Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Ne mogu da verujem... Znaci da cu ako ne dobijem auto do 1.-og avgusta, cekati do septembra... Bas divno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni ljudi ne rade u avgustu, a mi ne radimo o Novoj Godini i Božiću, o Uskrsu i Prvom maju, malo u julu pa malo u avgustu, o Svetom Nikoli bar dva dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u suuuuuuper, zaboravio sam da oni imaju kolektivni godisnji u avgustu, to je extra, treba u julu da idem u italiju na odmor,nece biti guzva :).

inace auto placen, ceka se isporuka, i registracija. A pocetkom nedelje i jurnjava kaska, totalno sam zaboravio za taj fazon, bez ucesca,ali zavisi i koliko steta, secam se svojevremeno sam imao kasko za puntica ( DELTA ), dve stete za DZ ( mada su mi naplatili neko ucesce od 20 % za hladnjak klime jer je to kao deo koji moze da se pokvari, a auto je imao 5 godina, pa sam kao morao da ucestvujem u steti ), ali treca steta je znacila uplata od pola polise ponovo, a cetvta uplata cele polise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u DDOR-u ponudili (50 e ili 5%) na rate 315e, a za kes 285... Ili full kasko 415 na rate ili 375 za kes... A kad sam dao kaparu kod Koleta, da lisu mi jos bolju ponudu Wiener osiguranja, tako da cu uzeti tu. To je neka kombinacija sa auto kucom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima saznanja da li će 500l living biti u opciji nacionale(sa subvencijom)? cekam ga vec duze vreme,ali mislim da ce za njega cena biti posebna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto planiram da uzmem fiat 500l 1.3 mjt 85ks nacionale+paket1 (rezevrvisan u salonu Nikom dok ne stignem papire i odobrenje banke) zanime me nešto više o ovom automobilu...kako se ponaša na putu,potrošnja itd Informacije koje ovde dajete mnogo su mi pomogle,samo mi je još ostalo nešto nejasno, da li alarm oni sami u salonu mogu da ugrade odmah ili se alarm ugrađuje naknadno i nešto u vezi ovog gratis pri kupovinu....Hvala :scooter:

Edited by xenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u subotu u AK Kole u Zemunu, da probam 500L u vožnji i da vidim kako se možemo dogovoriti oko kupovine.

 

Evo par utisaka oko auto kuće:

- Parkinga ni za lek, ispred same auto kuće je baš gužva. Odmah preko puta je bivši kineski Chery salon koji više ne radi pa je parking tamo prazan. (Inače sindrom srpskom mentaliteta, zgrada u kojoj živim ima ulaz sa dve strane a parking samo sa jedne. Oni koji žive na ulazu bez parkinga se tamo guraju, parkiraju paralelno i od dvosmerne ulice prave jednosmernu dok je parking isped mog ulaza polu prazan i mesta koliko hoćeš. Teško je preći tih 10 metara peške).

- Trenutno su u toku građevinsi radovi na proširenju servisa za još dve dizalice pa je i zbog toga gužva.

- U salonu izložen Bravo (motor 1.4) za 11890e, nova Panda, Doblo i još par automobila dublje u salonu, nisam zagledao. Da Breavo nije tako mator model na zalasku karijere bila bi teška odluka)

- Devojka koju su prethodno spominjali smo odmah tražili ali više ne radi u salonu, prešla je da radi u neku banku (inače gazdina čerka)

- Prodavci (neću da iz nazovem menadžeri prodaje) se nisu baš nešto pretrgli od ljubaznosti. Imaju jedan beli kao salonski model koji smo zagledali. Ja sam zainteresovan za 1.3 dizel, prodavac krenuo da me ubeđuje da za mojih 10 hiljada km godišnje bolje da uzmem benzinac jer razlika u ceni je baš velika (tu smo temu ovde već prežvakali, benzin+plin protiv dizela). Onda krenuo da me ubeđuje da je bolje 1.6 dizel (ali se cena penje preko 15500 sa paketima a za te pare mogu da biram VW i Tojotu)

- U tom momentu uskače g. Gojko Rakulj, direktor, koji je bio vrlo ljubazan i predusretljiv, sve pohvale.

 

Utisci o 500L, naručito u poređenju sa mojim Suzuku Swift-om:

- Probao sam 1.3 dizel, kratka vožnja od 10-tak minuta oko salona u Zemunu

- Sa nas 4 u autu i uključenim klima uređajem  ume fino da povuče na nižim brzinama, ja sam se prijanto iznenadio. Probao sam ga do nekih 80km/h.

- Auto je je vrlo tih i fino izoluje buku sa puta, ni motor se ne čuje mnogo.

- Start-stop sistem je totalno iznenađenje, mnogo fina stvar. Jedino nezgodno je što klima ne radi kad se isključi motor, biće veselo na +40.

- Kratka sedišta sam primetio ali u toku vožnje sam na to zaboravio, možda i zbog nervoze oko probanja novog auta u saobraćaju

- Koči ko lud, imam dojam samo taknem kočnicu da odmah zakucava

- Kvačilo hvata negde na pola puta papučice, nije idealno ali bolje od Suzukija gde hvata skroz na vrhu kad je papučica skoro skroz puštena

- Instrument tabla deljuje zanimljivo i atraktivno u salonu ali je na putu meni bila katastrofa, teško je uočiti brzinu i obrtaje

- Menjač kao sunđer, imam dojam šeta levo desno ko na jugu, baš dug hod ručice, naspram Suzukija koji je ko po šinama i kratak.

 

Upitao sam da li rade zamenu staro za novo i reki su mi da. Pogledali su moj Suzuki i zvaće me sa nekom ponudom koliko ga cene.

 

Šta još da dodam:

- Samo bež (kapućino) boja je besplatna

- U paketu 2 može da se bira boja alu felni, bele ili crno-srebrne.

- Mimo paketa 2 parking senzore oni ugrađuju a za maglenke se poručuju kao rezervni deo i ugrađuje cena instalacija posebno

- Može se birati boje sedišta nevezano za boju auta, ili crno-crvena ili crno-svetlosiva

 

- Imali su jedan crveni kojem je folijom rađen beli krov. Urađeno je katastrofa, krajevi iskrzani i nisu uvučeni pa se vidi sa 10 metara da je folija. Kritičan je deo oko zadnjeg stop svetla i krajevima žljebova na krovu. Jako ružno a ja sam za sebe razmišljao da stavim foliju na krov.

 

Imali smo prilike i da vidimo Freemont koji je narućen za nekog iz Italijanske ambasade. Kad sam prokomentarisao da su i ono lokal patriote g. Rakulj je potvrdio sa jednim "O, da". Auto je perverzija, 2 litra turbo dizel, kožna sedišta u tri reda, ništa skaj, sve skupa sa DVD plejerom ugrađenim u krov i bežičnim slušalicama za putnike nazad.

 

Eto toliko za sada.

 

EDIT: slovne greške.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još ponešto što nije lepo (1.4 benzinac):

-motor se jasno (mada ne i neprijatno) čuje od 2000 obrtaja

-servo je generalno premekan

-zbog svoje velike bočne površine podložan je udarima vetra

-retrovizor u kabini je skandalozno mali, toliko da već razmišljam da ga menjam

-parking senzori pretihi (možda ih je moguće pojačati, moram da pitam)

Biće toga još. Da ne bih bio pogrešno shvaćen, vrlo sam zapravo zadovoljan automobilom, nego navodim loše strane kako bi ljudi znali šta da očekuju i na šta da obrate požnju na probnoj vožnji. Za sada mi se najviše sviđa audio uređaj i povezivanje sa telefonom. Tek moram da se igram sa glasovnim komandama.

Ono što se razlikuje od utisaka drugih forumaša:

-moje kočnice ne zakivaju, što me vrlo čudi, a možda je i posledica što je auto prešao tek 150km

-gume na automobilu su Goodyear Efficientgrip i besprekorne su (neki su se žalili na Continentalove gume koje su im na vozilima)

Edited by springboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što se razlikuje od utisaka drugih forumaša:

-moje kočnice ne zakivaju, što me vrlo čudi, a možda je i posledica što je auto prešao tek 150km

-gume na automobilu su Goodyear Efficientgrip i besprekorne su (neki su se žalili na Continentalove gume koje su im na vozilima)

Ne boj se, kad predjes oko 500 km i tvoje kočnice će da zakivaju. Imao si sreće sa gumama, zalomile mi se Continental, čini mi se da su u vožnji gume glasnije od motora (subjektivno) :blink:

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba i ja imam Continental, ja sam zadovoljan, ali me jedino čudi zašto su XL varijana tj. Extra load???

Na 90km/h se skoro niša ne čuje, ni motor ni gume. Dosta zavisi od asfala na kome vozimo. Negde je totalna išina, a negde se pomalo čuje, ali niša preko neke normale, rekao bih da su veoma tihe.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim, stavljaju najjeftiniji Conti model EcoContact, otuda se ljudi i zale... Mogli su malo da se isprse bar za PremiumContact, razlika je primetna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno te Eco gume su bučnije na grubom asfaltu i uopšte su bučnije. Pretpostavljam zbog tvrđe smeše kako bi smanjili otpore kotrljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, eko guma... Zato su i dugovecnije, ali i imaju losije karakteristike na vlaznom kolovozu, neudobnije su i bucnije.

Bas kod Continentala je to drasticno uocljivo. Moj favorit :) PremiumContact lepi za asfalt, ima sjajne rezultate na mokrom, tih pneumatik, ali se i primetno brzo trosi.

Bas u slucaju 500 l mislim da je primereniji pneumatik, posto u pitanju nije auto za gazenje, vec porodicni - tako da bi bio i prilicno trajan. A neuporedivo je veca razlika u performansama Eco i Premium serije, nego sto je to razlika u ceni.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično ako se budu malo trošile - ionako nas čeka kupovina zimskih :(

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zahtevao od dobavljaca da mi ispostavi auto na Goodyear gumama. I da ukoliko ne budu bile Goodyear da mi skine od vozila sa lagera koje imaju te gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

19.juna kaparisao, danas dao ucesce,banka malo kasnila, auto stize sutra 2.jula, dosta dobar time-ing s obzirom na sve price ovde. Bravo za AK Kole !

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam porucio kod Koleta. Ne moram da budem sampion, ali drugo mesto bih voleo da dobijjem. Porucio sam auto 28.06.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek čekam banku....jutros me tri puta šetali(navodno,ne vidi se jedna cifra u iznosu plate...pa pečat,potpis),zatim tražili da na onih izračunatih 30%učešća  uplatim dodatnih 1000 eur ili administrativna zabrana plate koju moram da prebacim na njihov  žiro-račun(koji će valjda sutra da otvore) ili zalog na auto....ovo je ludilo!!! :thumbdown:  Pošto se odlučih za drugu soluciju,čekam ponovo novo jutro...rekoše mi sutra u jutro javljaju.Nije mi jasno objašnjenje"kredit je odobren,samo još ovo...".Kako to da mi je kredit odobren SAMO JOŠ NEŠTO?!?Valjda je odobren ili nije odobren!!!Ništa više ne razumem. :help:  :help:  :help: Muž,naravno,pobesneo-a ja se suzdržavam do sutra u jutro!Ako ponovo krenu onda ću i ja da pobesnim!! :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xenia

Napušavaj ih najotvorenije, preti da ćeš im poslovnu politiku javno kritikovati (tipa "na Fijatovom forumu me čita hiljade ljudi"), osetljivi su na to. I u pravu si kredit ili je odobren ili nije.

 

Voleo bih da se jave ljudi sa koji su ugradili parking senzore i da iznesu utiske. Naime moji parking senzori plaćeni 180€ kod AK Kole nisu integrisani u audio sistem automobila, a zvučnik senzora je pored levih štop svetala, što ga pri normalnoj glasnoći audio sistema i recimo jačini duvanja ventilatora na 3 čini nečujnim. Obaška vrednost samih senzora koja nije veća od 50€, ali njihova funkcionalnost je gotovo nikakva. Trenutno prazan gepek služi kao rezonantna kutija  :laughing: , ali šta će biti kada taj gepek bude pun?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...