Jump to content
FAS Goran
munja100

Koliko para trošite na održavanje automobila?

Recommended Posts

Dok sam vozio prethodna kola pisao sam u telefon sta sam menjao, kog datuma i na kolikoj kilometrazi.

 

Za ova - za sada nova, uskoro ce im godinu dana, jos nista nisam menjao, ali sve racune za gorivo uredno cuvam... tj. cuva mi knjigovodja, posto sve placam sa racuna firme.. rok koliko moram cuvati racune je bar 5 god, ...kad budem prodavao dacu mu pun registrator racuna, pa koga ne mrzi nek analizira... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nepune 4 godine koliko je auto kod mene, 280 000 din sam dao na popravke, odrzavanje i registracije....

 

Za 60 000 km, sve zaokruzujem, 540 000 din za gorivo!!! EJ BRE!!! Pa odakle mi te pare nemam pojma!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bogami prve godine imao poprilično ulaganja, iako je nov auto u pitanju.

Registracija - 220e

Kasko - 300e

Meta alarm - 220e

Folije za stakla - 110e

Armster - 90e

Ulje 2l - 10e

Sigurnosni šrafovi - 15e

Patosnice - 20e

Turtle wax šampon - 20e

-------------

Cca 1000e

Druge godine očekuje me:

Registracija - 170e

Prvi servis - 120e

Kasko - 250e

--------------

Cca 550e

U naredne dve godine planiram još i sledeće investicije, al otom potom:

Alu felne 16''

Zimske gume 16''

Morimoto projektori + xenoni

Crna folija za krov i retrovizor

Parking senzori ili kamerica

Podsećam auto sam platio 11750e.

Skupa stavka u zivotu je automobil, al merak nema cenu!

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale nacionale:

registracija i glupi kasko ne spadaju nikako u odžavanje. To su ti troškovi, valjda.

Ulje 2L??? Pa to je kada vozite te kante sa 1.4 :p koje srkuću ulje, pa morate da dolivate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gorivo i kasko nisu ODRŽAVANJE, kako jelte, glasi naslov teme. Trošim koliko moram, tj da mi auto bude bezbedan i siguran, i da mogu da sednem u njega kada poželim i odvezem se gde hoću. Dobro da neko nije napisao da je potrošio 300 dindži na pljeskavicu koju je pojeo dok je čekao kod majstora, a coca cola je već extra luksuz, kao alu felne na primer :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 cd plejera za 4 godine??? Pa šta ti radiš čoveče. Ja od 2007 imam neki Sony sa USB, radi da ga ne urekne, ko zmaj. CD samo štrika, nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, malo sam prevideo tj. pogrešno razumeo šta tačno piše u naslovu pa sam ispao pglu i ispisao sve troškove vezane za auto.

Onda možemo da kažemo da sam dosuo pola litre ulja i da imam prvi servis u maju što znači da su mi ukupni troškovi održavanja manji od 150 evra.

Onda i nije tako loše jovanoviću za 1.4 kantu?

Sent from my Nexus 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 cd plejera za 4 godine??? Pa šta ti radiš čoveče. Ja od 2007 imam neki Sony sa USB, radi da ga ne urekne, ko zmaj. CD samo štrika, nema problema.

 

pa tako jedan kupis, drugi prodas i tako u krug ... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj Jovanovica da diras, ipak on vozi ''budzenog''  brava :w00t:

Eh kamo sreće da je budžen u pozitivnom smislu, kao na primer da ispoliram usis, metem dizne koje mogu više nafte da izbace, pravi a ne ganci izduv, neko profi vešanje... Nemam ni alu felne jbt. Auto je samo čipovan, nema katalizator i blokiran je EGR, što nije nikakvo budženje već iznuđen korak za auto koji je 2001. Zato nemam problema da ne ureknem, i trudim se da mi auto bude ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, jbg. Gde da se ljutim, jer ko se ljuti uvalim mu..... :p

Ma vise sam batalio estetiku spolja, sav je izgreban i ocukan od idiota na parkinzima. Taman sredim nesto, ofarbam krilo na primer, ili haubu, i posle par dana neko ga ocesao, i to sam uvek bio parkiran iskljucivo na parking mestu. Ma jebe mi se vise, ali ponekad stvarno imam zelju da vozim neki stari nisan patrol, u poluraspalom stanju, i da me je briga bas, i da se svi sklanjaju kada udjem u raskrsnicu, i da polupam sve glupace koje voze pug 206, opel corse i slicno, a ne mogu da se isparkiraju a da ne zakace nekog.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad neko pomene parkinge najezim se - kako ljudi otvaraju vrata - nemam reci... :realmad:

Dzaba tu poliranje, odrzavanje... Auto mi za godinu dana izgleda ko da ga je neko sacmarom gadjao... samo sto je lepo grupisao pogotke - sve u vrata!   :crazy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda možemo da kažemo da sam dosuo pola litre ulja i da imam prvi servis u maju što znači da su mi ukupni troškovi održavanja manji od 150 evra.

Onda i nije tako loše jovanoviću za 1.4 kantu?

 

Po mojoj računici tvoj auto košta (12300e+ (prosečna potrošnja *kilometraža/100)*CenaGorivaUEvrima)/ kilometraža i dobiješ cenu po kilometru. To je za mene prava računica. Ukupni rashodi podeljeni sa kilometražom i vidiš koliko te zaista košta da se voziš. Ja računam tu i styling, muziku, nalepnice, pranja i sve živo.

 

Inače, nije preporučljivo računati jer se često dođe do zaključka da se više isplati ići taxi-jem nego kolima svuda :)

 

Mene trenutno izađe Stilo po kilometru ~0.4e po toj računici tako da sam srećan pošto je sada već debelo jeftiniji od taxi-ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako jeftiniji, pa koliko naplacuju taxisti po Bg? Mi vozimo minibuseve po 50din km?
Skoro sam bio na vikend u Gm a smesten sam bio u hotelu na Rudniku, tacno 16km od grada. U 1:30h je taksista dosao po coveka i odvezao ga na a.stanicu za 650din! Ja mu licno nasao taxi. 32km ej!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na stanici taksista sam stane i pokupi ljude sa stanice po ceni karte ... jednog ili dvoje ili troje... nije bitno samo da se ne vraca prazan

A secam se da mi je taksista na autobuskoj u beogradu trazio 1000 dinara do hrama da me odveze ... jos 2008 godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start 170 din.

I Tariff 65 din.

II Tariff ** 85 din.

III Tariff *** 130 din.

1 hour waiting  750 din.

 

 

Pink Taksi ovo kaže. Ja sebi računam drugu tarifu pošto uglavnom vozim posle 22h tako da ispadne fina razlika u korist Stila :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ih i ima kao .. :)  Da ih nema 3 puta više nego što bi trebalo i da ne pokušavaju da im pobegdnu,da ih opkljačkaju, otmu im auto i slično bio bi to posao koji bi fina primanja donosio, ovako nisam baš siguran koliko se ljudima isplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...