Jump to content
FAS Goran
munja100

Koliko para trošite na održavanje automobila?

Recommended Posts

E ima da racunamm i jelkicu kad kupim, samo zbog vas dvojice sto se drzite naslova :)

Ja je racunam...

A inace sam odvojeno dao cenu odrzavanja, goriva i pranja, za one koji nisu dobro videli.

To sve zajedno meni govori koliko me kosta auto!  

E ,sad bas nisam dodao i amortizaciju (tako se kaze) ali ima vremena...

Edited by Ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni nije realno računati unapred koliko ćete da se vozite sa kolima jer jednostavno nije moguće predvideti neki kvar, izbušenu gumu, sudar, obaveze u narednih 5 godina i slično. Štaviše, ne mora ni takva okolnost da bude. Može jednostavno da vam izleti bolji auto u zamenu bez doplate i da pristanete.

 

Što se isplativosti tiče složiću se sa Markom. Neke brojke i nisu više bitne kada mogu da izađem napolje u 10 uveče i vratim se u 4 bez brige da li ću moći da nađem taxi ili noćni autobus. Evo sada imam predavanja četvrtkom od 8-10. Nije nešto previše kasno, ali verujte da nije ni jednostavno autobusom doći u pola 11 sa Voždovca do Batajnice. Sa druge strane kolima za manje od 20min sam kod kuće.

 

A što se kilometraže tiče ja sam na nekih ~9-10 000km godišnje što nije nešto previše, ali svakako će se povećati kada krene traženje posla/honorarni rad ili bilo šta drugo zbog čega ću morati više da se krećem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce mi auto? Ako hocu iz NS do SD, prva stvar je da nema direktnog busa, voza,.....sta god! Nema! Treba mi bus do zeleznicke, voz do BGa, pa bus do Sda, i onda opet neki bus/taxi do kuce u SD. To je 1000din i 4-5h putovanja(da odem i vratim se, ode mi pola dana od 2 dana vikenda). 

Puntom na gas- 1000din i 2 sata. Racunica postaje jasna kad idem sa lepsom polovinom u sd. Da podvucem crtu 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Nisam toliko bogat vremenom i zivcima da ne smem da dozvolim da nemam auto koji je u svakom trenutku ispravan! 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Gile!

 

Dok imam novac da redovno odrzavam auto vozicu ga i uzivacu i necu se obazirati koliko sta kosta (naravno gledam uvek da deo bude kvalitetan ali ne bas i onaj najskuplji uvek sam gledao neku zlatnu sredinu) !

 

Ako ne daj Boze ne budem nekad bio u mogucnosti da mu na vreme menjam sve sta treba necu ga ni voziti...

 

A inace za godinu i kusur dana od kad imam auto otislo je na njega oko 1.100 do 1.300 eur sigurno, verovatno i vise ali nisam se ubijao sa racunicom da me ne zaboli glava :laughing: :laughing: :laughing:


I samo da dodam da je to prva godina kako imam ovaj auto tako da ove godine ocekujem znatno manje ulaganja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...Stilo kupljen u mart 2012 i do sad zamenjeno gomilu stvari pa da pocnem da nabrajam.Posto zivim u Italiji cene su ove.Prve godine zamenjena sva 4 amortizera 240€ i ruke 100€,veliki servis uradjen u Vrnjackoj banji i kosta je sa rukama oko 13000 dinara ,plus pre toga mali servis u Italiji 80€ i dve prednje viljuske i ramena 440€.Pre 2 meseca zamenjen zamajac nasao na ebay-y 80€,set kvacila sa druk lezajem 220€,ruke 150€.I jos zamenjena 3 nosaca motora,termostat,spaner i kais na alternatoru 180€.I to je to.Ala sam se nadavao para,strasno.

1640€,mogao sam da kupim jos jedan Stilo.Boli me glava od ovog racunanja sad.Uffffff

A da i glavcina levog zadnjeg tocka,4 diska i 4 plocice.To je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolacolic, kad krenes da sabiras, osi otpadaju. ALi uvek se kaze da je auto jedan clan porodice. Nego da si kupio tog drugog stila i krenuo i u njega da ulazes upao bi u beskonačnu petlju - 

circulus vitiosus

 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno usi odpadaju.Nego sad sam ako bog da miran neku godinu a posle se kupuje Croma 2010 godiste ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazim preko 30 000 godisnje, pa na odrzavanje dajem mnogo. 3x mali servis = skoro 200e, veliki jednom u 2 godine (100e godisnje), gume, trap, klima, neplanirani troskovi... Muka ziva :)

P.S. Srecom jeftino prolazim za 17ice kod ticme :p

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...Stilo kupljen u mart 2012 i do sad zamenjeno gomilu stvari pa da pocnem da nabrajam.Posto zivim u Italiji cene su ove.Prve godine zamenjena sva 4 amortizera 240€ i ruke 100€,veliki servis uradjen u Vrnjackoj banji i kosta je sa rukama oko 13000 dinara ,plus pre toga mali servis u Italiji 80€ i dve prednje viljuske i ramena 440€.Pre 2 meseca zamenjen zamajac nasao na ebay-y 80€,set kvacila sa druk lezajem 220€,ruke 150€.I jos zamenjena 3 nosaca motora,termostat,spaner i kais na alternatoru 180€.I to je to.Ala sam se nadavao para,strasno.

1640€,mogao sam da kupim jos jedan Stilo.Boli me glava od ovog racunanja sad.Uffffff

A da i glavcina levog zadnjeg tocka,4 diska i 4 plocice.To je sve.

Gde to ima veliki servis za 13000?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Vrnjackoj banji :-)

Delovi bili 10000 i ruke 3000.Tj 1000 dinara po satu ili 3 sata rada.

Auto delovi Bo-Bo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas, koji auto vozis? Ispada da na 60000 radis veliki servis. Zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megan 1.9 dizel. Radim na 60 000 jer sam toliku garanciju dobio od majstora, mada mi je prodavac delova rekao da mogu da guram i 80 000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Vrnjackoj banji :-)

Delovi bili 10000 i ruke 3000.Tj 1000 dinara po satu ili 3 sata rada.

Auto delovi Bo-Bo :-)

 

Koji majstor ti je radio servis u Banji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...Stilo kupljen u mart 2012 i do sad zamenjeno gomilu stvari pa da pocnem da nabrajam.Posto zivim u Italiji cene su ove.Prve godine zamenjena sva 4 amortizera 240€ i ruke 100€,veliki servis uradjen u Vrnjackoj banji i kosta je sa rukama oko 13000 dinara ,plus pre toga mali servis u Italiji 80€ i dve prednje viljuske i ramena 440€.Pre 2 meseca zamenjen zamajac nasao na ebay-y 80€,set kvacila sa druk lezajem 220€,ruke 150€.I jos zamenjena 3 nosaca motora,termostat,spaner i kais na alternatoru 180€.I to je to.Ala sam se nadavao para,strasno.1640€,mogao sam da kupim jos jedan Stilo.Boli me glava od ovog racunanja sad.UffffffA da i glavcina levog zadnjeg tocka,4 diska i 4 plocice.To je sve.

Kad kupis jos jednog stila za te pare, racunaj da i u njega moras da ulozis jos bar 1000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod koleta set za veliki servis za stilo, bravo 1.9MTJ 8V ja platio sa antifrizom 12000 i ruke ispale 3000 kod majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milan-jtd njihov majstor iz bo-bo auto delova.To je bilo 2012.Sad mislim da on ne radi vise za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki servis u Banji=mali u Italiji  :laughing: 


@nikolacolic Koliko si presao sa Stilom za te 2 god. koliko je kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstora ne znam ali i ja sam delove kupovao u Bo-bo_u i nikada problem.

Tako je i jedan clan familije koji zivi u Sloveniji servisirao Peugeot 206 kada dodje u Srbiju, sve zameni za trecinu cene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg Pa bre veliki u banji zato sto je jeftinije a mali ovde zato sto obrni okreni skoro ista cena.

Pa bre presao sam 30000 za 2 godine.Sto i nije puno.A skoro pola te kilometraze ima na auto putu.

O to presao 30000 jer za te 2 godine mi je posao bio na 7 km od kuce.Znaci dnevno oko 15km.Sad radim malo dalje i prelazim svaki dan 40km.

Ali sad je Stilozza upakovan i zategnut pod konac i miran sam ako bog da duze vreme da ne ulozim ne centa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i jedan clan familije koji zivi u Sloveniji servisirao Peugeot 206 kada dodje u Srbiju, sve zameni za trecinu cene!

Isprica mi majstor Nesa kod koga odrzavam auto, otprilike slicnu pricu. Ima musteriju koja radi u Sloveniji, a sve od odrzavanja radi ovde koliko je u mogucnosti. Kaze mi da je tamo mali servis za JTD oko 200 EUR, ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam za coveka koji iz holandije dolazi dva puta godisnje u srbiju i odrzava insigniju kod bivseg majstora kod koga sam odrzavao astru, kaze da mu je toliko jeftinije da je to strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno da je jeftinije.Ovde u Italiji je 35€ radni sat.Pa ti kaze za veliki servis oko pet sati plus delovi oko 500€ pa vidi.A mali servis samo stp kostaju vise ruke tj platis 35€ sat vremena o uradi mali servis.

A cene ulja,kaisa,itd iste kao u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde radni sat od 3 evra pa naviše. A plate u proseku 300 pa naviše i naniže. Tako da je odnos sličan. 

Nego kako te viljuške toliko ispale ? 440 e. Za tamo nema kao kod VW  nekih akcija za delove. Ovde je original viljuška kod ovlašćenih 12 000 din ili 104 e.


i dve prednje viljuske i ramena 440€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...