf5707f?hl=en

 

Inače, dizel na Mak Petrol pumpama je oko 103 dinara. Ja gorivo plaćam debitnom karticom vezanom za dinarski račun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste obavezan samo za BiH i MK, al gde cu da se natezem sa pandurom u BG ili bilo gde drugde dal je obavezan ili ne. Ovako sam pokriven sa svake strane :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...