Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Kada je za vreme sajma objavljena prodaja modela nacionale po subvencionisanim uslovima bilo je price o ciframa od 2600 kom za 2013 god i 2000 kom u 2014, srazmerno broju novozaposlenih radnika. Ali sudeci da je ministar finansija izjavljivao da je rok isporuke 15 dana, nista me ne bi zacudilo da cifra subvencionisanih vozila ostane kako je i planirano.

Sto se autica tice, definitivno je bestbaj u ovom trenutku, a kako mozes da procitas na ostalim temama na forumu, vecina novih vlasnika je prezadovoljna autom. Parking senzori se mogu naknadno ugraditi u pojedinim autokucama, ali kod fabrickog modela nacionale nisu u prvom paketu opreme, kamerica nije u sastavu multifunkcionalnog uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da kamerica nije u sastavu nego me samo interesuje da li sam "multimedijalni"uredjaj ima AV in 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u AK Kole uzeli 90€ za kaparu. Valjda sam im bio simpatičan  :guitar:

meni nisu uzeli nista,to je valjda sto sam znao vlasnika AK :harhar:

 

Kao i ranije,ubrzo su se javili.Amortizeri se menjaju jel postoji sumnja u njihovu bezbednost i dugotrajnost,odnosno da je ovo samo rutinska kontrola od strane fabrike.Tek sada mi nista nije jasno,pa da li ce jos neko zeleti da kupi fiata,ako posle 1000km vec pocinjes da menjas delove?

Zakazali servis amortizera za petak u 8,javicu sta su menjali i sta je bio problem.Jos niko sa slicnim pozivom?

 

izgleda samo ti. kad si bese preuzeo auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim-ko ceka kola u AK Kole-stiglo im je nekih 6 komada koji cekaju srecne vlasnike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par komentara sa prve duze vožnje od Zemuna do Igala kroz Bosnu. 550 km benzinac 1.4 prosecna potrosnja 5.5 l ukljucujuci sat kroz grad i autoput do Mladenovca gde sam isao malo brze. Super se ponasa na putu u krivinama, dobro je i sto je malo visi za one neravnine oko Cemernog. Klima odlična razradi auto u vrlo kratkom periodu. Za one koji se dvoume oko prvog paketa srdačno ga preporučujem stvarno je sve savrseno i upotrebljivo.touch screen koji se upotpunosti povezuje sa telefonom i kompletno upravljanje ide direktno s njega. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupila sam Fiat 500L Nacionale pre izvesnog vremena.

Uopšte nisam zadovoljna kako ide.

Toliko je trom, da ne mogu da opišem. Inače, u pitanju je 1.4 benzinac.

Prethodno sam vozila 1.4 dizel (druga marka vozila), i ne može da se poredi.

 

Postoji opcija da ide brže - da se isključi klima. Sa klimom, kao neki auto 1.2.

Ne znam, ja nisam zadovoljna. To što je nov i što mu je lep enterijer pada u vodu kada treba da preteknem kamion sa prikolicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno si navikla na dizel i njegov obrtni dostupan na niskim obrtajima za razliku od benzinca koji mora da se zavrti. Tako sam ja sjeo da probam drugov benzinac posle mog jtd i smijesno mi je bilo iako je imao i vise konja...:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je trom, da ne mogu da opišem. Inače, u pitanju je 1.4 benzinac.

Prethodno sam vozila 1.4 dizel (druga marka vozila), i ne može da se poredi.

 

U preticanju uvek pun gas i slobodno ga zavrti, neće mu ništa biti ni na 4.000 ni na 5.000 obrtaja, ni na više od toga. Pogledaj u knjižici koju si dobila uz auto gde mu je maksimalna snaga, na kom broju obrtaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je bilo svima nama dok se nismo navikli, ja sam takodje vozio dizelasa pre njega i to 1.9 mjet. zato kad pretices i na uzbrdicama, odmah u nizu brzinui ili cak dve nize brzine i pun gas, a onda  :robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dizel 1.3 konačno vozim već nekoliko dana.Zadovoljna sam...To što je trom ne predstavlja mi problem.Kamione pretičem bez problema-gas i on ide!Jedino me zanima odgovor na pitanje-koliko prosečno troši evro dizela gradske vožnje"?Meni negde oko 6 l.Da li je to mnogo (pošto mi se čini da jeste-ili se varam)? :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjižicu nisam dobila pošto je nisu imali,a obećali da će poslati poštom.Inače,umem da čitam :lol:  :thumbup:  :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dizel 1.3 konačno vozim već nekoliko dana.Zadovoljna sam...To što je trom ne predstavlja mi problem.Kamione pretičem bez problema-gas i on ide!Jedino me zanima odgovor na pitanje-koliko prosečno troši evro dizela gradske vožnje"?Meni negde oko 6 l.Da li je to mnogo (pošto mi se čini da jeste-ili se varam)? :scooter:

na ovo pitanje ce da ti odgovori ATA jer samo on vozi dizelasa, ali plasim se da te njegov odgovor ne ubije u pojam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, javljam se na upit... al ce odgovor mozda neke razocarati...  ;)

 

Sasvim je OK potrosnja od 6 litara ako je voznja na kratke relacije ili je u pitanju Beograd. Meni je prosek po Novom Sadu oko 5.7 litara. Predjem oko 20 km dnevno u min 6 voznji, sto je otprilike 3km po voznji. Negde sam vec napisao kako izgleda moj vozacki radni dan (dete u vrtic 1 km + zenu na posao 2 km + ja na posao 5 km + nazad po dete  6 km +  nazad po zenu 2 km + kuci 1 km = najmanje 18 km dnevno. - ne pisem decimale, nebitno je), to je oko 1h dnevno u kolima.

 

Pored toga, i ja po Beogradu malo vise trosim, i onda obicno ne stizem da gledam i da pazim na potrosnju, mislim cak i oko 1 litre vise. Na kratke relacije po NS, ako mi je hladan motor trosi i oko 6.5 litara. Jeste li razocarani? :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...