Jump to content
FAS Goran
munja100

Koliko para trošite na održavanje automobila?

Recommended Posts

Ja prvi ne mogu da cuvam racune. Jednostavno nemam tu naviku. Ali se vidi po stanju auta dal je odrzavan il nije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne cuvam, vodim neku evidenciju, kad uradim nesto zapisem u jednu svesku, datum, kilometrazu, cenu i sta sam menjao i tako ... cisto da ja znam sta sam radio i sta cu da radim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj i sa mnom, imam jedan mali notes u kaseti i piše se na kojoj je kilometraži šta rađeno, čisto radi sebe da se ne zaboravim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam svesku A4 formata ... i to cuvam kuci, pa kad sam kod majstora zapisem na papiricu i onda prepisem kuci :D 

 

mada znam da je radjen i veliki servis i set kvacila, diskovi, plocice, dobosi ... ulje menjam redovno, zamenjen i antifriz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato odprilike ostaje samo da kupujemo automobile od ljudi sa foruma. Bogu hvala kolege sa foruma menjaju kola, pa je uvek lakse odluciti se za neki auto sa foruma nego za neki sa placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj i sa mnom, imam jedan mali notes u kaseti i piše se na kojoj je kilometraži šta rađeno, čisto radi sebe da se ne zaboravim..

 

 

Ni ja ne cuvam, vodim neku evidenciju, kad uradim nesto zapisem u jednu svesku, datum, kilometrazu, cenu i sta sam menjao i tako ... cisto da ja znam sta sam radio i sta cu da radim ...

 

 

Ja pored servisa i popravki/zameni delova pisem i kad sipam tng, posto u 95% slucajeva sipam do cepa...I tako vec 20 000km...Neki mi kazu da sam bolestan.:-)

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm tabela u exelu sa svim troskovima odrzavanja i zamenjenim delovima od prvog dana :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve bre sveske, jeste li vi čuli za servise knjižice  :laughing:

 

Ja račune obično pakujem u servisnu, pa kad je otvoriš i razlete se računi po kolima, ma milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za excel. Bukvalno da se oduzmeš kada izbaci krajnju cifru. Kada pogledam tu brojku pitam se odakle meni ovolike pare  :laughing:

 

Inače, koliko cenite da vrede naši Stilići? Baš se ubeđujem sa drugarom koliko vredi održavan Stilo, bez obzira na krševe ja bih i sada održavanog Stila platio preko 3000e

 

Ja sam jednom racunao za Punta sve cega sam mogao da se setim ... oko 4000e za 3 godine ako se dobro secam :D

 

racunam i neki prosek goriva, i bukvalno sve sto sam kupio ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro me jedan poznanik pita "jesi dao 2000€ da ti Stilo izgleda onako"?

 

Sednem, bacim na papir:

 

presvlacenje volana

rucica menjaca

promena osvetljenja

beli znakovi/stikeri

tamna stakla

tamni stopovi

xenoni

felne

farbanje celjusti

lip

vetrobrani

folija na krovu

 

420€ :D

 

ocekivao sam duplo bar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti se ne računaš ti si ozbiljan trgovac... ti i gume kupuješ duplo jeftinije... taman toliko koliko si očekivao :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine :)

 

Gume ne racunam jer sve jedno moram da kupim gume. Jedino da ubacim razliku u ceni 16" i 17" jer je to razlika u hirovitosti.

 

Gume, delovi trapa, mali i veliki servisi, gorivo.... to je potrosni materijal i ako hoces da vozis auto-pomiri se sa tim.

 

Nekako razdvajam troskove odrzavanja auta u max tehnicki ispravnom i bezbednom stanju, od ovih hirovitih troskova koji nisu morali da se dese.

 

Takodje, ovih 420€ koje sam naveo, su realnih 500-600€ ako se kupuje po realnim cenama i ne ceka 2 godine...

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom racunao za Punta sve cega sam mogao da se setim ... oko 4000e za 3 godine ako se dobro secam :D

 

Baš sam na to mislio, čovek ni ne zna koliko novca ima dok ne preračuna koliko je u auto otišlo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odštampao  uputstvo za Punta na srpskom, ubacio ga u onaj džep suvozačkog sedišta  i na kraju tog uputstva  gde stoji rubrika beleške pišem kad sam nešto u autu promenio i zaheftam račune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da se upisem :) Za pune 4 godine sam uradio sledece : dva velika servisa, minimum jedan mali servis godisnje, set kvacila, zamajac, servo volana, dva seta alu felni, dva seta guma, kocnice dva puta, ukratko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potroseno boga oca i na servise,gume,a boga mi i na pranje i lickanje xD

Kod mene je u posedu vec nekih 7 godina,imam  u servisnoj knjizici kad je sta menjano,a i kod mene u svescici i najmanja glupost je zabelezena...tako da je bolje da ne racunam,manje boli :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad je devojka nekom zenskom matematikom zaracunala da me gorivo za to vreme oko 3 godine kostalo oko 12ooo evra, doslo mi da skrkam auto sa mosta u Dunav :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...