Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Meni je diler rekao da čim iz fabrike jave da je auto gotov, već sutradan mogu da ga dopreme (ako ja iskeširam odmah, naravno). Kako, ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Čim jave da je gotov" i dobijen broj šasije, očigledno nije ista stvar. Valjda kad završe sa kolima i spreme ga za transport izdaju tu famoznu fakturu. Kako god, čekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas platio, koliko god pljuvali ljude iz call centra ja imam jako prijatno iskustvo sa jednom divnom Tatjanom, bez ijednog laznog obecanja, uz komentar provericu i javicu vam se, tako je i bilo, da bi naknadno zvala da proveri da li me je zvao diler . Naravno da mi je ovaj forum pomogao jer sam ih nagazio kako neko ko je narucio kola dve nedelje posle mene dobija auto pre mene.  Sad cekanje da stigne, ja samo mogu da se nadam da ce stici sledece nedelje jer mi pocinje godisnji pa se pakujem na put.Da li smem da pitam ako je neko uplacivao kasko kako je prosao??? imam ponudu 380 jura sa 5% ucesca ili 50 evra minimum, i jednostavno mi rekose da nize ne moze, i ovo je preko poznanstva.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao!

Broj šasije znači da je automobil proizveden. Faktura je zapravo račun na kome piše šta ste kupili (broj šasije, oprema) i izdaje je auto kuća. Kasko kod AMS 5% učešća u šteti minimalno 50€ na 12 rata platio 37294din, ali na prethodne 3 polise nisam imao štete. Čeka se saobraćajna do 15 dana, atest za plin tvrde do 10ak dana, s tim da ću ja morati da odvezem automobil kod njih na pregled.

Sada moram da idem da se igram, više priče večeras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo puni kasko u DDOR bez ucesca za 3200din mesecno. Tako da pronjuskajte jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ima boljih rekordera od mene :)

Danas 71 dan čekanja, i najzad sam seo u svoj auto.... :guitar::fun::thumbsup::sorcerer:

Prvi utisci su da je odličan, međutim...

Ima tu poneka sitnica koja je promakla inženjerima. Naprimer vezice (koje će da popucaju za max 2 godine) drže crevo za prskalice šoferke, poklopci na alu felnama su katastrofalnog kvaliteta i još poneka sitnica. Kvalitet izrade je dosta ispod Stila koji sam vozio pre ovog. Ali ja sam ipak prezadovoljan.

Biće šusplehova, ali original će koštati oko 12000 dinara, ali biće i kopija koje će biti oko 2-3000.

Od poklona sam dobio: Patosnice (platnene), sigurnosne šrafove, komplet prvu pomoć, trougao, prsluk, sajlu... i toliko prazan rezervoar da sam mislio da neću stići do benzinske pumpe oko 5km daleko.

 

P.S. Nesho predlog da napraviš negde podforum za 500L, sa utiscima pitanjima i ostalim stvarima nevezanim za kupovinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabava počinje sa 150 ks, bez toga ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho predlog da napraviš negde podforum za 500L, sa utiscima pitanjima i ostalim stvarima nevezanim za kupovinu...

Slazem se! Namnozilo nas se sa 500l, a kako stvari stoje bice nas i vise :)

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, drugi ljudi su iznosili utiske u kojima su kudili call centar, mislio sam da je posteno da kao neko ko je zadovoljan odnosom prema musteriji napise nesto pozitivno, a u svakom mom postu je bilo nesto vezano sa kupovinu, idi unazad i videces, ako nista ono bar iskustva sa kasko osiguranjem, ne vidim zasto bi to islo u poseban podforum obzirom da verujem da ljude koji kupuju kola i dodju da procitaju iskustva drugih  to isto moze da interesuje. To sto ne sedim za kompom  i ne zakukavam sto mi kasni auto nego postavim konkretno pitanje i komentar --- je li to razlog da otvaram podforum????

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde da se postavljaju pitanja tipa "Ima li auto sinhron za rikverc - posto umem ma omanem pa krči?"...? Ovde ili gde već?

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte ovu temu doživljavati kao ''svaštaru'' i pisati zato sve što vas zanima oko 500L.

Imate deo za tehnička pitanja

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=18

Tu imate deo ostali Fiat modeli i otvarajte teme tu. Kad u tom delu bude par desetina tema o 500L, onda će se otvoriti novi podforum u okviru tehničkih pitanja za 500L.

 

Izdvojeno ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60144

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60145

 

 

@ nesha79

Opusti se, niko se nije ni obratio tebi, to što je nečiji post (odgovor) ispod tvog ne znači automatski da se tebi obraća. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ovom drugom Nesi se izvinjavam ako se osetio prozvanim - nikakve namere nije bilo :rolleyes:

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li smem da pitam ako je neko uplacivao kasko kako je prosao??? imam ponudu 380 jura sa 5% ucesca ili 50 evra minimum, i jednostavno mi rekose da nize ne moze, i ovo je preko poznanstva.... :)

ja sam izgleda najbolje prosao za kasko . u DDORu 33000 bez mog ucesca, mada je to sa sajamskim popustom i sa popustom za kes placanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ovom drugom Nesi se izvinjavam ako se osetio prozvanim - nikakve namere nije bilo :rolleyes:

tapatok 2

sad ukapirah da je pitanje bilo upuceno adminu, ali je bilo ispod mog komentara pa sam pogresno razumeo koa podje.........moja greska, izvinjenje i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li smem da pitam ako je neko uplacivao kasko kako je prosao??? imam ponudu 380 jura sa 5% ucesca ili 50 evra minimum, i jednostavno mi rekose da nize ne moze, i ovo je preko poznanstva.... :)

ja sam izgleda najbolje prosao za kasko . u DDORu 33000 bez mog ucesca, mada je to sa sajamskim popustom i sa popustom za kes placanje

 

 

33000 full kasko, 0% ucesca, DDOR  NS, plus cas u Navaku xexexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj poslovnci DDOR-a ste dobili te ponude od 33.000? Bio sam juče kod njih u Bul. Z. Đinđića na Novom Beogradu i izračunali su mi sa svim popustima (i na gotovinsko plaćanje i to što imam dozvolu preko 15 godina) 359 evra. Možda je malo skuplje jer je moj benzinac sa oba paketa dodatne opreme (12600 evra) ali opet mi se čini da je prevelika razlika u odnosu na vašu premiju.

Inače, juče mi javili da je stigao auto, danas bih da završim kasko pa bih molio da mi brzo odgovorite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel ta ponuda bez učešća u šteti ili sa učešćem, pošto se ja još lomim gde i kako????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ucesca u steti kako sam vec napisao. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ucesca u steti kako sam vec napisao. :-)

 

A u kojoj poslovnici DDOR-a?

EDIT: sad vidim da si u Novom Sadu, interesuje me za BG :)

Edited by TinkyWinky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo 5%, 100e za 26000din na 12 rata al pošto ne postoji takva ponuda više neću ni da pišem koje je (poznato) osiguranje. Čisto da se hvalim :)

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo kasko kod UNIQA osiguranja za 306.51 eura, na 12 rata (osnovni model auta od 10.900 eura) sa ucescem u steti od 5% min. 100 eura. Sto se tice ponuda koje dobijete BEZ UCESCA, proverite samo da li je za svaku stetu bez ucesca ili samo za prvu, pa vam posle naplate (kod druge, trece, ne daj boze) i za tu prvu.

Pozdrav i da niko od nas ne dodje u situaciju da mora da naplacuje stetu od osiguranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se oglasim... Narucio sam danas 500L kod Koleta u Zemunu. Crni, paket 1, 1.4 benzinac+ugradnja plina. Sad ostaje cekanje. Rekli su mi da moze da se dogodi da isporuka traje i duze od 60 dana, jer je avgust mesec neradan u fabrici (u sta jako tesko mogu da poverujem)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ucesca u steti je bez ucesca u steti. Postoje bonusi, kada ne aktivirate kasko godinu dana i malusi, tj ako u toku godine ate kasko tri ili vise puta. Konkretno kod DDOR je tako. Dakle ne ucestvujete u steti nikad, dva puta nista, treci put u osiguranoj godini bi vec morali platiti punu premiju, tj tih 350e ako zelite kasko. Ali zar nema tema o kasko? Meni je bilo bzv da uzmem to sa ucescem u steti. Jer svaka steta do tih 50-100e pada na vas. Tj ratkapne, grebanja, te manje ali cesce stete. A posto nemam garazu bolje mi je da dam 10e vise mesecno i ne razmisljam. Sad ako neko kaze pa sta ako te tri puta ogrebu? Sacekas kraj godine i naplatis kao jednu stetu;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...