Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Dobro jutro....već drugi dan kako se vozim mojim crvendaćem!Prezadovoljna sam i uopšte mi nije žao što sam bacila papire za novu corsu-daleko je bolji!...Pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekorder u čekanju je dočekao u četvrtak da mu stigne mašina :) Vozio sam Megan II 1.5dci, i 500L je mnoogo tromiji, treba se navići. Kako bi mi tek bilo u benzincu? A da je lep i prostran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla mi je ponuda od AK Kole za moj Suzuki (http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59418&hl) u zameni.

 

Po njima vredi 5000 evra. :thumbdown:  :2guns: Baš sam razočaran pa onda besan. Znači nije dovoljno masno zaraditi na novom autu već se moramo maksimalno ugraditi i na starom. Na predlog drugara sa posla probaću da vidim u Nikom-u i u Autogarantu pa da vidim šta će oni da kažu, koliko bi procenili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Suzuki nisi napisao godište niti koliko je prešao ali da znaš da će ti dileri za automobil koji je star 3, 4 godina i ako je prešao preko 50, 60 hiljada ponuditi jedva 50%  njegove današnje cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i uvek je vazilo da je bolje pokusati prodati sam od bilo kakve varijante zamene (jedino ako problem nije stiska sa vremenom ili "smaranje" sa potencijalnim kupcima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godište 2010, iz septembra. Prešao 26500km.

 

Da prodajem sam mene jedino "kolje" period čekanja jer kući imam bebu od 3 meseca i ne mogu da ostanem bez kola 2-3 meseca koliko su ljudi čekali. Ja sam se nadao da ću zamenu moći da obavim po sistemu kad stigne novo vozilo ja predajem staro ali koliko vidim tako nešto neće moći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, meni su radili isto procenu i rekli da ta procena vazi 7 dana. E sad, das kaparu, sacekas da ti jave da je auto gotov, kad dodjes da im das ucesce kazes da ti procene auto i da hoces staro za novo. Tako da ne gubis vreme, tj nisi bez auta. To bi u Stojanovu moglo. Meni su ga procenili ok, par stotina eura ispod cene. Ali moras biti svestan da oni kada kupe od tebe taj auto kada ga prodaju moraju da daju garanciju na njega kupcu, od godinu dana ja mislim. Nerealno je ocekivati da ces dobiti kao kada ti prodajes. Ali nemas njakanja sa kupcima koji zagledaju gledaju, cokcu, mrdaju glavom i kazu kako auto ima mana. Pa ne nema mana, ima 13godina i 170.000km. Savrsen je. Zato ga i prodajem. ako ti se zuri i ponuda im nije bezobrazno niska uradi tako. Predlazem ti da zoves auto kucu Stojanov.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suzuki, u pravu si, podcenilii su ga previše, daleko je to od par stotina evra, zbog kojih se i ne vredi maltretirati sa prodajom. Ja sam svoj stari auto prodao pa sam tek onda ušao u kupovinu. Jeftinije ti je i da svaki put uzmeš rentacar ili taxi kada ti je auto potreban, nego da ga pokloniš.

 

p.s. vidim da danas Swift GS oprema, košta skoro 12 hiljada evra.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna, kada stigne broj sasije, koliko je maksimalno vreme koje ce da vas auto ceka dok ne uplatite ucesce?

To bi trebao da se raspitas Suzuki. pa tako i da gledas prodaju starog auta, plus saberi ako nece raditi u avgustu..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uplatio ucesce i otisao u komercijalnu banku da otvorim trajni nalog da bi mi svakog 20.u mesecu uplacivali na racun credit agricole ratu indeksiranu u evrima naravno,po srednjem kursu nbs.Tamo mi kazu da nisu u mogucnosti da daju takvu uslugu,mogli bi samo ako je rata fiksna dinarska.Jel neko imao slican problem?Kako ste resili placanje a da niste preneli racun u ca banku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to radim sam web eBanking-om, plaćam elektronskim nalogom sa kompa. Pre toga me CA lepo podseti mailom da stiže rata na plaćanje. Pitaj da li možeš sam da formiraš  fiksni dinarski iznos, recimo obračunaš ratu po kursu 115 pa dok srednji kurs ne pređe tu granicu nemaš problema. S tim da moraš da dodaš 190 dinara na ratu za održavanje računa. Za 6 godina mu to ispadne kao još jedna rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se procene auta za ucesce tice. I ja sam trazio procenu i dobio realno 1.000 evra manje nego sto cu ga najverovatnije sutra prodati. (Da kucnem u drvo...da ne ureknem).

Ali sto je vec receno, moraju na polovan auto da daju garanciju a to je sigurno nekih 500 evra rezerva, a i drugo: nisam mogao da cekam procenu nego sam pre toga kaparisao auto. Od tog momenta njih moj polovnjak ne interesuje, kaparisao sam, ostatak moram platiti. Kao sto nam je svima muka prodati stari auto, njima jos veca.

E sad... Ako trazis procenu pre kaparisanja, imho, mozda se i izvuce bolja cena. Kazem mozda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...S tim da moraš da dodaš 190 dinara na ratu za održavanje računa. Za 6 godina mu to ispadne kao još jedna rata.

Zavisi preko koga si uzimao auto. Ja ne plaćam održavanje računa iako ne primam platu preko njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne placam 190 din. za odrzavanje racuna,AK Kole to preuzima na sebe,tako da cu morati sam da uplacujem ratu na dan dospeca ,ipak je tako najlakse

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet za kupovinu. Razmišljam se za prvi paket opeme pa me interesuje vaše mišljenje da li vredi davati 850e više za njega. Video sam da radio izgleda super ali dosta je to para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paket 1 nije samo radio:

 

Elektricni podizaci zadnjih prozora
Elektropodesivi retrovizori sa funkcijom odmrzavanja
5.4“ touchscreen colour display
Radio CD MP3 + Bluetooth telefon + USB + Aux
Kozni volan sa telefonskim i autio komandama
Kozna rucica menjaca

 

Sve zavisi koliko tebi trebaju i znače ove stavke, ja bih rekao da vredi jer pojedinačno koštaju mnogo više.



da li neko zna, kada stigne broj sasije, koliko je maksimalno vreme koje ce da vas auto ceka dok ne uplatite ucesce?

To bi trebao da se raspitas Suzuki. pa tako i da gledas prodaju starog auta, plus saberi ako nece raditi u avgustu..... 

 

Da dodam da sam i ja čuo u AK Kole da 3 nedelje u avgustu cela fabrika ide na kolektivni godišnji odmor pa ako neko planira da naruči kola da računa da ih u avgustu neće dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 150e parking senzori bi trebali sami da parkiraju. Na picassu sam sam ugradio sa displejem izaslo me 40e, 2piva dok sam montirao i sljakaju evo peta godina....a samo zvucni signal  :thumbdown:

Za 150 evra, ako su original, ti senzori su dzabe. Mada i dalje sumnjam da su original tj mozda su za nas nabavili kinesku varijantu  , u ITA kostaju 300 evra originali za 500L.

 

Suzuki, koliko si platio Swifta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

10200, ne mogu da se setim da li je bila ukljucena metalik boja 300, plus 700 plin plus 160 celicne felne plus 4 zimske gume (ne mogu da se setim koliko su plaćene ali imam račun u arhivi).

 

Da dodam da su na b92 objavili da bi produzeni 500L Living trebao kostati 13.650 evra sto mu dodje 750 evra skuplje od Nacionale (u pitanju je 1.3 dizel). Relativno mala razlika u ceni za treći red sedišta i veći prtljažnik.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

10200, ne mogu da se setim da li je bila ukljucena metalik boja 300, plus 700 plin plus 160 celicne felne plus 4 zimske gume (ne mogu da se setim koliko su plaćene ali imam račun u arhivi).

 

Da dodam da su na b92 objavili da bi produzeni 500L Living trebao kostati 13.650 evra sto mu dodje 750 evra skuplje od Nacionale (u pitanju je 1.3 dizel). Relativno mala razlika u ceni za treći red sedišta i veći prtljažnik.

da, ali ga verovatno nece biti na kredit pod ovim uslovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj u kakvoj sam dilemi oko kupovine ovog automobila....Bila sam danas u salonu ,sela u isti i sad sam samo u kalkulacijama-za 2 meseca mi istice kredit za Stila( a i puna mi je kapa polovnih automobila),jedino sto me je prodavac bacio u veliko razmisljanje rekavsi da je za ovu godinu predvidjeno samo 2500 komada za subvencionisani kredit.Kontam da im je to fora ali sa druge strane-da li neko zna koliko je tacno predvidjeno za nase trziste po ovim uslovima?

Jos jedno pitanjce-taj touchscreen displey-moze li da se naknadno ugradi rikverc kamera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze. Meni su govorili da je akcija od 2% kamate samo u toku sajma I da ne znaju da li ce je biti posle sajma, znao sam da je laz, al I ovako sam imao spremne papire, pa mi bilo svejedno, pa sam rezervisao jos u toku sajma, al verovatno su mnoge ubrzali... sto I nije lose kad sve saberes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...