Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Koliko ja znam samo za 500l je taj kredit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene danas zvali iz salona,stigao auto posle 67 dana cekanja.sada jos da docekam da se vratim sa odmora i preuzimam auto za 10 tak dana.nadam se da je vredan cekanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao si na odmor a nisi docekao 500L??!!!!

 

nadam se da ce admini da udare jedan ban

 

:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Moja odiseja pocinje danas, kaparisao crveni sa paketom 1 u AK Kole ...

Srećno! Je si li morao da doplatiš za crvenu boju ili je ona i dalje za dž?

Morao sam da do platim za crvenu boju iako je navodno vec bio narucen a neko odustao sve u svemu 12000

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez je lepa boja, zanimljivo izgleda, jos se udari crna folija na krovu i tamna stakla i bice super

 

razmisljam jos o tome, videcu kako budem sa dinarima ovih dana pa ti javljam ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni jučer preko call centra rekoše da je auto proizveden i da je na kontroli kvaliteta, da li je iko imao takvo iskustvo, jer ne znam koliko ću to da čekam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da smo videli tvog na kontroli kvaliteta kad smo bili u fabrici. Ako se dobro secam tad su bas provervali amortizere, otprilike 20-ak radnika se popne i zakaci na auto i onda ljuljaju tako 15 minuta. Otprilike ovako:

 

 

Zatim ga odvezu na poligon da provere koliko dugo može da se vozi "u crvenom". Ništa ne prepuštaju slučaju.   :D

 

I na kraju proveravaju zazore, jedan batica to radi otprilike ovako:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva sreca kupih 500L... umalo nisam kupio Sandera (da nisu bili ovako dobri uslovi finansiranja za 500L sad bi se pojeo) :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da te bedačim, ali ja sam dobio broj šasije pre 11 dana i još uvek nema automobila :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas i meni stigao broj sasije, ugovor potpisujem u ponedeljak. Inace auto kaparisan 03.06.2013. AK KOLE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatna stvar, stigao broj šasije... 64 dan... :guitar::fun::unworthy::sorcerer::thumbsup:

Najzad. Boga mi je mrtva trka. Ja sam kaparu dao 04.04. a auto preuzeo 13.06. S' obzirom da ide vikend, mozes cak i da oboris moj neslavni rekord. Ima ih kod Pivasevica, crvenih, belih, bikolore...

 

Nego, jel' uzimao neko originalne patosnice. Koliko kostaju (gumene, tekstilne) i kako vam se cine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja gumene patosnice. Original sa zabicama koje se poklapaju sa rupama na podu. Imaju dezan sa nepravilnim elipsastim oblicima slicnim kao na gumiranoj podlozi izmedju gornje i donje kasete ispred suvozaca. Prednje patosnice imaju stilizovanu oznaku 500. Cena za set je 4800 RSD (ja sam ih dobio na poklon, jer sam se tako dogovorio sa AK pre kaparisanja auta). Kvalitet gume i ukrojenost seta je odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekstilne su i skuplje, oko 5200. Ja sam uzeo u nekoj prodavnici kozmetike, tekstilne za 500l za 1900. A gumene sam uzeo u Stojanovu za 4900.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas i meni stigao broj sasije, ugovor potpisujem u ponedeljak. Inace auto kaparisan 03.06.2013. AK KOLE.

3. juna??!!! pa ti si rekorder ali u minusu, mrzimo te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto večeras stigao u Zemun, 31 da po naručivanju. Kažu da će mi ga, sa ugrađenim plinom isporučiti krajem sledeće nedelje.

Auto je čekao transport 11 dana, i trebaće im 7 dana da ugrade plin. Ne baš sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali su me danas iz Fiat call centra da pitam kako sam zadovoljan dilerom kod koga sam uplatio auto...

 

Pre nego sto sam bilo sta odgovorio postavio sam sam im pitanje - Ko je prvi rekao da je rok isporuke 7-10 dana... koliko sam dobio usmenu informaciju, i od koje su se svi posle ogradjivali... Posle par "a... o... ovaj... " ljubazni i strpljivi sluzbenik mi je odgovorio da niko iz FAS-a nije pricao o takvom roku, da to nije normalan rok, vec da je spominjan realniji rok od 15-20 dana. Kada sam rekao da sam ja jos i dobro prosao sa rokom od 30 dana, jer citam na forumu da ima ljudi koji cekaju i vise od 60 dana odgovorili su mi da ne verujem svemu sto je napisano i da ne veruju da je moguce da neko toliko dugo ceka?

 

Druga stvar - koju sam ja njega pitao je zasto na sva pitanja upucuju na dilere, umesto da znaju bar neki odgovor, i zasto onda postoji call centar? - da bi se reklo da postoji - izgleda. Dileri takodje ne znaju da kazu konkretnu informaciju (bilo da je rec o tehnickom delu ili roku isporuke). Naveo sam konkretan primer na koji niko u ovoj zemlji nije znao da mi odgovori: da li je 1000 obr./min u leru normalan broj obrtaja za dizel motor - zagrejan, bez ukljucene klime. Jedino su mi u Stojanovu rekli da izgleda da obrtomer malo laze, ali kad sam pitao da li je to usamljen slucaj ili generalno - ni oni nisu znali da mi kazu!? Svi su me prebacivali sa jednog na drugog, ali niko nije hteo da kaze da li je to normalno ili ne? Rekao mi je da se obratim od nedelje call centru, da ce se raspitati i saznati sve sto me zanima. Ko u klin, ko u plocu, ja njemu ponovim da sam mu upravo rekao da sam vec zvao call centar i da nisu nista znali da mi kazu... a on meni ponovo da zovem od nedelje i da ih pitam... :ball::rant:  I tako 20 min dok nisam video da necu imati nikakve koristi niti dobiti bilo kakve nove informacije iz tog razgovora i rekao da imam vaznija posla od ovakvog razgovora.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ata

ja kada sam ih zvao da se žalim na rok isporuke oni su samo znali da mi kažu ono što su njima rekli iz fabrike. Oni NE ZNAJU ništa, za sve moraju da pitaju nekoga. Tako da to o broju obrtaja sigurno nemaju pojma. Oni jesu Call centar, ali ljudi koji rade tamo sam 100% siguran (osim što su ljubazni) da nemaju blage veze o automobilima. Kada im samo kaže kako se zovem odma im je bilo sve jasno i odma su se izvinjavali, zato što koji god operater da se javi i ja kažem ko sam zna da ja čekam već više od 60 dana.

Dileri takođe ne znaju ništa zato što za sve informacije koje nisu u uputstvu za rukovanje moraju da pitaju "fabriku". Kao što još uvek ne znaju ni da li će biti opcija za produženje garancije...

 

A za ler pogledaj

, jeste da nije 500L ali je 1.3 multijet. na 0:48 se lepo vidi da je ler na oko 800 o/min.

Ili na ovom

. Isto oko 800 o/min

Možda i grešim ali to bi trebalo da bude isti motor, sem ako ima neka fora pošto je motor nov....

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...