Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Kaparisao sam u AK Kole 500l 1.6 + paket 1, 20 .6 ,nisu me zvali.Bio sam strpljiv ali kad vidim sampiona,dobio auto danas,vise nisam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
springboy-hvala!

Kao što rekoh- čekam ih sutra!

A mene čeka 500l u salonu....pohvaljujem  dilera u salonu Nikom KG!Još ako nešto pokloni gratis...bar privesak za ključeve ili :ice:  :guitar: biće najbolji!Šala,zaista su super :yes ! :clap: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu sam parking senzore doplatio 150 evra. U autu je ostalo uputstvo za montažu, vidim da su senzori original Fiatovi. Prilicno su glasni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam guglao na netu goodyear-ove i continental-ove gume su u istom cenovnom rangu , oko 9.000 dinara. nemoguce da su toliko razlicite u kvalitetu????



Srbija----platih 1 ratu za kola, a jos ih nisam preuzeo :)

Edited by nesha79

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 150e parking senzori bi trebali sami da parkiraju. Na picassu sam sam ugradio sa displejem izaslo me 40e, 2piva dok sam montirao i sljakaju evo peta godina....a samo zvucni signal  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam fabričke senzore, malo su tiši, ali se čuje sasvim dovoljno. Nisam probao da pojačavam i smanjujem muziku da vidim da li će se i oni pojačati, probaću sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@etibor

Kada kažeš fabričke, da li misliš na senzore koji su ugrađeni na traci u Kg ili naknadno u auto kući. I odakle dolazi zvuk, sa zvučnika audio sistema ili sa nekog bipera smeštenog negde u automobilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugrađuju se u auto kući. Imaju svoj zvučnik (barem kod mene koji nisam uzeo nijedan paket pa imam običan cd radio) i moram da ugasim muziku kad se parkiram koliko su "glasni".

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na odmoru u Crnoj Gori, pa evo mojih zapazanja. Udoban je, sedalni deo sedista je malo i kraci i uzi ali ne smeta. O snazi je vec bilo reci, da kazem o gorivu. Kad sam posao napunio sam ga do vrha i kad sam se vratio ponovo na istoj pumpi i istom automatu do vrha. Komp je pokazao prosecnu potrosnju od 5.8l ali je starom racunicom dobijena cifra od 6.4. Obzirom da pokazuje potrosnju po gradu od 8.9 stvarna potrosnja bi trebalo da iznosi 9.3. To nas tera da razmisljamo o tng. Kako sam cuo po novom pravilniku nece biti moguca ugradnja tocak boce. Ima li neko takvih saznanja?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i štedljive sijalice ne daju onakvo svetlo kakvo bi trebalo da bude   :) . Evo ja sam posle tri dizela odlučio da promenim. Još uvek ne mogu da ti kažem da li sam pogrešio ili ne, ali sam pre kupovine izračunao da je plin isplativiji, a automobil brži. Nego da li si merio potrošnju na čep ili govoriš o podacima sa bord-a. Moje iskustvo kaže da bord UVEK laže na štetu vozača. Na Aurisu od minimalih 0,3 litara do 0,8 litara. Recimo pokaže mi u januaru potrošnju od 7,3 a ja izračunam 8,1 (ubeđen sam da gorivo potrošeno u Webasto ne računa i slično).

 

 

Da citiram sam sebe :)  Gde bi bili rezervoari za tng nego na mestu točka? Besmisleno je trošiti tovarni prostor na bocu?

Nego meni potrošnja stoji na 10  ;)

Edited by springboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče parking senzora FABRIČKIH ;) odnosno onih koji su ugrađeni u fabricu  :geek:  Paket 2...

Biper je negde kod volana i čuje se sve dok muziku ne pojačam (preko 20 na fabričkom radiju). Rekao bih da je isti biper koji služi za pištanje za pojas, overspeed itd. mada kada se otkači pojas u toku vožnje mnogo glasnije "bipuje"...

 

P.S. Juče mi se desilo da pored auta nađem jedno parčence gume, kao valjak i gledam "koji je ovo ....." kad ono jedan deo mog auta...

IMAG0318.jpg

http://s7.postimg.org/a0jtbdf7v/IMAG0318.jpg

Na svim vratima postoji ova mala gumica u ćošku kao odbojnik. Na desnoj strani na zadnjim vratima mi je otpala. Pogledam malo bolje a i na prednjim samo što nije. Pogledam levu stranu kola, tamo sve u redu.

Zaključak je sledeći:

:horse: koji je postavljao to sa desne strane auta nije postavio kako treba, pošto nije lepo ugurao gumu u rupicu da lepo upadne nego je samo "natako" da se kaže "eto postoji". Izem ti kontrolu kvaliteta...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razlikuju se tekstilne i gumene patosnice za 500L u odnosu na bilo koji drugi auto. Zato, imamo temu za to gde je sada i prebačen post:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41565&p=923335

Ne može se od teme na kojoj smo praviti ''kupusara'', tj. ''ae da ovde pričamo o svemu što ima veze sa 500L''...to jednostavno ne može. Hvala na razumevanju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto tu nije pisalo samo o patosnicama vec uglavnom o presvlakama a to nije beznacajna stvar jer se tice bezbednosti (bocni vazdusni jastuci). A i oni ljudi sto pisu tamo gde si prebacio, niko od njih nema 500L. U zdravlje ti bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 500L jedini sa vaz. jastucima u sedištima. Tema gde je prebačeno je ujedno i o presvlakama, i zamisli...istu dilemu su imali i ljudi npr. sa Stilom, Bravom, tj. mogu li presvlake na sedišta, hoće li to uticati na otvaranje jastuka ako zatreba, itd, itd...

Samo treba pročitati temu, eno izdvojio sam ti tamo i post (odgovor) koji treba da pročitaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P.S. Juče mi se desilo da pored auta nađem jedno parčence gume, kao valjak i gledam "koji je ovo ....." kad ono jedan deo mog auta...

 

ja sam juce primetio da je meni ta gumica iza vozacevih vrata ispala, sva sreca pa nicemu ne sluzi, a da su lose to odradili, jesu :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je postavljao to sa desne strane auta nije postavio kako treba, pošto nije lepo ugurao gumu u rupicu da lepo upadne nego je samo "natako" da se kaže "eto postoji". Izem ti kontrolu kvaliteta...

 

Ne moze kontrola kvaliteta ici za svakim radnikom i proveravati sve sto neko uradi. Onda bi za kontrolu trebalo skoro isto vremena (i ljudi) koliko je potrebno i da se nesto uradi. U redu je to za nesto veoma vazno - npr. proracune statickih konstrukcije mostova, zgrada... ali za gumice na kolima. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da je sve u fabrici automatizovano, ali samo da se "istorija" opet ne ponavlja i ne bude ono cuveno - "Kakva plata, takva vrata".

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao ferrari, porucen 17 maja, ja sam za ovih 15km od auto kuce zadovoljan, ispunjava ocekivanja,ali sam takodje primetio da kad otpustam kvacilo ( u leru ) motor kao da dodaje gas??????? inace samo da ga oblozim jastucima kao onaj u reklami pa u spic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce u AK KOLE preuzeo svoj auto. 03.06.kaparisan, tacno mesec dana koliko su mi i rekli da je rok za isporuku. 1.3 mjtd + P1. Registracija sa provizijom banke 17 700,00, 

Kasko Winer sa 5%- 39 000,00. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad otpustam kvacilo ( u leru ) motor kao da dodaje gas???????

To je normalno za dizelasa. Nema potrebe da dodajes veci gas pri kretanju pre nego sto pustis kvacilo, vec istovremeno sa pustanjem kvacila, I da se pazis na uzbrdicama, npr pri parkiranju - jer nece da uspori kad oduzmes gas vec odrzava svojih 1000 obrtaja. U prvoj mu je potpuno svejedno da li je ravno, nizbrdo ili uzbrdo, ne moras da dajes gas ili kocis ako pustis gas, sam ce drzati 1000 obrtaja (makar kod mene, ostali kazu da treba da bude 850, koliko je kod tebe?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaaaaaa, da je dizelas, nego benzinac  :)



a i auto na mestu upaljen, van brzine, stisnem kvacilo, pustam ga, motor ( koji bi trebao biti odvojen od kvacila ) daje gas, neko je vec pisao o tome na forumu....ali nema veze,sve da ga vozim kao fred kremenko, ja sam preeeeesrecan,jedino me frka da ga vozim......i konacno kasko delta gen. 315E  5% ucesca u steti ili 50 E....da podelim s onima koji jure ( ali ugovor na dve godine )

Edited by nesha79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo se već o tome negde da benzinac sam dodaje gas kad se iz mesta kreće i pušta kvačilo. To je "feature", nije "bug"  :robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...