Jump to content
FAS Euroauto Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Posted (edited)
On 3/6/2020 at 2:53 PM, LjubeVG said:
ubediće me i da dodjem na neki od skupova, pa će se pričamo.

Edited by neshaoct
popravio YouTube link

To su samo saveti kako da turbina duže traje...Da se posle žustrije vožnje sačeka malo pre nego što se ugasi auto... Da se razumemo ne mogu da se porede dizel i benzin kad je auto nov,naravno da je dizel bolji i da ni kod njega do 200000 km ne bi trebalo nikakvih problema ni najmanjih da bude! Ja sam uzeo tipa 1.4 i ja sam sa njim prezadovoljan ali ne mogu da kažem da je bolji izbor od 1.6 kad nije ni blizu... Ali za nejači paket opreme i 1.6 dizela cena od 19.000 je previše za većinu nas... 

Posted (edited)
23 hours ago, totti said:

emoji3.png

Edited by neshaoct
formatiranje

23 hours ago, Dejan987 said:
To su samo saveti kako da turbina duže traje...Da se posle žustrije vožnje sačeka malo pre nego što se ugasi auto... Da se razumemo ne mogu da se porede dizel i benzin kad je auto nov,naravno da je dizel bolji i da ni kod njega do 200000 km ne bi trebalo nikakvih problema ni najmanjih da bude! Ja sam uzeo tipa 1.4 i ja sam sa njim prezadovoljan ali ne mogu da kažem da je bolji izbor od 1.6 kad nije ni blizu... Ali za nejači paket opreme i 1.6 dizela cena od 19.000 je previše za većinu nas... 

19k eura mislim da normalan covek i ne pomislja da da, pa ne znam koji motor da mu je unutra. Pa bio je do skoro (mozda ima i dalje) A3 limuzina na akciji za 20k eura, a bolji je izbor bez ikakvih razmisljanja.

59 minutes ago, Flex said:

19k eura mislim da normalan covek i ne pomislja da da

Ma ne prelazi barem Tipo u full opremi ni 18000e, taman imao i adaptivni tempomat. Lagano se nadje za 17000e, čak i manje od toga, ali ti recimo ne daju rezervni točak, dobiješ belu boju, 16 felne umesto 17...Tako je bilo letos kad sam ja pazario!

Nisam baš potkovan kupac, ovo mi je tek drugi nov automobil koji kupujem u životu. 

I meni je bitna udobnost i bezbednost ali i standni problemi. Ja nemam nameru da prodam taj automobil kada mu prođe garancija, tako da su troškovi servisa nakon garancije takođe bitni.

Trošak kod kupovine novog dizela nije zanemarljiv.

Vozio sam više benzince u životu i nekako mi se čini da su benzinci "izdržljiviji" posebno ako ponekad poželim da ga "zavrtim".

Uzgred, neki proizvođači su već izbacili ponude za sajam, dok kod fiata još uvek stoji prošlogodišnja ponuda :( 

Ako bude neka dobra ponuda, što da ne, možda bi i kupio dizel, ali sada je prva opcija benzin. 

Pitao sam za zamnjena stakla i tek onda sam saznao da je moguće da prednja budu zatamnjena do najviše 30% a za zadnja nema ograničenja. Moram to još proveriti. 

Tipo 1.6 u najslabijem paketu opreme pop je 17.500 a u najacem 19.500... Bar kod Stojanova ne znam na drugim mestima... A 1.4 na akciji najslabija oprema 10.500,najaca 12,700..

Jeste kad gledaš možda cenovnik na sajtu, kad odeš kod njih, već je druga priča. Tako je uostalom kod većine proizvodjača. Pa Tipo dizel sa čeličnim felnama, bez NAV i tempomata, bez maglenki- znači klot, ide ispod 16.000e. Evo ti primer, 15.900e, a ima veliku multimediju, maglenke...https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15216137/fiat-tipo-mjtd-16?ref=featured-branding-search

Pa ovaj ima taman sve što treba... Ja se slažem da je taj motor taman mera  za taj auto,e sad ko ima treba da razmisli dobro sta i kako pre nego što kupi... Meni je i ovih 13 bilo previše ali ajde izgurace se nekako,a kamoli tih 16+ kredit to na kraju ode na preko 18...  Ali to je zver sa tim motorom ali i ovaj 1.4 meni radi poso... Ja sad da uzimam dobro bi razmislio i o meganu sedan...

6 minutes ago, Dejan987 said:

Ali to je zver sa tim motorom

Koja zver, nemoj da te čuje @YUgisa, pa šta će tek da kaže za tvog benzinca? On onda ima pravih 47ks pri max OM, pošto kaže YUgišina matematika da moj Tipo mjet, ima SAMO 80ks pri max OM, a to je isto kao kad patosira svog EFI:sleeping:. Prijatelju, sjebaše nas Turci iz Burse samo- tako, šta su nam uvalili:lol: E da, ako ga voziš na pola gasa, onda pitanje dal ima i celih 30ks, hehehehehe...Prodaj ti to dok je vreme, ja već planiram ovaj moj na oglase, čim još malo otopli.

Kao sto sam rekao i u drugoj temi, 1.4 sa svojih max 127Nm na 4500 obrtaja ima 81ks, podrazumevano pod punim gasom.

A sto se tice mog auta, ima oko 70kg tu negde oko 5800 obrtaja i oko 54ks na oko 4000 obrtaja. Laksi je izmedju 300 i 400kg od vasa dva auta. Da ubrzanje u mom autu meni licno izaziva neko zadovoljstvo, pa ne mogu reci to ni za prvi stepen prenosa bas, mada mislim da ide ok u odnosu na mnoge Zastave. Koliko vidim performanse mog auta su prilicno slicne kao 1.4 Tipo ili nekih 10-15% slabije od 1.6 dizela. Ali to uopste nije poenta mog auta, zadovoljstvo volazi od drugih stvari koje su uradjene na autu. Da mi je snaga faktor vozio bih 1.6 16v sa 103ks ili 1.4 Turbo sa 136ks koji se mogu ugraditi na fabricke nosace/menjac.

Ako nista konkretno ne mozes da mi kazes sem da ne razumes matematiku i fiziku, onda mislim da smo zavrsili pricu.

Meni je sasvim korektan uložno - dobijeno za 500l - 1,4 16v 95ks

Više bih voleo da je jeftinije, ali nije. 

Spisak opreme u verziji 500l kros verziji je baš dobar.

Mada, obzirom da je sajam odložen, videćemo šta i kako dalje.

Svakako, ostaje opcija i bez sajma, ali bih ipak sačekao, možda još neki proizvođač izbaci zanimljive ponude, pre svega za kombinaciju N1 - putničko vozilo.