Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Upravo vozim jednog za Srbiju,1.3 , crni metalik, crno sive felne 16 itd.
Ako odgovara opisu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio danas nov cinquecento ele...auto je odličan na prvu loptu, ergonomije je ok, menjač po meni odličan, precizan, 6 i R bez problema, malo duži hod što za žene nije loše. Pregledan, tih, motor tromiji ali vuče i sa nižih obrtaja, u vožnji kao da ga vozim ceo život. Sedište ok, gepek deluje malo,nema upaljač nazad 12v ulici tičnicu, dobosi ..restrikcije krenule...cena skočila, učešće 4000 plus 140 eur na 72 meseca.

Edited by drzarkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da....neverovatno... A meni to dobra fora za frižider leti ili kompresor za vazduh. Umesto utičnice plastična maska....čak je prodavcima mislila da ima utičnicu ali se uverila da nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbacili uticnicu, zadnje disk kocnice, skratili servisni interval... ko zna sta jos sto ne znamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze je što su izbacili utičnicu.

Nisam je nikada koristio, al sam bar nekim drugovima natrljao nos to je ja imam, a oni su morali naknadno da je ugrađuju. :laughing:

Znajući Fiat instalacija je verovatno ostala, tako da je lako ubaciti utičnicu.

 

Planiram da prednju utičnicu sa poklopcem zamenim klasičnom sa upaljačem, a da postojeću stavim pozadi ispod naslona za ruku tako da dete ima struju za tablet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio USB kabl od 2 metra pa sam ubacio punjac u tu zadnju uticnicu, nema potrebe da se busi a kabla ima dovoljno za bilo koga u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao multiplu pre nego što je kupio 500L? Kad bi mogla neka uporedna analiza... kako se ponašaju u vožnji, kako se sedi, i uopšte svega onoga što ne može da se vidi na prvi pogled ili pročita iz kataloga.

 

Ili bar da je vozio oba automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio oba...Multipla mi je jaca...polozaj menjaca, preglednost, sirina, prostranost, 6 sedista...mada sam vozio JTD koji je 5 u glavu za 1.4 fire u 500l-u. Eto toliko ako ja pazarim....zovem te na voznju......ionako smo bili braca po Liberty-u. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, seti me se... :) Ali pošto vidim da voziš dastera, zar ti ne bi bolje stajao 500 treking? Ili će to biti drugi auto ako i daster ostaje. Ja sam bio oduševljen fiatom 500L kad je izašao ali vremenom sam se sve više hladio. Ne volim što se sužava gore prema krovu, kao i svi moderni automobili, što su mu zadnja sedišta kratka (probao)...  ali ipak je to veoma moderan i veoma siguran auto. Ono što na primer Multipla nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide......puno mi je dva auta.....jer imamo 3 dece. Da se ja pitam uzeo bi Living 1.6 mjet....ima 7 sedista, taman ako gospoju prevarim i za 4 dete...a i ovako mozemo voziti svekrvu i tastu u gepeku ( hahaha ). Dustera nisam vozio off road tako da mi treking tu nije bas zanimljiv ( nisam lovac, ribolovac..)....a 500 l je potaman....pogotovo sto ce verovatno ici menjaza uz moju doplatu...iako mi je Duster robusniji i bas sam zadovoljan, ulazem u buducnost jer cere kad poloze mogu da voze a zena ce konacno sesti za volan ( znaci ide piva.. :cheers: . )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko planira da kupi 500L ili znate nekog ko hoce da kupi,molio bih da mi se javi pre nego sto naruci :-)

Hvala :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok, da napravi jedan dobar za poznanika, a ne ovi sto izlaze redovno  :unworthy:

tako je i meni i svima koji smo zadovoljni napravio :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha,nemam,odakle mi  :laughing: 
Imamo neku akciju u firmi,ako nadjemo kupca koji ce kupiti auto u Fiat centru u BG ili Nikom-u u KG,imamo neki bonus. Eto,to je usluga meni,nista vise :)
Zhorz  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura nisi informisan...ko kupi Fiat pop star tj, level up 1.4 fire motor jel.....na kredu izlazi 12900 EUR a za keš 11900 EUR...o tih 1000 sam mislio...a Zhorz me je uverio jer kod njega do 19000 km samo kocnice zaškripale...znaci ima neka tajna veza..... :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...